Skocz do zawartości

Jak zamontować światła do jazdy dziennej?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_TaDI6

Gość_TaDI6
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 14:43

Słuchajcie, jak zamontować światła do jazdy dziennej? Czy mam je założyć na dolnym zderzaku?Chciałbym np. kupić taki zestaw świateł do jazdy dziennej, gotowy, powiedzmy od Philipsa.Sam sobie to założę bez zbytnich kombinacji?Chodzi mi o odpowiednie ich umiejscowienie, tylko nie chciałbym sobie zniszczyć auta.No i druga rzecz - instalacja elektryczna, jak to poprowadzić i do czego podłączyć?Czy może lepiej odpuścić temat samodzielnego montażu świateł do jazdy dziennej i oddać to do jakiegoś zakładu?

#2 Gość_Jericho

Gość_Jericho
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 22:48

Montaż świateł do jazdy dziennej nie jest ustalony przepisami. Ale faktycznie najlepiej założyć światła do jazdy dziennej na przednim zderzaku w okolicach wlotów powietrza.Gotowe zestawy oświetlenia do jazdy dziennej mają instrukcję montażu, także dla średnio rozgarniętego garażowego majsterklepki montaż świateł do jazdy dziennej nie powinien stanowić większego problemu :)

#3 Gość_pandora_wawa

Gość_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 00:19

Nieprawda, przepisy bardzo dokładnie określają montaż świateł do jazdy dziennej. Oto co na Wikipedii znalazłam. -Symetrycznie względem osi pojazdu-Na równej wysokości-Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm-Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm-Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego-Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

#4 Gość_amigo75

Gość_amigo75
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:19

Co do montażu to zależy jaki masz samochód.Jeżeli masz tradycyjną instalację elektryczną w kilkuletnim samochodzie to bez obaw możesz spróbować podłączyć je samodzielnie.Razem ze światłami dostaniesz schemat. Najlepiej podłączyć je tak, żeby zapalały się automatycznie jak odpalisz silnik, a gasły jak zapalisz światła mijania, lub oczywiście zgasisz silnik

#5 Gość_Matee

Gość_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:21

Montaż świateł do jazdy dziennej faktycznie nie może być dowolny. Na ulicach miast spotykam co raz więcej samochodów z lampami do jazdy dziennej.Jeśli komuś faktycznie zależy na walorze użytkowym (światła do jazdy dziennej powinny włączać się samoczynnie podczas zapłonu) to niech kupi porządny zestaw sprawdzonego producenta oświetlenia a nie diodowe choinki, które po prostu na starszych autach wyglądają źle i nieco śmiesznie.Na pewno nie dodają 100 punktów do prestiżu :PA mam wrażenie, że jest część kierowców którym tak właśnie się wydaje.Jeśli już montowałbym światła do jazdy dziennej to użyłbym listw w zderzaku a nie kratek pod nim. Tuż pod lampami jest na to odpowiednie miejsce.Proszę przykład świateł do jazdy dziennej zamontowanych w listwie pod lampami, jak na rzeźbę nieźle to wygląda:http://www.imageuplo...rg/getlinks.php

#6 Gość_Jericho

Gość_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 03:05

Montaż świateł do jazdy dziennej powinniśmy zacząć od zweryfikowania czy posiadany przez nas model auta nie posiadał takiej opcji wyposażenia w salonie. Być może da się to zrobić fabrycznie lub chociaż założyć zamontować światła do jazdy dziennej w miejscu takim jak fabryka.

#7 Gość_TaDI6

Gość_TaDI6
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:32

Na montaż świateł do jazdy dziennej polecam gotowe zestawy Philipsa. Widziałem jak to świeci i pomijając wygląd (mi się nie podoba!) świeci taką mocą jak LEDy z Audi.

#8 Gość_Kajsa

Gość_Kajsa
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 09:03

A czy to prawda, że od tego roku (2011) obowiązuje obowiązkowe wyposażenie w postaci świateł do jazdy dziennej? Teraz ma je każde auto?

#9 Gość_pandora_wawa

Gość_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 23:55

Ale to dotyczy tylko nowych aut, wyprodukowanych w 2011 roku. Więc starsze nie maja takiego obowiązku...

#10 Gość_roman

Gość_roman
  • Goście

Napisano 09 listopad 2011 - 21:58

poprawka - taki obowiazek dotyczy aut, ktore po lutym 2011 dostaja homologacje na sprzedaz na terenie unii europejskiej, wiec jesli samochod jest produkowany od 2010, to wciaz nie musi miec swiatel do jazdy dziennej.

#11 Gość_magdalllena

Gość_magdalllena
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 12:51

Witam wszystkich.Najlepsze światła można kupić na www.twojeauto24.plJa tam kupiłam do swojej Toyoty Yaris za ok 190zł i świecą świetnie. Działają już 8 miesięcy i żadnych problemów parowania lamp czy przepalonych diod. Żadnych problemów z policją (ani razu mnie nie zatrzymali) oraz robiłam przegląd techniczny ok miesiąc temu i również bez problemu bo dostałem Deklarację homologacji z pieczątką firmową i wszystkimi potrzebnymi numerami dyrektyw dla diagnosty. Mają ogromny wybór świateł. Od uniwersalnych lamp do sygnowanych do pewnych modeli jak Fabia, Focus, Audi itp. Ceny również przystępne. Szybka wysyłka mi wysłali po 5 godzinach od zakupu. Super sklep. Polecam!!!

#12 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2012 - 17:16

Kolego montaż świateł do jazdy dziennej JEST OBJĘTY PRZEPISAMI

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2012 - 17:16

Kolego montaż świateł do jazdy dziennej JEST OBJĘTY PRZEPISAMI

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0