Skocz do zawartości

czy muszę przerejestrować samochód o wartości niższej niż 1000zł?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:56

witam, czy muszę zarejestrować na siebie samochód o wartości niższej niż 1000 zł? problem w tym, ze kupiłem go w innym mieście i musiałbym wymienić tablice co jest dość drogie w przypadku taniego auta.jest sposób aby ubezpieczyć na siebie bez przerejestrowywania?

#2 Gość_oldcowboy

Gość_oldcowboy
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 18:47

Nie ma takiej możliwości.

#3 Gość_Jaa

Gość_Jaa
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 13:55

Oczywiście, że jest !Nie trzeba samochodu przerejestrowywać, żeby go ubezpieczyć. Sam dopiero co ubezpieczałem samochód, który nie jest zarejestrowany na mnie.Idziesz z dowodem, oraz OC do ubezpieczyciela u którego chcesz to zrobić. On wypisuje OC na Ciebie i tablice takie, jakie są aktualnie. A gdy np przerejestrujesz, ubezpieczyciel przygotowuje aneks, że są nowe tablice.Warto dodać, że nie ma już obowiązku przerejestrowywania samochodu.Tyle w temacie.

#4 Gość_oldcowboy

Gość_oldcowboy
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 20:46

Obowiązku nie ma, ale jak ci go ktoś rozbije i to będzie jego wina, to pieniądze dostanie STARY właściciel, a ty - ani grosza. Tak wygląda prawda.Można zrobić taką małą woltę, że spisać z właścicielem umowę o nieodpłatnym użyczeniu bezterminowym i napisać w niej, że wszystkie koszty pokrywa użytkownik, a nie właściciel.Nadal sprawa, kto dostanie odszkodowanie za szkodę pozostaje otwarta. Jeżeli nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich 10 lat, to odszkodowanie przysługuje nadal tylko właścicielowi, nawet gdy użytkownik pokryje koszty naprawy.

#5 Gość_Jaa

Gość_Jaa
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 21:43

Ale ubezpiecznie można zrobić na siebie tak czy inaczej. Chociaż nie jestem pewny kto dostałby zwrot. Ale nie będe sie kłócić bo nie wiem.

#6 Gość_oldcowboy

Gość_oldcowboy
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2010 - 11:57

Ale ubezpiecznie można zrobić na siebie tak czy inaczej. Chociaż nie jestem pewny kto dostałby zwrot. Ale nie będe sie kłócić bo nie wiem.

OC tak. Ale nie o to chodzi, a odszkodowanie od sprawcy wypadku za rozbicie twojego nieprzerejestrowanego samochodu. Jeszcze niedawno za takie coś ubezpieczyciel wypłacał pieniądze wyłącznie temu, kto w dowodzie rejestyracyjnym figurował jako właściciel.Idź do firmy ubezpieczeniowej i zapytaj, czy jeżeli jeździsz samochodem, którego według wpisu w dowodzie rejestracyjnym NIE JESTEŚ właścicielem, to jak go ktoś rozbije to kto otrzyma odszkodowanie?Z tego co wiem to formalnie TY będziesz jedynie użytkownikiem tego pojazdu, a odszkodowanie należy się właścicielowi, bo to ON poniósł szkodę. W przeciwnym wypadku odszkodowania zgarnialiby kierowcy, jeżdżący służbowymi samochodami.Czy umowa o kupnie będzie dla ubezpieczycioeli dostatecznym dowodem, żeby TOBIE wypłacić odszkodowanie z konta sprawcy, tego nie wiem.Idż do prawnika, zapłać za poradę 300 złotych to się dowiesz, jak nie stracić 70 złotych za przerejestrwanie. Od umowy kupna za kwotę PONIŻEJ 1000 złotych nie płaci się podatku. Ale od 1000 w górę już się płaci 2%. Napisz umowę na 999 złotych...

#7 Gość_krisu123

Gość_krisu123
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2011 - 13:25

dobra, dowód może i kosztuje 70 ale tablice i badanie techniczne plus ubezpieczenie to już niezly wydatek w porównaniu z samochodem za niecały tysiąc.

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 15:16

Witam. Ja miałem auto nieprzerejestrowane tylko ubezpieczenie było na mnie i gość wjechał mi w tył auto moje do kasacji i kasa z ubezpieczenia gościa do mnie bez problemu na podstawie umowy byłem właścicielem auta i już (miałem obawy jak to będzie ale bezpodstawne)

#9 krzych87

krzych87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 15:54

W razie szkody okazujesz ubezpieczycielowi dowód własności pojazdu - umowę kupna sprzedaży między tobą a osobą, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym/karcie pojazdu, więc odszkodowanie jest wypłacane faktycznemu właścicielowi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy