Skocz do zawartości


faktura za remont


wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:04

jestem watowcem ,wykonałem usługe z zakupionych przezemnie materiałów ,ale nie wiem jak teraz wystawić fakture za usługe dla prywatnej osoby

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:38

A jaka to usługa?Rozumiem, że materiały kupiłeś na swoją firmę?

#3 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:43

Ok! Nie doczytałam, że to usługi budowlane.Jeżeli to Twój towar/materiał handlowy, to w treści - moim zdaniem:- usługi remontowe pomieszczeń mieszkalnych / PKOB 11 (art.2 pkt.12 ) / pod.VAT 7%

#4 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:48

dzięki

#5 Gość_xyz

Gość_xyz
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 19:55

a co z plikiem faktur zakupu,czy dać ksiegowej do rozliczenia ,a na fakturze tylkopodać wartość usługi i materiałów,czy faktury zakupu materiałów jako załącznik do faktury za usługę?troszkę zamieszałem?

#6 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 21:28

nie piszesz czy jesteś na książce przych. i rozchodów czy ryczałcie. Na fakturze nie musisz pisać o materiałach, Jeśli był to budynek mieszkalny to 7 % VAT jeśli niemieszkalny to 22%. Na fakturze piszesz np.Usługa budowlana i można wymienić na czym polegała np, wykonanie instalacji wod-kan, wykonanie elewacji, remont łazienki co tam zrobiłeś. Jeśli klient chce to możesz mu zrobić taki załącznik kosztorys wyszczególnić materiały ale na fakturze raczej nie. Faktury za usługę należy zaksięgować do VAT i do książki przychodów

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2008 - 23:19

Jak pisze ~DorziaFa zakupu to Twój koszt -towary handlowe jak KPiR- jeżeli ryczałt ewidencjonowany, to kosztów oczywiście nie maale odliczasz VAT naliczony z tych Fa.I.... tu, jesteś do przodu ;-)Fa za mat.budowlane - VAT 22%Usługa - 7% masz nadwyżkę VAT-u.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych