Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inwentaryzacja 2007 - niezbędne druki i wzory dokumentów

wróć do serwisu Księgowość 51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 188376 postów

Napisano 19 październik 2007 - 08:13

Ustawa o rachunkowości określa, że podmioty gospodarcze stosujące przepisy ustawy mają obowiązek przeprowadzać okresowo spis z natury składników majątku. Prace inwentaryzacyjne powinny rozpocząć się najwcześniej 1 października, a zakończyć najpóźniej 15 stycznia następnego roku. Ponieważ rozpoczął się okres przeprowadzania inwentaryzacji, przedstawiamy najważniejsze dokumenty z tym związane.   Powrót do artykułu: Inwentaryzacja 2007 - niezbędne druki i wzory dokumentów

#2 Gość_maltik

Gość_maltik
  • Goście

Napisano 19 październik 2007 - 08:13

Mam wątpliwości co do prezentowanych wzorów. Uczono mnie, że inwentaryzacje przeprowadzają zespoły spisowe natomiast Komisja Inwentaryzacyjna ma trochę inne zadania: nadzoruje, sprawdza i rozlicza

#3 Gość_Basia1

Gość_Basia1
  • Goście

Napisano 19 październik 2007 - 09:04

ale to kierownik jednostki powołuje komisję która przeprwadza inwentaryzacje nadzór nad pracami ma przewodniczący oraz osoba odpowiedzialna wynaczona przez kierowniak w zarządzeniu

#4 Gość_beta

Gość_beta
  • Goście

Napisano 19 październik 2007 - 10:38

A czy inwentaryzację moze przeprowadzać między innymi właściciel firmy?? Kieronik produkcji i jeden z pracowników??

#5 Gość_SPINKA

Gość_SPINKA
  • Goście

Napisano 19 październik 2007 - 11:33

Jestem nauczycielem-bibliotekarzem. Powołano mnie do zespołu inwentaryzacyjnego, który w ramach godzin pracy tylko częściowo wykonał zadanie spisywania mienia szkoły. Opóźnienia wynikły wskutek remontu, urlopów, pracy zawodowej, która często uniemożliwia opuszczenie stanowiska przez niektórych członków komisji. W związku z tym mam pytanie: czy można zrezygnować z udziału w komisji? Kier. adm. grozi nam sankcjami za niewykonanie spisu w terminie. Jakie to mogą być kary? Proszę o merytoryczną pomoc

#6 Gość_pietrzela

Gość_pietrzela
  • Goście

Napisano 25 październik 2007 - 09:13

Wzór nr 2 - jak można przeprowadzać spis wg stanu na dzień 31 grudnia 2007 dnia 20 listopada 2007? Przecież będą jeszcze jakieś rozchody i przychody.

#7 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 25 październik 2007 - 09:19

wzór 2 - jak można przeprowadzić inwentaryzację wg stanu na dzień 31 grudnia 2007 dnia 20 listopada 2007 ???!!!

#8 Gość_alicja

Gość_alicja
  • Goście

Napisano 31 październik 2007 - 14:53

Myślę , że osoby które zadają powyższe pytania nie są księgowymi, bo przecież można inwentaryzację przeprowadzć w okresie od 1,10 do 15,01.2008 wg stanu na 31,12,2007

#9 Gość_Alicja

Gość_Alicja
  • Goście

Napisano 31 październik 2007 - 14:56

Oczywiście "ruch" ,czyli zmiany pomiędzy dniem spisu, a stanem na 31,12, należy uwzgledni9ć przy rozliczeniu pomiędzy stanem księgowym, a spisem ( wyjaśnienie różnic)

#10 Gość_xxxxxxxxxxxxxxxx

Gość_xxxxxxxxxxxxxxxx
  • Goście

Napisano 09 listopad 2007 - 12:39

xxxxxxxxxxxxxxxx

#11 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 14:21

spis można przeprowadzić od 1 października do 15 stycznia prowadząc księgi handlowe, z tym, że inwentaryzacja powinna być na dzień, na który możemy ustalić stany magazynowe. A różnice pojawią się wtedy tylko sporadycznie

#12 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2007 - 13:15

Właśnie przeprowadziłam dyskusję ja uważam że zgodnie z art.26 ust.o rach. potw.sald z kontrah. mogę spokojnie zrobić na 30.11.07 a moja "główna księg." twierdzi że przepis się zmienił i muszę ma 31.12.07

#13 Gość_Tela

Gość_Tela
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2007 - 13:29

Czy komisja otrzymuje zapłatę za przeprowadzenie inwentaryzacji w jednostce?

#14 Gość_Asia

Gość_Asia
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2007 - 17:52

czy należy się jakieś wynagrodzenie osobom uczestniczącym w inwentaryzacji, jeśli tak to na jakiej podstawie?

#15 Gość_delka

Gość_delka
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 18:59

do ~Asia - nic mi nie wiadomo o jakichś specjalnych sposobach wynagradzania uczestników inwentaryzacji, poza normalnymi składnikami tzn. wynagrodzenie za czas pracy i ewentualne nadgodziny.Przepisy prawa pracy na pewno nie przewidują nic takiego. Oczywiście pracodawca ma prawo coś dołożyć np. premię , chociaż w tym czasie, kiedy pracownik uczestniczy w inwentaryzacji, nie wykonuje innej pracy, czyli swoich stałych obowiązków.

#16 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 10:04

jesli sama prowadze sklep czy musze robic inwentaryzacje ?jesli tak to jak powinna wygladac

#17 Gość_Asia

Gość_Asia
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 12:51

dzięki za odpowiedź

#18 Gość_nela

Gość_nela
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2007 - 19:59

jak zrobic renament firany sciaga prosze odpisz

#19 Gość_megii

Gość_megii
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 00:18

jak to jest ,że ustawa mówi o terminie przeprowadzenia inwentaryzacji najpóżniej do 15.01....a w super marketach typu PRAKTIKER , REAL czy tym podobne jednostki robią inwentaryzację w m-cu lutym . czy jest taka możliwość ,bo moja firma chętnie by z tej opcji skorzystała.

#20 Gość_megii

Gość_megii
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 00:21

w jaki sposób uzyskam odp. na moje pytanie i kiedy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych