Skocz do zawartości

Zdjęcie

Certyfikat księgowy znów bez egzaminu

wróć do serwisu Księgowość 125 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_gigi

Gość_gigi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:39

:) tak jasne i moze jeszcze nauczyc sie latac?:)

#22 Gość_Bruno

Gość_Bruno
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:40

ja jestem zdania,ze dobrze iz pojawila sie nowelizacja ustawy o rach. te egzaminy to byl koszmar!!! BRAVO PO!:)

#23 Gość_B

Gość_B
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:40

Nie rozumiem o co Ci chodzi ~gigi, przeciez dla osoby z takim doświadczeniem, egzamin to chyba formalność?

#24 Gość_Halina

Gość_Halina
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:46

A ja jestem ciekawa, gdzie można znaleźć jakiś przykład w/w egzaminu sprawdzającego. Czy w sieci są jakieś przykładowe testy, pytania itp.

#25 Gość_gigi

Gość_gigi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:47

Porozmawiamy jak będziesz miała 60 na karku, a ostatni egzamin zdwany byl 35 lat temu:)

#26 Gość_gigi

Gość_gigi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:47

Formalnoscia moze byc postawienie parafki :)

#27 Gość_Al.

Gość_Al.
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:50

A czy certyfikat samodzielnego księgowego-bilansisty coś daje czy nie?pozdrawiam forumowiczów!

#28 Gość_B

Gość_B
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:55

A teraz na powaznie. Ja jestem w stanie zrozumieć że osoba prowadząca księgowoś od lat , ma doświadczenie i i jak pisze ~5678, nie pójdzie teraz sie uczyć. Ale nie wmawiajcie mi że dobrą sprawa jest ciągłe ułatwianie dostępu do wykonywania tego zawodu. Podnoszenie poprzeczki nie odbywa sie z dnia na dzień. Jest to proces. I uważam, ze aby zapracować sobie na jakis prestiż w tym , czy każdym innym zawodzie, poprzeczka powinna byc podwyższana, a nie odwrotnie. Zasłanianie się konkurencją i czasem który wyeliminuje partaczy nie jest zdrowym myśleniem. Jak maja nas postrzegac klienci, którzy na własnej skórze, czasami dotkliwie maja odczuć, która ksiegowa jest dobra a która pieprzy robotę.

#29 Gość_B

Gość_B
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 10:59

Rozpisałam sie i przemknęło mi kilka wpisów. Ale chyba nie do końca sie rozumiemy ~gigi. Ja mam na mysli stopniowe zaostrzenai w dostępie do zawodu a nie wysyłanie do szkoły osób które prowadza księgowosc od dawna.

#30 Gość_gigi

Gość_gigi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 11:40

no wlasnie moja mama jest b dobra ksiegowa ale po prostu boi sie egzaminu, co nie znaczy,ze zle wykonuje swoj zawod, malo tego, przychodza do Jej biura osoby, ktore odchodza od biur rach, ktore maja w/w certyfikat. Jak sama napisalas, by byc dobrym ksiegowym potrzeba lat..wielu lat..ja sama pracuje w ksiegowosci dopiero 5 lat.. zgadzam sie z tym, ze poprzeczke trzeba podnosic, ale badzmy uczciwi czy wszysci Ci , ktorzy koncza studia faktycznie maja predyspozycje by wykonywac ten zawod, czy wszyscy Ci , ktorzy maja mgr przed nazwiskiem rzeczywiscie powinni go miec..? Moja mama jest na prawie i zdobyla uprawnienia do wykonywania zawodu zanim zostaly wprowadzone jakiekolwiek certyfikaty na uslugowe prowadzenie ksiag rach. Egzaminy a to co sie robi od lat...to mimo wszystko dwie rozne sprawy... inaczej widzi to 30 latek, 40 latek, a inaczej kobieta w wieku 60 lat.pozdrawiam

#31 Gość_gigi

Gość_gigi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 11:41

pozdrawiam ~5678, chyba masz podobna sytuacje co ja :)

#32 Gość_B

Gość_B
  • Goście

Napisano 03 listopad 2008 - 12:08

Ale nie można równiez generalizować i patrzec przez pryzmat tylko starszych księgowych które nie posiadaja certyfikatu. Przykładowo nikt nie weryfikuje tych uprawnień budowlanych, które bez problemu było mozna zdobyc lata temu, bo to byłoby bez sensu. Natomiast obecnie trzeba sie nieźle natrudzić by je zdobyć. Moim zdaniem podobnie powinno byc z uprawnieniami księgowych. Nie mogą one , jak żartowała sobie jedna z przedmówczyń, być rozdawane na ulicy.

#33 Gość_DŻIDŻI

Gość_DŻIDŻI
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 17:38

JEŚLI KTOŚ NIE MA PRAKTYKI W DZIEDZINIE RACHUNKOWOŚCI TO EGZAMIN ZDANY NA PIĄTE NIC NIE POMOŻE, W TYM ZAWODZIE LICZY SIĘ TYLKO PRAKTYKA NAWET 3 LATA PRAKTYKI TO ZBYT MAŁO

#34 Gość_B

Gość_B
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 22:53

Myślisz stereotypami. Uczymy sie całe życie, nie tylko wymagane 3 lata. Uwazam ze zdany egzamin znaczy wiele.Kiedyś ksiegowa kojarzyła mi sie ze starsza panią w okularach, dzis już nie:)

#35 Gość_t.edyta@poczta.fm

Gość_t.edyta@poczta.fm
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 13:08

posiadam testy na certyfikat księgowego 1670 pytań

#36 Gość_do t.edyta@poczta.fm

Gość_do t.edyta@poczta.fm
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 14:19

To może oficjalnie podaj cenę...Będzie prościej:)

#37 Gość_DORZIA

Gość_DORZIA
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 14:53

TESTY OCZYWIŚCIE NIEAKTUALNE !!!!!!!!!!!!!!!!

#38 Gość_Anka

Gość_Anka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 10:36

Szukałam w internecie odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłam oto ono:Czy mogę prowadzić bez certyfikatu i wymaganego wyzszego wykształcenia Usługi Księgowe tylko w zakresie KPiR?

#39 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 10:46

nie , nawet ryczałtu

#40 Gość_Anka

Gość_Anka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 10:49

Ciekawe,znam 2 biura gdzie żadna z pań prowadzących nie ma wyższego wykształcenia a prowadzą....moja była szefowa i jej córka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych