Skocz do zawartości

delegacje-przejazd własnym samochodem

wróć do serwisu Księgowość 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 14:59

Napiszcie, proszę jak rozliczacie delegacje w jednostkach budżetowych gdy delegowany jedzie własnym samochodem, a polecenie ma na przejazd PKS-em?

#2 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 15:05

Wcale mu nie rozliczam jeśli ma zgodę na PKS

#3 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 15:05

Nie moze pracownik samowolnie zmieniać środka lokomocji

#4 Gość_hel

Gość_hel
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 15:13

Jest tak jak napisała Agnieszka

#5 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 09:58

Dziękuję za wypowiedzi. W praktyce, prawie wszyscy jeżdżą własnymi samochodami. Czy w takich przypadkach zawieracie z nimi umowy i rozliczacie w/g przebiegu kilometrów, czy bez umów?

#6 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 10:11

ela jak pracownik ma zgodę na przejazd pks-em to rozliczasz delegację tak jak by nim jechał,ceny biletów,ryczałt za dojazd,no i jak ma 8:05 godz.to liczysz 1/2 diety ,a że pojedzie sobie własnym samochodem to jego sprawa ,pozdrawiam

#7 Gość_ela

Gość_ela
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 10:26

Tak, to wiem. Chciałam wiedzieć czy w innych jednostkach sytuacja wygląda podobnie i jak to załatwiacie. Dodam, że dyrektor nie upiera się żeby jeździć PKS-em.

#8 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 10:55

Na druku delegacji tam gdzie środek lokomocji niech wpisze pracownikowo sam.prywatny i cześć.U mnie umów się nie zawiera a kilometrówkę rozlicza się w/g przejechanych kilometrów i stawki z rozporządzenia za km.

#9 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 13:05

a co z biletami na PKS jesli pojechal samochodem?

#10 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 13:06

u nas do tej pory byl zwrot tylko za pkp/pks... ale chcemy napisac regulamin podróży słuzbowych i okreslic tam stawke za km (mniejsza niz w rozporzadzeniu). Co o tym myslicie?

#11 Gość_an

Gość_an
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 13:14

Dobry pomysł,bo pks/pkp trochę wyszły z teraźniejszości( mniej połączeń).Raczej trzeba sobie radzić własnym samochodem i nie tracić czasu na dworcach.

#12 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 13:16

racja... czytalam ze kierownik jednostki/dyrektor moze ustalis w regulaminie nizsze stawki niz te z rozporzadzenia... Nie byloby problemu z biletami itp

#13 Gość_hel

Gość_hel
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 15:27

Aby rozliczać PKS lub PKP musi być teraz bilet. Możecie napisać zarządzenie kierownika jednostki w sprawie zasad rozliczania podróży złużbowych pracowników i określić warunki korzystania z samochodów prywatnych a stawka za kolometr może być ustalona niższa.My zroboliśmy druk umowy z pracownikiem na takie wyjazdy i rozliczenia kilometrów i zawsze załączamy do delegacji.

#14 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 30 listopad 2009 - 15:52

A czy mogłabym prosić o druk takiej umowy?Czy bez umowy też można zwrócić koszty przejazdu własnym samochodem.

#15 Gość_Początkująca

Gość_Początkująca
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:57

Odnośnie rozliczania delegacji w budżecie szkoła. wyjazd 2 pracowników na szkolenieJeden pracownik ma zgodę Dyrektora na wyjazd własnym samochodem poj. powyżej 900 cm3 . Rozliczenie 280km x 2 x 0,8358 = 468,05 tylko dla właściciela auta. Drugą delegację podczepiam i opisuję,że jechali razem .Proszę o pomoc czy dobrze.

#16 Gość_j

Gość_j
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 22:50

ja u siebie też tak to wyliczyłam ale nie wiem czy dobrze. Troche dużo to wyszło bo 120 zł a koszt zakupu paliwa na taką trasę to ok 50 zł.

#17 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:15

Pracuję w jednostce budżetowej przy Gminie. Dostałem polecenie wyjazdu na szkolenie do miasta oddalonego 200 km od miejsca zamieszkania. Dyrektor polecił mi jechać pks-em, bo jak stwierdził tylko na podstawie biletu może mi zwrócić koszty dojazdu. Miejscowość ma fatalne połączenia pks, więc nie była możliwa. Pojechałem własnym samochodem, czy mam teraz szanse na odzyskanie poniesionych przeze mnie kosztów? W żadnej ustawie nie mogę znaleźć zapisu , że zwrot kosztów delegacji odbywa się tylko na podstawie dołączonych biletów. Czym się kierował dyrektor?Czuję się wykorzystany.

#18 Gość_madzia

Gość_madzia
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2009 - 22:45

Jeżeli dyrektor napisałby na delegacji,że jedziesz własnym autem i podpisał delegację tzn. dał zezwolenie, wówczas nie widzę problemu z rozliczeniem kilometrów.

#19 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2009 - 23:05

ale nie napisal .... wiec niestety zaplacisz z wlasnej kieszeni za paliwo. Mial prawo wskazac PKS jako srodek lokomocji. Fatalne polczenie tzn niemozliwe ?

#20 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 22:17

W jakim Rozporzadzeniu lub Ustawie jest zapis,że w budżetówce zwrot kosztów delegacji może się odbyć tylko i wyłącznie na podstawie załączonych biletów pks? Bo ja nigdzie nie widzę takiego zapisu! Podróż delegacyjna własnym samochodem nie jest możliwa w zakładzie budżetowym? Wydaje mi się, że nie ma podstawy prawnej to stwierdzenie, natomiast może zależec tylko i wyłącznie od decyzji dyrektora, od tego czy wyrazi na to zgodę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych