Skocz do zawartości

Księgowanie wydatków strukturalnych

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 20:38

Jakich zapisów i na podstawie jakich dowodów dokonujecie na koncie ,, Wydatki strukturalne ''- na stronie WN i Ma .

#2 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 08:50

Nikt nie podpowie?

#3 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 10:29

u mnie się księguje na str Wn konta pozabilansowego 975 z faktur i rachunków osoba odpowiedzialna za sprawy merytoryczne decyduje czy jest to wydatek strukturalny i wskazuje jaka kategoria a my w księgowości tylko księgujemy na koniec roku znosi się to saldo na str MA. Tak jest u nas nie wiem co na to inni

#4 Gość_1111

Gość_1111
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 12:38

U nas księgujemy tak samo jak pisze Ewa

#5 Gość_nowa m

Gość_nowa m
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 11:54

a w jakim programie księgujecie?czy wybieracie jakieś konta analityczne z programu z podziałem na kategorie?

#6 Gość_1111

Gość_1111
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 12:57

Księguję w Vulcanie. Jest konto 975 - analitykę utworzyłam sama np 975-71, 975-72 - dostosowałam do kodów występujących w mojej jednostce.

#7 Gość_terim

Gość_terim
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 13:25

my księgujemy na koncie pozabilanowym 975 na stronie wn ale nie wiem co zrobic z tym kontem na koniec roku. Na jakiej podstawie przeksięgować na drugiej stronie . Nic w planie kont o tym nie pisze ,że konto 975 nie wykazuje salda na koniec roku i można sobie przeksiegować na stronę ma

#8 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 14:04

tak w ciagu roku ksiegujemy na WN według klasyfikacji wyd.struk. a na koniec roku jedna kwota na strone MA konta 975

#9 Fiona Maphona

Fiona Maphona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 14 lipiec 2013 - 22:18

Wydatki strukturalne to krajowe wydatki publiczne poniesione w obszarach interwencji funduszy strukturalnych w związku z realizacją operacji i celów (np. projektu, działania, zadania), określonych i opisanych w rozporządzeniu Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (dalej: rozporządzenie w sprawie klasyfikacji wydatków strukturalnych).

Do wydatków strukturalnych zalicza się wydatki stanowiące wkład krajowy na realizację projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych, jak i wydatki poniesione na realizację projektów finansowanych wyłącznie ze źródeł krajowych odpowiadających obszarom i kodom kategorii interwencji funduszy strukturalnych. A zatem każdy wydatek związany z wykonywaniem zadań, poniesiony ze środków publicznych krajowych, który można zakwalifikować do jednego z kodów klasyfikacji określonej w rozporządzeniu w sprawie klasyfikacji wydatków strukturalnych, jest wydatkiem strukturalnym i powinien zostać ujęty w prowadzonej przez jednostkę ewidencji wydatków strukturalnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych