Skocz do zawartości


PIT R


wróć do serwisu Księgowość 54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Młody Kadrowy

Gość_Młody Kadrowy
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:53

Witam, już mam dane do wszystkich PIT-ów, ale mam pytanie dotyczące umieszczonego w rubryce 85 (na PIT 11), informacji o załącznie PIT-R, czy wie ktoś o co chodzi i czy trzeba go wypełnić.

#2 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:28

chodzi Ci o pozycję 85 ,czy o pit R{czy trzeba go wypełnić}jeżeli nie wystawiasz PIT R ,to zaznaczasz "nie "krzyżykiem

#3 Gość_emila

Gość_emila
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2009 - 09:08

Też się nad tym zastanawiam. Co to jest PIT -R? Czy PIT -R to to samo co PIT 4R?

#4 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2009 - 09:19

Informacja o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R)

#5 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2009 - 10:28

PIT R to informacja ,którą wypełniają Urzędy Gmin dla radnych,sołtysów i osób biorących udział w komisjach wyborczych.

#6 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 14:08

mój małżonek dostał od swego zakładu pracy tenże PIT-R ale dlatego ,że dostał zapomogę . A przecież w nazwie tego PIT-u nie ma nic o wypłacanych zapomogach. Czy to nie rodzi sprzeczności ?

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 10:22

Wolne od podatku dochodowego są zapomogi w kwocie do 2280zł.Moim zdaniem... jeżeli jest to zapomoga, oznacza to, że jeżeli kwota przyznanej zapomogi nie przekroczyła 2.280 zł w trakcie 2008 r.płatnik nie musiałby składać po zakończeniu roku podatkowego informacji PIT-8C ( a nie PIT-R) (art. 42a updof).

#8 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 11:39

~monika,zakład pracy Twojego męża nie słusznie wypełnił ten PIT,bo zapomoga zwolniona jest do kwoty 2280,00,a nadwyżka ponad to powinna być ujęta w PIT 11,jest to błąd zakładu pracy,ale nie ma się czym przejmować,jak już wcześniej pisałam PIT R dotyczy wypłat diet.

#9 Gość_artur1967I

Gość_artur1967I
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 18:18

mam pytanie. Otrzymałem od jednej instytucji pit - R i pit 11. Czy w pit - 11 uwzględnion sumę z pit - R czy w rozliczeniu muszę wpisać obie pozycje?

#10 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 20:21

~arturze,napisz czy w PIT R masz jakąś kwotę w pozycji Razem?,możesz mieć tam kwotę wpisaną,tylko i wyłącznie jeżeli wypłaty w poszczególnych m-cach przekraczają kwotę 2280,00,jeżeli nie ma tam żadnej kwoty,to w PIT 11 też nie może być wpisana żadna kwota.???

#11 Gość_artur1967I

Gość_artur1967I
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 22:12

W pit R mam tylko wpisy w lutym i grudniu kwota wypłacona jest taka sama jak kwota wolna od podatku. Natomiast w pit 11 poz. 58 i 59 też są równe.

#12 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 22:20

rozumiem,PIT R jest tylko informacją,która jest dołączona do PIT 11.W PIT 11 przychód=koszty,czyli dochód jest zerowy,a więc w PIT 37 wpisujesz tak samo jak jest w PIT 11,od tego nie będzie liczony podatek,ale musisz to ująć w rozliczeniu rocznym,powodzenia.

#13 Gość_artur1967I

Gość_artur1967I
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 22:23

W pit R mam tylko wpisy w lutym i grudniu kwota wypłacona jest taka sama jak kwota wolna od podatku. Natomiast w pit 11 poz. 58 i 59 też są równe.

#14 Gość_bo_gusia

Gość_bo_gusia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 13:16

Dostałam pit R z urzędu gminy poniewaz jestem radną, czy muszę wypełnić na jego podstawie pit 37 ??

#15 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2009 - 10:56

mam pytanie jak w PIT-11 wystawionym do PIT-R koszty są wyższe od przychodu to jak wpisać w pit-37

#16 Gość_kinga

Gość_kinga
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 23:36

czy w picie r wpisuję tylko podatnikowi kwoty nieopodatkowane

#17 Gość_kinga

Gość_kinga
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 23:48

Czy prawidłowo naniesiono dane na picie R. W poszczególnych miesiącach jest informacja o wypłaconych podatnikowi kwotach pomniejszona o diety rubr.c i kwota razem z pitu R jest naniesiona w picie 11 w rubr.60

#18 Gość_ANIA

Gość_ANIA
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 16:09

OTRZYMAŁAM PIT-11 OD SWEGO PRACODAWCY I PIT-R Z URZĘDU GMINY PONIEWAZ BYŁAM W KOMISJI. CZY KWOTĘ Z PIT-R (TJ. 150 ZŁ)MUSZĘ UWZGLEDNIC W ROCZNYM ROZLICZENIU PIT 37? JEŚLI TAK TO W KTÓRYM MIEJSCU MAM TO WPISAĆ?

#19 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 18:27

Lista diet dla radnych jest naliczona za m-ce 09,10,11/2009 a wypłacona dopiero w m-cu 12/2009 w którym z m-cy powinnam wpisac kwotę wypłaconą

#20 Gość_kasia37

Gość_kasia37
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 18:45

w grudniu, w miesiącu wypłaty



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych