Skocz do zawartości

podwyższone koszty uzyskania przychodu

wróć do serwisu Księgowość 126 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Sylwia

Gość_Sylwia
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2010 - 00:21

Jeśli pracownik ma zapewniony przez pracodawcę bezpłatny autobus do zakładupracy poza miejscem zamieszkania (nie korzysta z niego) to czy może podwyższyć sobie koszty uzyskania przychodu?

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2010 - 00:31

może podwyższyć sobie kup

#3 Gość_Margareta

Gość_Margareta
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:25

POMOCY!!!Zastosowałam podwyższone koszty uzyskania przychodu na liście płac pracownikowi, a powinnam zwykłe (przez pomyłkę), jak naprawić błąd?Jak, w związku z tym wystawić PIT-11?

#4 Gość_eska

Gość_eska
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 23:42

Myslę,że na PIT-11wpiszesz te prawidłowe kosztypracownik zapewne nie będzie zadowolony jak będzie musiała dopłacic podateka w ogóle podpisywał dokument o podwyższenie ksoztów?

#5 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 00:32

w PIT-11 musisz wykazać to co faktycznie było na listach płac, a jeśli nie miałaś oświadczeń od pracowników, to nie miałaś prawa podwyższać im kosztów

#6 Gość_Margareta

Gość_Margareta
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:55

Wiem, że nie miałam prawa im podwyższać, ale to weszło mi do listy z automatu, ponieważ miejsce zamieszkania pracownika było poza siedzibą zakładu.Jednak miejsce jego pracy było tożsame z miejscem zamieszkania.Czy dobrze myślę, żeby pit wystawić tak jak jest na listach, natomist na bieżąco zrócić się o zwrot nadpłaty i tym samym w przyszłym roku różnicę wykazać na picie.Poazdrawiam

#7 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 23:04

Już wyżej napisałam, w PIT-11 musisz wpisać tak jak było na listach, pracownicy to sobie rozliczą zmniejszając kup /pewnie nie będą zadowoleni bo może im wyjść dopłata podatku/, ale musisz ich o tym poinformować, najlepiej na piśmie.

#8 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 23:07

juz widze jak sobie zmniejaszaja koszty i placa wyzszy podatek :)))

#9 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 23:16

no :))ale to ich sprawa i odpowiedzialność, ja nie zazdroszczę Margarecie

#10 Gość_ninaria

Gość_ninaria
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 12:07

Czy jeśli w PIT -11 mój adres zamieszkania to Bydgoszcz a adres zakładu pracy to Warszawa to czy mam prawo do podwyższonych kosztów uzyskania dochodu ?

#11 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 12:24

~ninaria - a faktycznie gdzie mieszkalas ?

#12 Gość_ninaria

Gość_ninaria
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 15:06

w tygodniu wynajmuję w Warszawie na weekendy wracam do domu...

#13 Gość_elwira

Gość_elwira
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 19:49

Jeśli miejsce zamieszkania (nie zameldowania) jest Warszawa to nie możesz zastosować podwyższonych k.u.p. Fiskusa nie obchodzi dokąd jeździsz w weekendy.

#14 Gość_ninaria

Gość_ninaria
  • Goście

Napisano 24 luty 2010 - 15:59

dziękuje za odpowiedz... A czy możesz mnie odesłać do przepisu który o tym stanowi ?

#15 Gość_.

Gość_.
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 09:38

Czy można zostosować wyższe koszty uzyskania przychodu w picie rozliczeniowym, jeżeli pracuję w innej miejscowości niż mieszkam, ale faktycznie do pracy mam 500m.

#16 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 11:19

~,możesz mieszkać po drugiej stronie ulicy,ale jeżeli jest to inna miejscowość niż miejscowość w której znajduje się zakład pracy,to masz takie prawo

#17 Gość_Edyta

Gość_Edyta
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 15:18

Jeśli jestem zameldowana w Zielonej Górze a pracuje we Wrocławiu przy tym mieszkam też we Wrocławiu ale nie jestem tam zameldowana wiec teoretycznie mogę mieszkać w Zielonej to czy mogę zastosować podwyższone koszty przychodu?

#18 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 15:42

adres zamieszkania jest ważny w stosowaniu kup,ustawa mówi wyraźnie o miejscu zamieszkania

#19 Gość_kropka

Gość_kropka
  • Goście

Napisano 12 marzec 2010 - 02:39

mam dokładnie ten sam problem. podpisuję umowę na pół etatu w krakowie, a jestem zameldowana i mój US jest w bytomiu (adres do korespondencji, NFZ, wszystko podalam bytomskie) czy w takim razie moge zwiekszyc koszty uzyskania przychodu? czy skladajac takie oswiadczenie moge sie narazic na problemy z pracodawca lub US? bardzo prosze o pomoc...a oto cytat ze stronki, dlaczego mysle, ze moglabym tak zrobic:zgodnie z art.25 KC miejscem zamieszkania jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. O miejscu zamieszkania nie decyduje jedynie fakt przebywania w określonym mieście (np. podjęcie pracy w Warszawie), ale również zamiar stałego pobytu i chęć skoncentrowania swoich interesów życiowych w danym miejscu.Zamiar taki wynikać może z zachowania danej osoby polegającego na skoncentrowaniu swojej aktywności życiowej w określonej miejscowości.Przykład IPracownik podjął pracę w Warszawie, ale zameldowany jest w Krakowie. W Warszawie wynajmuje mieszkanie, w którym przebywa od poniedziałku do środy. Następnie udaje się do Krakowa, gdzie przebywa jego żona i dzieci oraz gdzie ma mieszkanie, którego jest właścicielem. W takim przypadku miejscem zamieszkania tego pracownika będzie Kraków, mimo że pracuje on w Warszawie.

#20 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 15:05

WitamProszę o informację, mieszkam w innym mieście niż pracuję, czy w rozliczeniu rocznym mogę zastosować podwyższone koszty, mimo, że w PIT 11, pracodawca zastosował niższą stawkę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych