Skocz do zawartości

studia podyplomowe

wróć do serwisu Księgowość 79 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Benio

Gość_Benio
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:06

Ja tam wole studia trochę droższe ale gruntownie przygotowujące mnie do pracy księgowego. Na UO znalazłem kierunek "Rachunkowość i doradztwo podatkowe". Czyli niby 2 w jednym. Można po ich skończeniu starać się o certyfikat księgowy, a ponadto przygotowują na egzamin na doradcę podatkowego. Ciekawe tylko, czy 2 w 1 nie oznacza połowicznego przygotowania i na jednym i na drugim.

#62 Gość_księgowa-zołza

Gość_księgowa-zołza
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 12:03

~Benio "gruntownie przygotowujące mnie do pracy księgowego"Zadne studia nie przygotują cię do pracy księgowego a juz napewno nie gruntownie.Liźniesz teorii i po zawodach.Później mamy takich ksiegowych "po studiach gruntownych" Taki 2w1 czy6li NIC -ZERO kompletneA oto przykłady ich pytań:-jakie składniki płacy do odprawy pośmiertnej-jak prawidłowo powinnam wyliczyc podstawe zasiłku-jak obliczyć ryczałt-jak policzyć amortyzację srodka trwałeko-jakie będzie wynagrodzenie za niepełny m-c-ile diety się będzie należało-jak policzyć diety w delegacji-pomózcie w księgowaniu takiego zdarzenia: Pracownik wziął zaliczkę z kasy- w jakim miesiącu odliczyc VAT-.........etc,etcTo tylko mały promil banalnych pytań naszych wyszkolonych księgowych po GRUNTOWNYM przygotowaniu na studiach i ZAKUPIENIU licencji MF po studiach podyplomowych

#63 Gość_Lublin

Gość_Lublin
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2011 - 15:58

interesują mnie opinie kierunku rachunkowość budżetowa u Lublinie czy ktoś studiował na WSPA Lublin?

#64 Gość_ona

Gość_ona
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:23

studia podyplomowe najlepiej na uczelni państwowej , takie jest moje zdanie

#65 Gość_Lublin

Gość_Lublin
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 20:03

zdanie każdy ma swoje, ale nie zawsze maja tam ciekawy program a wykładowcy z państwowych też wykładają na prywatnych i nie chodzi tu tylko o papier, dlatego pytam o WSPA rach. budżetową

#66 Gość_Warszawa

Gość_Warszawa
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2011 - 09:20

".....interesują mnie opinie...." to idź pod uczelnię i zrób ankietę!!!!!!!!!

#67 Gość_matylda

Gość_matylda
  • Goście

Napisano 03 październik 2011 - 14:05

Warto zainteresować się ofertą Wyzszej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Oferują też tryb skrócony studiów. Co do poziomu, to jest on na pewno godny polecenia. Dożo ćwiczeń, praktyki, mniej bezmyślnego wklepywania regułek. No i czesne stosunkowo niskie. Polecam Waszej uwadze www.vizja.pl Pozdrowienia 

#68 Gość_marzena

Gość_marzena
  • Goście

Napisano 10 październik 2011 - 15:02

w warszawie koźmiński ma studia z rachunkowości. uczelnia warta polecenia moim skromnym zdaniem. Kierunki księgowe realizują we współpracy bodajże z MDDP.

#69 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 20:35

Czy po podyplomowej skróconej rachunkowości na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie można starać się o certyfikat księgowy bez egzaminu, bo piszą na stronie że można ale ja nie mogę odszukać w wykazie jednostek organizacyjnych uprawnionych do nadawania stopni naukowych...., tej szkoły tam nie widzę a może coś źle szukam .....

#70 Gość_rybuś

Gość_rybuś
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:40

czy ktoś się orientuje, czy po ukończeniu filologii polskiej można studiować podyplomowo rachunkowość i uzyskać certyfikat, aby prowadzić samodzielnie biuro rachunkowe bez egzaminu? jeśli tak, to jaką polecacie dobrą uczelnię w woj. śląskim?

#71 Gość_Katie

Gość_Katie
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 17:50

A mnie interesują studia podyplomowe na SGGW z rachunkowości. 2 semestry, tez uprawniają do certyfikatu bez konieczności zdawania egzaminu.i tu moje pytanie: czy kończył ktoś tą podyplomówkę, tylko po jakimś innym, niezwiązanym z rachunkowością kierunkiem studiów?? Jak oceniacie? warto? czy uda nauczyć się tam wszystkiego od podstaw?

#72 Gość_Kamila

Gość_Kamila
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:42

Można :)

#73 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:22

Czy wydatki na podyplomowe studia z zakresu rachunkowości, czy podatków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jeżeli prowadzi się biuro rachunkowe?

#74 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:24

wydatek na kształcenie pracownika związany ze specyfiką działalności przedsiębiorcy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

jeżeli chodzi o prowadzącego działalność to jeżeli wpłynie to na wysokość przychodów, lepszą pozycję na rynku to również można, przytoczę cytat jaki znalazłam (związany z pytaniem):

fragment pisma Ministerstwa Finansów z 10 października 1995 r. (nr PO 2/8-01504/95), w którym czytamy: „Wydatki na kurs dla kandydatów na biegłych rewidentów ponoszone przez osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług doradczo-rachunkowych wiążą się bezpośrednio z uzyskaniem przychodu z tej działalności, a nie zostały wymienione w art. 23 ustawy. Tym samym stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu powołanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych”

#75 Gość_kamil

Gość_kamil
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 22:02

Na niektóre kierunki można też dostać dofinansowanie z EFS http://www.studiapod...unie-europejska

tylko trzeba najpierw sprawdzić czy interesujący kierunek jest na liście.

#76 eleonora

eleonora

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 22:42

Witam. Ja robilam studia podyplomowe u nich i chwalę je sobie. Generalnie jeśli chodzi o szczegóły to najlepiej sobie zadzwonić i dopytać bezpośrednio u źródła (bo ja studia skończyłam 2 lata temu) - nie jestem na bieżąco. Ewentualnie zajrzyj do ich informatora: http://www.4shared.c..._130129_13.html

#77 Literatka

Literatka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 listopad 2013 - 20:46

Zależy po co się studia podyplomowe robi. Jeżeli dla papierka - można, jeżeli "szef" stawia na lifelong learning - też można, a nawet trzeba. Jeżeli jednak faktycznie zależy Ci na podniesieniu kwalifikacji (realnie) to podyplomówka powinna być kontynuacją profilu studiów dyplomowych. Co więcej, żeby coś z tego faktycznie mieć, trzeba zdecydować się na Uczelnię na poziomie (wtedy braki/niedosyt w wiedzy będzie można wyrównać). Nie widzę natomiast sensu robienia studiów podyplomowych w kierunku zupełnie innym niż studia dyplomowe. Strata czasu, a studiowanie od tak...dla samej idei...też chyba nie do końca jest celowe. Ale ilu ludzi, tyle pomysłów na siebie :) Patrząc na to jeszcze z innej perspektywy, niektórzy decydują się na studia podyplomowe po to, aby uniknąć presji społecznej na robienie studiów magisterskich. A tak, "zaliczając" podyplomówkę, otoczenie ich nie "atakuje" i nie pojawiają się pytania w stylu " dlaczego odpuściłeś/aś mgr?". Patrząc od strony technicznej napisanie pracy magisterskiej wymaga zdecydowanie więcej wysiłku, niż pracy podyplomowej. To też dla niektórych może być argument.

#78 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2013 - 20:54

Zdecydowanie popieram myśl poprzedniczki. Jeżeli studia podyplomowe, to trzeba uzmysłowić sobie, że bez względu na cel ich podjęcia stracimy swój czas. Niestety zwykle są to weekendy. Gwarantuję, że po trudnym weekendzie na uczelni niezbyt ochoczo pobiegniemy w poniedziałek do pracy. najlepiej, jeżeli chcemy iść na te studia, nie z przymusu. Kwitek kwitkiem ale skoro poświęcamy swój czas to pamiętajmy że mamy z tego osiągność korzyść w postaci podwyższenia kwalifikacji, nauczenia się czegoś nowego etc.

#79 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 09:36

też trzeba pamiętac o tym, że na niektórych podyplomówkach z reguły zdanie egzaminu to formalnośc (dostaje się baze pytań, owszem obszerną, listę tematów, przykładowe zadania wykładowcy w mniędyzczasie wychodzą), warto moim zdaniem wybrać taką uczelnie, która oprócz dyplomu do czegoś nas przygotuje, nauczy

#80 asica

asica

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 16:56

Ja się zastanawiam nad studiami podyplomowymi. Interesująca mnie uczelnia oferuje studia doktoranckie, więc ma chyba odpowiednie uprawnienia. Tylko, że chcę iść po obronie licencjatu od razu na podyplomówkę, a nie na mgr.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych