Skocz do zawartości


PIT-37 jaki adres ?


wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nika

Gość_Nika
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 14:51

Od 1 stycznia 2010 zmieniłam adres zamieszkania (meldunek pozostał stary i Urząd Skarbowy też się nie zmienił), złozyłam NIP-3 i teraz moje pytanie Czy w PIT-37 za rok 2009 podaję adres jaki był wcześniej czy już mam wpisać nowy.Jedni mówią że skoro PIT-11 był ze starym adresem bo taki obowiązywał do końca 2009 roku a PIT-37 dotyczy właśnie roku 2009 to mam wpisać stary a inni mówią że jak złozyłam NIP-3 w styczniu a PIT-37 będę składać w marcu to mam wpisać już nowy adres. Czy ktoś zna się na tych przepisach bo te panie w Urzędach chyba nie jedna mówi tak a druga inaczej !

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 14:58

Moim zdaniem , skoro zeznanie roczne dotyczy dochodów za rok 2009 to i Twoje dane powinny zawierać takie informacje, które dotyczą rozliczanego okresu, czyli 2009 roku.

#3 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 15:40

W picie rocznym podaje się adres zamieszkania na 31.12.2009

#4 Gość_Nika

Gość_Nika
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 15:55

No właśnie i jak to jest naprawdę ? Zadzwoniłam dzisiaj do sześciu urzędów skarbowych w 5 podano mi, że PIT-37 składam już z nowym adresem skoro jest aktualizacja na NIP-3 a w 1 że jeszcze stary. Mirasek i Maria piszecie że stary i co ja mam biedny człowiek zrobić ?

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 16:12

Na 100 % w/g miejsca zamieszkania na dzień 31 12 2009 rok Uregulowanie to zostało zawarte w art. 45 ust 1b ustawy pdoof.Wynika z niego, że urzędem skarbowym w którym należy złożyć zeznanie roczne z uzyskanych dochodów, jest urząd właściwy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że jeżeli podatnik w trakcie roku przeprowadzał się kilka razy, a co za tym idzie zmieniał mu się właściwy urząd skarbowy – zeznanie złoży w tym, który był dla niego właściwy na ostatni dzień roku podatkowego, za który dokonuje rozliczenia, nawet wówczas, gdy z dniem 01 stycznia następnego roku podatkowego się przeprowadził.

#6 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 16:14

"...i co ja mam biedny człowiek zrobić ?"Złóż zeznanie zgodnie z zapisem w ustawie :)))Urzędnicy pewnie nie znają tej ustawy :o))

#7 Gość_step

Gość_step
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 09:38

a gdzie mam złozyć PIT jeżeli ja i małżonka - ze względu na pracę mieszkamy w innych miejscach, a chcemy się rozliczyć wspólnie ?

#8 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 10:04

Moim zdaniem, zeznanie roczne składacie w US właściwym dla miejsca zamieszkaniaPODATNIKA , na ostatni dzień roku podatkowego.Jak widzisz w PIT-ch masz dane Płatnika i współmałżonka.

#9 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 10:06

Wrrrrrrrrróćććć :o))" Jak widzisz w PIT-ch masz dane Płatnika i współmałżonka. "Ma BYĆ - Jak widzisz w PIT-ch masz dane PODATNIKA i WSPÓŁMAŁŻONKA.

#10 Gość_gregory

Gość_gregory
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 10:11

nie bójcie się tak tych urzędów skarbowych!!! nie wiesz do którego masz złożyć, to złóż do tego, do którego ci się wydaje że masz złożyć. Jak urząd do ktróego złożyłas PIT uzna się za niewłaściwy to prześle PITa do właściwego US. Zgodnie z zasada wyrażona w ordynacji podatkowej: Art. 15.§ 1. Organy podatkowe przestrzegają z urzędu swojej właściwości rzeczowej i miejscowej.

#11 Oleńka

Oleńka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 13:42

Miejsce zameldowania nie ma znaczenia dla określenia urzędu skarbowego, gdzie należy złożyć roczne zeznanie podatkowe.Decydujące dla określenia właściwego urzędu jest miejsce zamieszkania podatnika. Urzędem skarbowym do którego składamy roczne zeznanie podatkowe jest ten, na obszarze którego działania posiadamy miejsce zamieszkania.Jeżeli podatnik nie ma miejsca zamieszkania w Polsce, wówczas zeznanie należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca pobytu na terenie Polski.Jeżeli podatnik w trakcie roku podatkowego zmienia miejsce zamieszkania, zmiana ta może wpływać na właściwość urzędu skarbowego, bowiem przeprowadzając się w inne miejsce, możemy znaleźć się na obszarze działania innego urzędu skarbowego.Zmiana miejsca zamieszkania nie oznacza, że musimy zeznania podatkowe składać do kilku urzędów skarbowych. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania w trakcie roku podatkowego zeznanie podatkowe składa się do urzędu właściwego podatnikowi na ostatni dzień roku podatkowego, za który składane jest rozliczenie podatkowe.Decydujące znaczenie ma więc miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia danego roku podatkowego.

#12 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 lipiec 2013 - 21:55

Rozporządzenie MF w sprawie właściwości organów podatkowych z dnia 22 sierpnia 2005 roku w par 4 pkt 2 określa właściwość miejscową organów podatkowych dla małżonków. którzy mają różne miejsca zamieszkania, jeżeli na wniosek podlegają łącznemu opodatkowaniu, właściwość miejscową ustala się  wg miejsca zamieszkania jednego z małzónków wskazanego we wspólnym rocznym zeznaniu podatkowym.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych