Skocz do zawartości


PIT-37 - koszty uzyskania przychodu z 2 zakładów pracy


wróć do serwisu Księgowość 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_bob

Gość_bob
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 02:59

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć - jaki przyjać koszt uzyskania przychodu w przypadku umowy o pracę w 2 zakładach pracy: jeden w miejscu zamieszkania a drugi poza miejscem zamieszkania (kazdy zakład daje osobny PIT-11). Czy sumowac 1335 i 1688,72 z PITów- 11 czy przyjąc np 2502,56. A może jakąś inną wartość. W instrukcji do wypełniania PIT-37 nie ma niestety rozwiązania tej zagadki.Będę wdzięczny za pomoc.bob

#2 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 09:24

przeanalizowałam i uważam,że 2502,56

#3 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 09:37

Bob!!! W pierwszej chwili , powiedziała bym , że Koszty te należy ograniczyć do kwoty limitu - 2502,56.Ale jak się wczytałam w art. 22 ust.2 pkt 1) 2) 3) i 4) ustawy pdof to nie cholery z tego wyczytać, jaka kwota KUP w tej sytuacji???Zastrzeliłeś mnie ;-)))W ust. 2 jest limit 2002,05 z więcej niż jednego stosunku pracy.W ust. 4 jest limit 2502,56 z więcej niż jednego stosunku pracy... a miejsce stałego lub czasowego....Czyli co??? Jak rozumieć te zapisy???Suma kosztów w takich sytuacjach nie może przekroczyć kwoty limitów wykazanych w art. 22 ust. 2 pkt. 2 i 4 - 4504,61 ( 2002,06 i 2502,56)Teraz to już zgłupiałam ;-)))Większość których pytałam jest za kwotą 2502,56 nawet Pani KIP !!!Ale...

#4 Gość_bob

Gość_bob
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 21:29

Dziękuję za pomoc przyjąłem ostatecznie 2502,02.Przeczytałem jeszcze raz ustawę i jest tam "smaczek" prawny - jest mianowicie napisane że : "......w której znajduje się zakład pracy....." - czyli chyba wystarczy, że jeden zakład pracy znajduje sie poza miejscem zamieszkania.Pozdrawiam, bob

#5 Gość_bożena

Gość_bożena
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 22:28

Jakie KUP odliczyć od połowy etatu?

#6 Gość_bożena

Gość_bożena
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 22:30

Dodam, że praca jest poza miejscem zamieszkania.

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 08:00

A jakie zakład wykazał w PIT 11?

#8 Gość_iza

Gość_iza
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:38

KUP się nie dzieli. Czyli jeśli poza miejscem zamieszkania, to 1688,72, zresztą tak jak spytała Mirasek takie powinnaś mieć w PIT 11

#9 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 12:19

A mozna odliczyć koszty w wysokości 2502,56 zł z dwóch zakładów jeśli umowy o pracę nie pokrywają sie terminem ich obowiązywania(rozwiązanie jedej 17.01. a nawiąznie drugiej 18.01.)- dodam ze ostatnia wypłata wynagrodzenia z rozwiązanego stosunku pracy jest w lutym

#10 Gość_Kaasia

Gość_Kaasia
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 23:08

Witam,A jeszcze inna sytuacja: 1. Pracodawca poza miejscem zamieszkania - umowa kończyła się w maju 2008, pit wystawiony do 10.06.2008 (KUP podwyższone, 834,36)2. Pracodawca w miejscu zamieszkania - umowa zawarta zaraz po rozwiązaniu poprzedniej, ale PIT "nakłada" się częściowo z PIT-em pierwszego pracodawcy - wystawiony od 19.05.2008 do 31.12.2008 (KUP 890)Jakie koszty uzyskania przychodów powinnam uwzględnić w tej sytuacji?I czy podczas wypełniania PIT-a 37 w programie komputerowym powinnam zaznaczyć opcję "z więcej niż jednego stosunku pracy"?? (każdy pracodawca zaznaczył na swoim dokumencie opcję "z jednego stosunku pracy".)Po zsumowaniu kosztów uzyskania p. pojawia się kwota 1724,36, która przy zaznaczonej opcji "z jednego stosunku pracy" jest korygowana przez program automatycznie do niższego pułapu 1668,72(słyszałam, że opcję "z więcej niż jednego stosunku pracy" można oznaczyć tylko w przypadku jednoczesnego zatrudnienia na 2 umowy o pracę?)Bardzo proszę o pomoc - jaką opcję powinnam wybrać i jaki limit obowiązuje w mojej sytuacji?Z góry dziękuję.K.

#11 Gość_mati91

Gość_mati91
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 20:51

Witam, chciałbym wypełnić PIT-37. Dostałem dwa rozliczenia, jedno z firmy w której pracuję a drugie z bezrobocia. Jak mam to obliczać, żeby wyszło dobrze? Czy te kwoty podane w poszczególnych miejscach trzeba do siebie dodać? Pozdrawiam.

#12 Gość_ona 82

Gość_ona 82
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 21:52

mati te kwoty sumuje się w pozycji 62 (mówimy o formularzu pit 37) najpierw w poz 39 kwotę jaką uzyskałeś za pracę w firmie a w pozycji 57 inne żródła za bezrobocie ( u mnie w picie z urzedu pracy pisało świadczenia wypłacane z fumnuszów pracy ...) ja tak liczę :P

#13 Gość_wiolka-31

Gość_wiolka-31
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 17:32

ja chciałabym zapytac czy mam zaznaczyc koszty uzyskania przychodu z 2 zakładów czy z jednego jesli w czasie obowiazywania mnie umowy o prace na etat wykonywałem prace na umowe zlecenie

#14 Gość_dejanira

Gość_dejanira
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 20:54

Proszę o podpowiedź. Pierwsza umowa poza miejscem zamieszkania do 08.10.2010/; koszty uzyskania z pit-11:druga od 10.10.2010: koszty 333,75. Jakie koszty przyjąć w pit-37?

#15 Gość_dejanira

Gość_dejanira
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 20:55

koszty z pierwszej umowy 1390,60

#16 Gość_dejanira

Gość_dejanira
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 21:03

Proszę o podpowiedź. Pierwsza umowa poza miejscem zamieszkania do 08.10.2010/; koszty uzyskania z pit-11:druga od 10.10.2010: koszty 333,75. Jakie koszty przyjąć w pit-37?

#17 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 21:39

sume kosztow z obu PIT ów

#18 Gość_patrycja

Gość_patrycja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 13:32

Witam, mam 4 pity-y 11 z czego 2 są z zakładu pracy gdzie pracowałam na umowę o pracę (pierwszy PIT od 01/01/2010 do 10-07-2010; a drugi od 01/08/2010 do 31/12/2010) a 2 pozostałe to umowy zlecenia jeden od 01/01/2010 do 30/06/2010 a drugi za cały rok, zabieram sie rozliczanie samodzielnie i mam zagadkę jeśli chodzi o koszty uzyskania przychodów z zakładów pracy gdzie była umowa o pracę bo jesli zsumuje te dwa pity wychodzi mi 1223,75 czy tak to wpisac czy moze jednaj 1335 czy moze jeszcze inaczej, i drugie pytanie do wyżej wymienionych pit-ów czy składki na ubezpieczenie społeczne z wszystkich 4 pitów sumować?pozdrawiam Patrycja

#19 Gość_artur

Gość_artur
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 15:26

co mam zrobić. Zimą dorabiałem przy odśnieżaniu dachu w legalnej firmie, tak że podatek został opłacony. Przez 3 dni pracy zarobiłem niecałe 500Pln. Mam takie pytanie jak to wpisać i w jaki PIT.Normalnie pracuję jako ratownik medyczny w Pogotowiu ratunkowym w Szczecinie i z tego tytułu się rozliczam. Proszę o pomoc.

#20 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 12 marzec 2011 - 10:22

koszty z umowy zlecenia sumuje sie a z umowy o prace wpisuje sie z informatora



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy