Skocz do zawartości

Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu

wróć do serwisu Księgowość 537 odpowiedzi w tym temacie

#461 Gość_hahaha

Gość_hahaha
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:30

Dobre forum, 1000 pytań do... a odpowiedzi tyle, że ich znaleźć nie można. Powinien być jakiś ludzik mądry, który to będzie prowadził. Bo nadal nie wiem, czy żona musi koniecznie leżeć 4 dni w szpitalu (z góry założyli, że musi) czy nie choć nic jej nie jest.

#462 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:25

A niby kto miałby odpowiadać na te wszystkie pytania ? O te rzeczy należy pytać WASZYCH ubezpieczycieli z którymi macie zawarte swoje polisy, a nie bezimiennych forumowiczów.

#463 Gość_amelia rybnik

Gość_amelia rybnik
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2011 - 12:10

Witamczy mogę liczyć na jakieś pieniądze z ubezpieczenia p operacji torbieli?? dodam że mąz ubezpiecza mnie w firmie w której pracuje.

#464 Gość_radek

Gość_radek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:24

Witam 17,11,2011 podpisałem umowe na ubezpieczenie grupowe.czy za pobyt w szpitalu siedem dni w grudniu 2011r należy ni się zwrot.i pytanie drugie-po antybiotyku w zaszczyku dostałem reakcji uczuleniowej-wstrząsu i wylądowalem siedem dni w szpitalu na oddziale kardiologicznym to dostane zwrot za pobyt w szpitalu za chorobę czy za wypadek dodam że to było 11,01,2012r

#465 Gość_radek

Gość_radek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:34

witam. jak czytam na druku rum od pracodawcy składki chorobowe,zdrowotne jak to rozumieć i co mi się należy.czy z tych składek można dostać odszkodowanie za chorobę lub zwrot za pobyt w szpitalu.bo jeśli nie to nie bardzo rozumię sęs tych składek.proszę o odpis.

#466 Gość_raches

Gość_raches
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:51

Byłem na rehabilitacji 24 dni - czy nalezy mi sie od PZU zwrot za ten pobyt.Bo precownica PZU - powiedziała mi tak -cytuje- żeby miec wypłacone roszczenia z tytułu ubezpieczenia- trzeba najpierw miec zapłacone za pobyt w szpitalu powyzej4 dni - dotyczy to mego ubezpieczenia - a wówczas można sie ubiegac za rehabilitacje - czy te brednie są prawdziwe - bardzo prosze o odpowiedz.Ps.BO jak widze kochane PZU - każdego z nas ma ochote i tak robi - puscic w maliny - za co my wszyscy płacimy????????????

#467 Gość_CYPA

Gość_CYPA
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 21:54

Moja żona była we Wrześniu w szpitalu tz: 2011r czy teraz mam szansę ubiegać się o odszkodowanie.Z góry dziękuję.

#468 Gość_gonia

Gość_gonia
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 11:49

czy za leczenie w szpitalu psychiatrycznym się należy?

#469 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 18 luty 2012 - 23:57

Mam pytanie byłam w szpitalu od 26.01.2012r do 29.01.2012r z powodu buli brzucha podejrzenie wyrostka ale nie usunięto mi go czy jak miałam składkę opłaconą w PZU 45 zł to dostane odszkodowanie

#470 Gość_MISIEK

Gość_MISIEK
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 00:05

Byłem w szpitalu wykryto u mnie cukrzyce 2 typu opłaconą mam składkę PZU w pracy czy należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu to było w tamtym roku i biorę insulinę 4 x dziennie

#471 Gość_kristt

Gość_kristt
  • Goście

Napisano 04 marzec 2012 - 16:48

Witam. Zlamałem noge w czasie pracy. Jestem dodatkowo ubezpieczony w PZU ( z mojej wypłaty potracaja ok. 50 zł miesiecznie na pzu).To moge ubiegac sie o odszkodowanie z ZUS ( za uraz w pracy),PZU ( rowniez za uraz)? Dzisiaj rozmawialem z kolega ,ktory mowil mi ze,za kazdy dzien zwolnienia lekarskiego PZU placi ok. 20 zł.,to prawda? Pozdrawiam.

#472 Kuba

Kuba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 14:20

Kwota za pobyt w szpitalu zależy od warunków polisy. Generalnie zakłady ubezpieczeniowe z każdym zakładem pracy ustalają indywidualne warunki ale to prawda, że za pobyt w szpitalu PZU wypłaca świadczenie. Potrzebna jest karta leczenia szpitalnego i dowód osobisty do zgłoszenia

"Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz"

#473 Gość_michał

Gość_michał
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:13

Jeśli wypłata za pobyt w szpitalu obowiązuje od pierwszego dnia, to czy przysługuje mi wypłata za pobyt (od 8 rano do 13) na szpitalnym oddziale ratunkowym?

#474 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3073 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 20:49

Sprawdź u siebie w warunkach ubezpieczenia. Często jest podana minimalna ilość dni pobytu w szpitalu, żeby otrzymać świadczenie

#475 Gość_krystian

Gość_krystian
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 16:53

Witam.Mam pytanie-moj ojciec jest maszynista pkp przebywal w szpitalu 14 dni w tabelce przeczytalem ze pzu placi 140zl za dzien pobytu w szpitalu czyli mam rozumiec ze wyplaca 14x140zl ? Chcialem tez zapytac jakie dokumenty trzeba zaniesc do pzu i ile sie czeka na wyplate odszkodowania ? Dziekuje i pozdrawiam.

Witam.Mam pytanie-moj ojciec jest maszynista pkp przebywal w szpitalu 14 dni w tabelce przeczytalem ze pzu placi 140zl za dzien pobytu w szpitalu czyli mam rozumiec ze wyplaca 14x140zl ? Chcialem tez zapytac jakie dokumenty trzeba zaniesc do pzu i ile sie czeka na wyplate odszkodowania ? Dziekuje i pozdrawiam.

#476 Gość_krystian

Gość_krystian
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 16:58

od lutego 2012 mam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy płace składkie miesięcznom 47 złotych i leżałem w maju tego roku 9 dni w szpitalu czy należy mi się za te dni odszkodowani i ile

#477 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 18:40

Ubezpieczenie PZU jest na podstawie umowy. Musisz zapytać firmę ubezpieczeniową. Każda firma ubezpieczeniowa ma inne zasady wyplacania odszkodowań.

#478 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1824 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 czerwiec 2012 - 07:38

krystian,zapytaj w swoim zakładzie pracy,a nie firmę ubezpieczeniową,bo to zakład pracy podpisuje umowę i opłaca zbiorczo składki od pracowników

#479 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 07:43

Przeczytaj warunki w polisie,skontaktuj się z osobą która prowadzi PZU w firmie

#480 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:52

Witam. Dostałem się do szpitala na tydzień. Posiadam ubezpieczenie studenckie od NNW. Suma ubezpieczenia to 20000zł. Chciałem się dowiedzieć czy przysługują mi jakieś pieniądze za każdy dzień w szpitalu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych