Skocz do zawartości

likwidacja i remanent końcowy

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_agniesia

Gość_agniesia
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 11:17

WitamCzy o chęci likwidacji i przeprowadzeniu remanentu końcowego muszę powiadomić naczelnika Urzędu Skarbowego na minimum 7 dni przed tym remanentem? Czy najpierw składam w Urzędzie Gminy wniosek o wykreślenie? Oni nadają datę wykreślenia, czy ja mam podać taką datę? No i czy ja muszę o tej dacie powiadomić Urząd Skarbowy? Jak to wszystko poukładać czasowo i w jakiej kolejności? Z góry dziękuję za info.

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 07 maj 2013 - 13:26

W celu likwidacji prowadzonej działalność gospodarczej należy najpierw złożyć wniosek na formularzu CEIDG-1 o wykreślenie wpisu z CEIDG. Z art. 30 ust.1 pkt 2 ustawy przedsiębiorca musi dokonać wykreślenia wpisu w terminie 7 dni od dnia trwałego zaprzestania wykonywania działalności. W części formularza CEIDG-1 należy wypełnić rubryki i pola: 01.5, 03.3, 03.4, 03.5, 03.6 , 03.7, 0,6 (tylko w zakresie nazwy firmy) oraz 16. W rubryce 16 należy wprowadzić ostatni dzień prowadzenia działalności.http://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?D;c4ecfe54-6505-45f4-b9cd-f3b0907e6541Wykreślenie wpisu z CEIDG jest dokonane z chwilą zamieszczenia danych w CEIDG, nie później niż następnego dnia roboczego po dniu wpływu wniosku do CEIDG. Informacja o wykreśleniu przedsiębiorcy z CEIDG zostaje przesłana do właściwego dla przedsiębiorcy: US, Urzędu Statystycznego, ZUSalbo KRUS.Należy sporządzić wykaz składników majątku na dzień jej likwidacji-art. 24 ust. 3a ustawy czyli na dzień wskazany w poz. 16 wniosku CEIDG.Art.36 ust. 11 Ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych zgłoszenie wyrejestrowania płatnik składek jest zobowiązany złożyć w terminie 7 dni od daty wygaśnięcia tytułu do ubezpieczeń.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych