Skocz do zawartości


świadczenie przedemerytalne a świadectwo...


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_az

Gość_az
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 17:04

Jaki tryb rozwiązania umowy o pracę powinien widnieć na świadectwie pracy osoby która spełnia warunki dla otrzymania świadczenia przedemerytalnego a zakład pracy zwalnia ją z powodu likwidacji etatu?Podobno musi być zgodny z Dz.U.nr 90 poz.644 z 13.03.2003 czyli dokładnie jak powinno to wyglądać bardzo proszę o pomoc może ktoś wie?

#2 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 18:34

Rozwiązanie umowy o pracę przez pracodawcę z zachowaniem okresu wypowiedzenia z przyczyn niedotyczących pracownikaArt. 30 par. 1 pkt. 2 w związku z ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. 2003 r., Nr 90, poz. 844 ze zm.)

#3 Gość_az

Gość_az
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:45

Serdeczne dzięki i Dużo Radości w Nowym Roku życzę

#4 Gość_az

Gość_az
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 20:50

Czy zapis DZ.U.2003r,Nr 90 poz 844 dotycz wszystkich zwalnianych czy zwalnianych grupowo bo moje zwolnienie nie jest grupowe

#5 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 22:36

Ustawa z dnia 13.03.2003 o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. 2003 r., Nr 90, poz. 844 ze zm.) dotyczy ie tylko zwonień grupowych, ale także indywidualnych.

#6 Gość_az

Gość_az
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 23:19

Dziękuję za wyczerpującą informację

#7 Gość_zj

Gość_zj
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 15:20

Czy może ktoś wie? Czy w związku z rozwiązaniem umowy z powodu długotrwałej choroby po 35 latach pracy mogę starać się o świadczenie przedemerytalne? Aktualnie przebywam na zasiłku dla bezrobotnych. Czy tylko możliwe to jest w przypadku likwidacji zakładu lub stanowiska. Pozdrawiam.

#8 Gość_wo

Gość_wo
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 21:41

czy ta sytuacja dotyczy również kobiet 55 lat i 30 lat stażu

#9 Gość_wo

Gość_wo
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 22:18

mam 55 lat i 30 lat pracy i zostałam zwolniona za wypowiedzeniem przez pracodawcę na podstawie art.30$1 pkt2 w związku z art.33 Kodeksu Pracy. W związku z art.10.1.Ustawy z dnia 13.03.2003r o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników Dz.U.nr90 poz.844. Tak mam napisane na św.pracy.Czy dostane św.przedemerytalne.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych