Skocz do zawartości

VZM-1/B VZM-1/A

wróć do serwisu Księgowość 88 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 10:17

Mam pytanie, czy jest możliwość odliczenia; 1.wylewka betonowa ROLAS -pkwiu 26.74.10-10.11 2.klej gipsowy DOLINA NIDY- pkwiu 26.66.11-00.00Czy faktury muszą być pisane tylko na jednego małżonka,czy US uwzględni gdy kilka faktur będzie na drugiego?

#62 Gość_frania123

Gość_frania123
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 20:01

czy jest darmowy program vzm 1 do pobrania bo wpisuje w google wyszukaj darmowy program vzm 1 i każy program jest platny. czy ktos moze mi pomoc i napisac adres strony na ktorej jest ten darmowy program do pobrania?

#63 Gość_EB

Gość_EB
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 23:08

darmowy VZM1 jest nawww.mf.gov.pl/index.php?dzial=106&wysw=4&const=1wszystko jest dokładnie opisane i podane linki do potrzebnych dokumentów. (czytamy ze zrozumieniem) ;D

#64 Gość_BD

Gość_BD
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 21:19

Czesc Wam mam pytanie W rozliczeniu rocznym wpisalam dochod za okna ktory otrzymalam ze spoldzielni mieszkaniowej czy te same okna moge wpisac w rozliczenie materialow do VZM-1

#65 Gość_banny

Gość_banny
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 13:50

Nie możesz odliczyc tych samych okien za które spółdzielnia zwróciła a co do wnisku a czy b to lecimy pokolei pir a potem b tam jest stawka 22% a w c faktury na 23 % jesli jest troche tych faktur to otwieramy nawy wniosek a

#66 Gość_wojtek74

Gość_wojtek74
  • Goście

Napisano 04 marzec 2012 - 20:16

czy jest darmowy program vzm 1 do pobrania bo wpisuje w google wyszukaj darmowy program vzm 1 i każy program jest platny. czy ktos moze mi pomoc i napisac adres strony na ktorej jest ten darmowy program do pobrania?

#67 Gość_iwona

Gość_iwona
  • Goście

Napisano 19 marzec 2012 - 20:32

w 2010 roku złożyłam pierwszy wniosek, zakonczyłam budowe, mam odbiór, ale pozniej miałam jeszcze wydatki na terakote, cekole itp.-tzw. wykończeniówka i teraz nie wiem czy te cekole to dalej do budowy zaliczac czy juz jako remont ??

#68 Gość_Hrabia

Gość_Hrabia
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 19:59

Witam!

Nie jestem pewnie jedyną osobą, której sprawa zwrotu podatku VAT od materiałów budowlanych sprawia trudności... Dołączona grafika

Mieszkanie kupione w 2009 roku - mam faktury z 2009 roku za materiały użyte do urządzenia mieszkania. Posiadam tez parę faktur z 2010, 2011 i z tego roku. Zastanawiam się które załączniki wypisywać? Będzie to mój pierwszy wniosek.

Dzięki za pomoc!

#69 Abakus

Abakus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2012 - 13:51

Witam,czy można sporządzić jedno zestawienie wydatków mieszkaniowych a dotyczące dwóch odrębnych lokali mieszkalnych?? Czy trzeba sporządzić dwa zestawienia (każde dla jednego lokalu)??

#70 Gość_Kaśka

Gość_Kaśka
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 13:42

Chcę sie właśnie zabrać za zwrot vat od materiałów budowlanych ale mam szereg wątpliwości. Czy ktoś doświadczony może mi pomóc rozwiać te wąpliwości?1) Materiały budowlane kupowałam w castoramie i płaciłam za usługę transportową czy ona też podlega odliczeniu vat, bo jak szukam informacji na ten temat to raz znajduje ze podlega odliczeniu a raz że nie, ale myśle że raczej nie2) Wraz z zakupem paneli korzystałam z usługi montażu i faktura za materiał została wystawiona na firmę montażową - myślę że tych paneli ani usługi montażu nie mogę odliczyć ale czy napewno?

#71 beata01

beata01

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 14:36

Chcę sie właśnie zabrać za zwrot vat od materiałów budowlanych ale mam szereg wątpliwości. Czy ktoś doświadczony może mi pomóc rozwiać te wąpliwości?1) Materiały budowlane kupowałam w castoramie i płaciłam za usługę transportową czy ona też podlega odliczeniu vat, bo jak szukam informacji na ten temat to raz znajduje ze podlega odliczeniu a raz że nie, ale myśle że raczej nie2) Wraz z zakupem paneli korzystałam z usługi montażu i faktura za materiał została wystawiona na firmę montażową - myślę że tych paneli ani usługi montażu nie mogę odliczyć ale czy napewno?

moim zdaniem nie możesz odliczyć

#72 Gość_Kaśka

Gość_Kaśka
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 09:39

moim zdaniem nie możesz odliczyć

też tak myślałam

#73 Gość_Kaśka ;-)

Gość_Kaśka ;-)
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:49

Mam już wszystko zakwalifikowane do zwrotu vatu od materiałów budowlanych tylko pozostały mi jeszcze:
1. lampy, plafony, klinkiety
2. żarówki, świetlówki
3. gniazdka, włączniki
4. wkręty do płyt gipsowych
5. farby lateksowe, emulsyjne (bo akrylowe odpadają)
6. drzwiczki rewizyjne
i nie bardzo wiem co z nimi zrobić
Czy ktoś z was wie czy to też można zaliczyć do materiałów budowlanych i wykazać w VZM?

Mam jeszcze jedno pytanie bo część zakupionych materiałów zwracałam do sklepów i mam do nich faktury korygujące. Zastanawiam się czy w VZM wpisując fakturę wykazać wszystkie pozycje z faktury a w wierszu następnym ująć fakturę korygującą z ujemnymi pozycjami czy od razu przy wpisywaniu faktury pomniejszyc ja o zwrócony materiał. Co wy robicie w takich przypadkach?

#74 Gość_Kaśka ;-)

Gość_Kaśka ;-)
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:27

ojej chyba za małą czcionkę ustawiłam Dołączona grafika

Mam już wszystko zakwalifikowane do zwrotu vatu od materiałów budowlanych tylko pozostały mi jeszcze:
1. lampy, plafony, klinkiety

2. żarówki, świetlówki
3. gniazdka, włączniki
4. wkręty do płyt gipsowych
5. farby lateksowe, emulsyjne (bo akrylowe odpadają)
6. drzwiczki rewizyjne
i nie bardzo wiem co z nimi zrobić
Czy ktoś z was wie czy to też można zaliczyć do materiałów budowlanych i wykazać w VZM?

Mam jeszcze jedno pytanie bo część zakupionych materiałów zwracałam do sklepów i mam do nich faktury korygujące. Zastanawiam się czy w VZM wpisując fakturę wykazać wszystkie pozycje z faktury a w wierszu następnym ująć fakturę korygującą z ujemnymi pozycjami czy od razu przy wpisywaniu faktury pomniejszyc ja o zwrócony materiał. Co wy robicie w takich przypadkach?

#75 Gość_kwka

Gość_kwka
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 13:27

wszystko odpada według mnie nie wiem co to te drzwiczki nic nie znalazłam o nich. Ja pomniejszam w osobnym wierszu jako osobna faktura i piszę minus,

#76 Gość_Kaśka ;-)

Gość_Kaśka ;-)
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 14:11

dziękuje za szybką odpowiedźDołączona grafika
a drzwiczki rewizyjne są plastikowe i wyglądają tak: awenta.pl/?drzwiczki-rewizyjne-metalowe,65

#77 Gość_SylwiaC

Gość_SylwiaC
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 19:37

witam, jeśli ma Pani faktury korygujące to pomniejsza ona wartość faktury, np faktura została wystawiona za 1000 zł zwróciła Pani materiały za 200 zł. W wniosku wpisuje Pani kwoty 800 zł, z numerem pierwotnej faktury. Kseruje Pani pierwotna oraz korygującą łączy aby było wiadomo z czego się zabrała ta kwota. Nie wolno w wniosku vzm wpisywać minusów

#78 Gość_Kaśka ;-)

Gość_Kaśka ;-)
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 09:22

witam, jeśli ma Pani faktury korygujące to pomniejsza ona wartość faktury, np faktura została wystawiona za 1000 zł zwróciła Pani materiały za 200 zł. W wniosku wpisuje Pani kwoty 800 zł, z numerem pierwotnej faktury. Kseruje Pani pierwotna oraz korygującą łączy aby było wiadomo z czego się zabrała ta kwota. Nie wolno w wniosku vzm wpisywać minusów

bardzo fachowe podejście do sprawy dziękuję za pomoc Dołączona grafika

#79 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:36

we wniosku nie można, bo nie przyjmuje minusów, a może ktoś znajdzie przepis zabraniający tego i wskazujący, że powinno się ujmować już kwoty skorygowane? ja nie znalazłam takiego przepisu, dlatego wpisuję tak jak mnie się podoba.

#80 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 09:40

Witam, w październiku 2012 roku zakupiłam termę gazową Eutoterm mini. Terma typu junkers. Dopiero teraz dowiedziałam się, że prwadopodobnie mogę odliczyć to od podatku. Niestety na fakturze nie mam napisanego nr PKWiU, i nie wiem jak to sprawdzić. Jeśli dałoby radę odliczyć to od podatku to czy części typu kolanka, zawory itp. zużyte do montarzu piecyka też są odliczane?Dziękuję z góry za pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy