Skocz do zawartości


Kolka82

Rejestracja: 20 gru 2016
Poza forum Ostatnio: gru 22 2016 11:52
-----

Moje posty

W temacie: inwentaryzacja

20 grudzień 2016 - 14:35

Spis z natury można robić nawet i co miesiąc, jeśli jest odpowiednie zarządzenie i inwentaryzacja względem poprzedniego spisu została przeprowadzona zgodnie z przepisami, wszystko się w księgowości zgadza, stany magazynowe zgodne, rachunki z inwentaryzacją zgodne, itp. Moim zdaniem, na wniosek dyrektora, można zrobić spis z natury i połączyć go z inwentaryzacją - biorąc pod uwagę poprzedni spis, żeby nagle dwa biurka i trzy auta służbowe nie poszły pod młotek, bo ktoś przygarnął, a w papierach nie było ;)


W temacie: Umowa na miesiąc - urlop

20 grudzień 2016 - 14:33

Mnożna urlopowa to ok. 2 dni na miesiąc, więc jeśli nie miała Pani normalnych 26 dni w ciągu roku, to w zależności od tego ile zostało, powinno się liczyć 2 dni / na pół (pół etatu), więc jeden dzień. Jeśli opieka została wykorzystana (przysługujące 2 dni w ciągu roku) to nie można ich wykorzystać u innego pracodawcy. Jest to potem odnotowywane w świadectwie pracy.


W temacie: Czy opłaca się inwestować w nieruchomości za granicą?

20 grudzień 2016 - 14:28

Szczerze mówiąc, dużo bardziej opłaca się inwestować w nieruchomości zagraniczne, aniżeli lokalne, jeśli tylko ma się na to środki. Oczywiście kwestia w jakim kraju lokujemy pieniądze, niemniej jeśli będzie to UE i kraje rozwinięte, to właściwie nie ma się czego obawiać. Tamtejsze rynki są stabilniejsze od naszego (tym bardziej teraz), a ewentualna stopa zwrotu również zapowiada się bardziej obiecująco. Wystarczy podpytać specjalistów - https://www.eliteprivatebanking.pl/#/ - którzy na inwestycjach, szczególnie niemieckich, zjedli zęby i mają spore pojęcie o lokatach, rachunkach, środkach, ratach i całej tej biurokracji, która wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.