Skocz do zawartości


Smart

Rejestracja: 16 lis 2016
Poza forum Ostatnio: lut 27 2017 16:12
-----

Moje posty

W temacie: rozliczenie kwartalne VAT

27 luty 2017 - 16:11

Zgodnie z art.99 ust. 3a ustawy o VAT możliwość składania kwartalnych deklaracji została wyłączona dla podmiotów zarejestrowanych przez naczelnika urzędu skarbowego jako podatnicy VAT czynni - przez okres 12 miesięcy począwszy od miesiąca, w którym dokonana została rejestracja.


W temacie: zwolnienie z VAT w przypadku darowizny

21 listopad 2016 - 17:19

Od podatku VAT zwolnione są nieodpłatne dostawy (darowizny) produktów spożywczych, z wyjątkiem napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, jeżeli są one przekazywane na rzecz organizacji pożytku publicznego, z przeznaczeniem na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez tę organizację. 

Zwolnienie to przewiduje art.43 ust. 1 pkt.16 ustawy o VAT.

Jeśli więc dom dziecka (jak w pytaniu) prowadzony jest przez organizację pożytku publicznego, to nie będzie problemu ze zwolnieniem darowizny z VAT.


W temacie: faktura w formie elektronicznej - jak ustalić datę otrzymania?

17 listopad 2016 - 12:20

Witam, przypadku faktur elektronicznych przyjmuje się, że datą otrzymania faktury jest data wpływu wiadomości (na przykład e-mail) wraz z załączoną do niej fakturą. Znajduje to potwierdzenie m.in. w interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 30 czerwca 2014 r. (ILPP4/443-201/14-2/EWW). 


W temacie: jak opodatkować VAT katalogi rozdawane kontrahentom

17 listopad 2016 - 12:10

Witam, co do zasady nieodpłatne wydawanie klientom drukowanych materiałów reklamowych w postaci np. folderów, katalogów czy broszur informacyjnych, podlega opodatkowaniu VAT. Jednak jeśli są to prezenty małej wartości związane z prowadzoną przez podatnika działalnością gospodarczą (ich jednostkowa cena nabycia lub wytworzenia nie przekracza 10 zł netto), to zgodnie z art. 7 ust. 3 i 4 ustawy o VAT nie będą opodatkowane.


W temacie: pkpir prowadzona elektronicznie - wydruki zapisów

16 listopad 2016 - 17:16

Witam,

w dniu 8 kwietnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Uchylono w nim obowiązek comiesięcznego wydruku PKPiR. 

smarttax.pl