Skocz do zawartości


blogusxd

Rejestracja: 28 paź 2013
Poza forum Ostatnio: sty 30 2014 23:05
-----

Moje posty

W temacie: Działalność a najem

30 styczeń 2014 - 23:05

Witam, postaram się pomóc. Otóż TAK jak najbardziej powinien je opodatkować. 

Ponieważ stawka VAT za najem będzie zalezała właśńie od tego czego ten konkretny najem dotyczy? Jeśli to będzie na cele stricte mieszkaniowe to w tym wypadku bedzie stawka ZWJeśli będzie przeznaczony na inne to stawka 23%

Oczywiscie w przypadku starania się o zwrot VAT - taką deklarację składa sie w Urzędzie Skarbowym przypisanym do miejsca zamieszkania.


W temacie: Dyscyplinarka

30 styczeń 2014 - 22:43

Otóż tak na prawdę to powiadomić powinien niezwłocznie, a już najpóźniej w 2 dniu nieobecności o przyczynie tejże nieobecności -  tak mówi rozporządzenie.Chyba, że przepisy danej firmy mówią inaczej.Ale może też być tak, że np. z powodu choproby poważnej, czy jakiegos wypadku (brak przytomnosci itp) nie może tego zrobić, należy jednak skontaktować się z rodziną lub kimś z otoczenia pracownika i nieobecność tę wyjaśnić.


W temacie: Prorodzinna Ulga na siostrę

30 styczeń 2014 - 22:11

Witam postaram się pomóc.Zgodnie z:

"Art.26.1. / odliczenie6) wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne"W tym wypadku jeśli jest jej opiekunem prawnym i jest ona na jego utrzymaniu - to ulga mu przysługuje i można ją odliczyć, zgodnie z tym co "powiedział" US.

W temacie: jak rozliczyć ulgę na dziecko

30 styczeń 2014 - 12:56

W odpowiedzi na to pytanie pomocne będą oczywiście przepisy w zakresie PIT, a zatem jeśli oboje rodziców wykonują władzę rodzicielską, wówczas ulga przysługuje każdemu z tych rodziców w częściach równych, czyli po połowie lub w dowolnie ustalonej przez nich proporcji. Oczywiście należy przy tym uważać, żeby kwota odliczona przez obojga rodziców nie przekroczyła rocznego limitu ulgi. W celu ustalenia proporcji odliczenia przysługującego każdemu z was, niezbędne będzie porozumienie pomiędzy wami jako rodzicami, ponieważ to wam ustawa pozostawia decyzję w tym względzie.


W temacie: Pit-28 za 2013 r.

29 styczeń 2014 - 23:38

Witam, postaram się pomóc. O ile się orientuję to nadpłata podlega zwrotowi urząd sam zwraca ale podatnik może do PIT dołączyć pisemko z dyspozycją przeksięgowania nadpłaty na rzecz bieżących należności podatkowych.

Najlepiej jest dołączyć takie pismo, zawsze to skróci w jakimś stopniu czas oczakiwania na zwrot owej nadpłaty za PIt z Urzędu Skarbowego.