Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

bezrobotny

Rejestracja: 22 sie 2013
Poza forum Ostatnio: paź 25 2013 18:08
-----

Moje tematy

Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

17 październik 2013 - 15:17

Witam,

 

 

Chciałbym złożyć pozew w postępowaniu nakazowym o zapłatę przez mojego bylego pracodawcę zaległej pensji, pieniędzy za okres wypowiedzenia, odprawy i za urlop. jakie dokumenty muszę przygotować do pozwu, jak też do jakiego sądu muszę udać się z tym?j


Przeniesienie w inne miejsce pracy

17 październik 2013 - 14:29

Witam,

 

 

Mam pytanie, otóż moja dziewczyny otrzymała informację od swojego naczelnika iż zostanie przeniesiona do innej filii w tym samym mieście. Jest to jej nie na rękę ze względu na fakt że obecnie jej droga z miejsca zamieszkania do pracy wynosi ok 20 min pieszo, natomiast do tej drugiej filii bedzie potrzebowała sporo więcej czasu na dotarcie do pracy jak też i korzystanie z komunikacji miejskiej. A co za tym idzie będzie musiała kupić dodatkowo bilet na komunikację miejską. Co może zrobić żeby pozostać w obecnej placówce? Czy jeżeli dojdzie do przeniesienia będzie miała szanse na zwrot kosztów dojazdu?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Zwolnienie lekarskie

29 wrzesień 2013 - 09:33

Witam,

 

 

Mam problem, otóż mam złamaną rękę i chcę dostarczyć zwolnienie do ZUS . Tylko nie wiem czy muszę udać się do placówki w rejonie mojego miejsca zameldowania, czy też mogę dokonać tego w mieście w którym mieszkam aktualnie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Zaległy urlop

22 sierpień 2013 - 14:38

Pracodawca przestał być wypłacalny, zwolnił wszystkich pracowników ze swojej winy, nie wypłacając odpraw i należnych pensji za okres wypowiedzenia. Przygotował wnioski o wypłacenie należnych świadczeń z FGŚP tzn. odprawy i za okres wypowiedzenia. Co dzieje się w takiej sytuacji z zaległym urlopem? Czy FGŚP również zapłaci za to?


Zwolnienie Chorobowe przy umowie zleceniu

22 sierpień 2013 - 13:14

Z końcem miesiąca Lipiec mój pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę z jego winy, pod koniec czerwca podpisał ze mną umowę zlecenie która obowiązuje do końca września. Wynagrodzenie za umowę zlecenie otrzymałem w dniu podpisania. Pracodawca odprowadził składki z tytułu umowy zlecenie oprócz chorobowego, które jest dobrowolne. w połowie sierpnia złamałem rękę. Mój pracodawca nie jest wypłacalny, firma czeka na kuratora sadowego, ponieważ nie ma zarządu. Czy w takiej sytuacji jest możliwość wypłaty zasiłku chorobowego przez ZUS?

 

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.