Skocz do zawartości


Red Bull Cola

Rejestracja: 16 sie 2013
Poza forum Ostatnio: paź 20 2015 02:17
-----

Moje posty

W temacie: Komornik a wymeldowanie

10 październik 2015 - 03:01

Witam, mam pytanie: osoba X ma w Polsce mieszkanie własnościowe w którym od kilku lat nie jest zameldowana, nie mieszka i nie przebywa. W mieszkaniu tym jest zameldowana i mieszka osoba Y. Wszystkie rzeczy i wyposażenie w mieszkaniu należą do osoby Y. Ostatnio przyszedł list zwykły od komornika do osoby X czyli właściciela mieszkania, list wyjęła ze skrzynki osoba Y czyli lokatorka, skontaktowała się telefonicznie z właścicielem mieszkania X który przebywa za granicą i tam mieszka i powiadomiła że jest prowadzona wobec niego egzekucja komornicza. Właściciel mieszkania nie przypomina sobie by kiedykolwiek miał jakiekolwiek długi, nie wie o co może chodzić, nie wie też na jaką kwotę jest wezwanie. I teraz tu się nasuwa kilka pytań:

1. od jakiej kwoty zadłużenia są licytowane mieszkania, bo kiedyś coś czytałem że chyba 11000 zł jest ta kwota ale pewien nie jestem

2. czy właściciel mieszkania musi teraz być narażony na koszty, wydawać na benzynę, pokonywać tysiące km z kraju w którym mieszka do Polski aby wyjaśniać o co w ogóle chodzi bo jeśli nie wie o co chodzi to się nie może bronić- czy jest do tego wszystkiego zobowiązany?

3. załóżmy że za kilka miesięcy komornik dojdzie do tego że właściciel mieszkania nie ma w Polsce pracy ani żadnych kont, czy komornik ma prawo wejść do mieszkania pod nieobecność lokatorki Y czyli wtedy kiedy ona będzie w pracy a mieszkanie będzie puste, i dokonywać tam zajęcia? Jak ma się bronić osoba mieszkająca od lat za granicą i przyjeżdżająca do Polski sporadycznie i co ma zrobić? Dodam jeszcze że lokatorka Y nie zna adresu zamieszkania właściciela X za granicą, kontaktują się jedynie przez telefon, a skoro nie zna to nie może go również podać komornikowi.

4. podobno komornik aby otworzyć mieszkanie pod nieobecność osób musi mieć nakaz sądowy na otwarcie mieszkania pod nieobecność. Co musi zrobić komornik, jakie warunki spełnić, żeby taki nakaz uzyskać, czy jest ciężko go dostać, nigdzie nie ma na ten temat żadnych informacjji. Sytuacja jak już wspomniałem jest taka, rzekomym dłużnikiem jest właściciel mieszkania który w Polsce oprócz mieszkania nie ma ani meldunku, ani pracy, ani kont w banku, ani nie przebywa, ani nie mieszka w PL od lat jednakże ostatnim jego adresem zameldowania w PL jest jego mieszkanie.