Skocz do zawartości


tadeusz8

Rejestracja: 26 lip 2013
Poza forum Ostatnio: dziś, 15:39
-----

Moje posty

W temacie: Badania okresowe - dwa stanowiska i dwie umowy

21 luty 2019 - 15:31

Podobne, to nie znaczy takie same. Nie lepiej wpisać nauczyciel - wychowawca ? Niech LMP zadecyduje o zakresie badań B)


W temacie: Wypadek w drodze do domu

18 grudzień 2018 - 10:50

Proponuję złożyć do pracodawcy pisemnie zawiadomienie o zaistniałym zdarzeniu - w terminie 14 dni powinnaś otrzymać kartę z wypadku w drodze z pracy, a następnie wyrównanie wynagrodzenia do 100%. Gdyby sprawa została załatwiona negatywnie, pozostaje napisanie skargi do Okręgowej Inspekcji Pracy - już teraz możesz zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej. Twoja wina nie ma tu nic do rzeczy, zdarzenie miało tu miejsce - może jeszcze coś z powództwa cywilnego ? ale o tym niech się wypowiedzą zmotoryzowani  posiadacze czterech kółek, ja do takich nie należę.


W temacie: BHP nauczyciela

14 listopad 2018 - 13:12

W "nowej" szkole uzupełnienie do szkolenia ogólnego (jeśli pojawiły się w międzyczasie nowe przepisy)  oraz instruktaż stanowiskowy (bo przecież zmieniają się warunki pracy, pomieszczenia pracy, obiekt, otoczenie). Zaświadczenie ze szkolenia okresowego możesz przedstawić, posłuży to do przedłużenia terminu ważności szkolenia (jeśli tematyka szkoleń się pokrywa) :) :lol:


W temacie: etui do telefonu

25 październik 2018 - 09:57

Nie jestem zwolennikiem kupowania przez złożenie zamówienia, to takie kupowanie kota w worku. Muszę obejrzeć,  dotknąć, ocenić materiał i wykonanie - oczywiście można kupować na odległość, potem składać reklamacje .............. a czas leci. Z własnych obserwacji zauważyłem że w każdym większym markecie taki zakup można zrealizować :) B)


W temacie: DTR instrukcje

24 październik 2018 - 10:37

DTR jest to komplet dokumentacji maszyny czy urządzenia - składową jej częścią jest Instrukcja BHP użytkowania. Co ma zawierać taka Instrukcja znajdziesz w przepisach ogólnych bhp lub na stronach internetowych. Instrukcję taką opracowuje osoba, która zna się na obsłudze takiej maszyny czy urządzenia, ktoś musi ją sprawdzić i ktoś zatwierdzić :) B)