Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

JanuszU

Rejestracja: 30 cze 2013
Poza forum Ostatnio: lut 23 2020 14:08
-----

Moje posty

W temacie: System CRM - z czym to się je?

23 luty 2020 - 14:10

Open sourceowe CRMy mają oczywiście swoje plusy i minusy.

 

Za Open source przemawia fakt, że wszystkie dane przechowywane są na własnych serwerach co teoretycznie powoduje, że są one bezpieczniejsze. Open sourcowy CRM można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb co także może być ważne.

 

Jednak wbrew pozorom rozwiązania open source nie są tańsze od swoich odpowiedników w modelu SAAS (czyli udostępnianych za miesięczną opłatę subskrypcyjną). Aby open sourcowe rozwiązania były faktycznie bezpiecznie i dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy trzeba zainwestować w programistę lub wyspecjalizowaną we wdrażaniu CRMów firmę. 

 

Ogólnie rzecz biorąc powiedziałbym, że rozwiązania open source dobre są dla średnich firm, które posiadają zasoby aby inwestować w rozwój i utrzymanie systemu CRM.

 

Dla małych firm poleciałbym rozwiązania SAAS gdyż są one tańsze i dają niemal równie szeroki wachlarz możliwości.


W temacie: Jaki CRM dla małej firmy?

20 październik 2019 - 08:09

Ja mam dylemat między dwoma dobrymi systemami CRM: Pipedrive VS Livespace. Czy ktoś miał doświadczenia konkretnie z którymś z tych systemów? Zależy mi na opiniach z pierwszej ręki. 


W temacie: Jaki program do e-mailingu wybrać?

11 sierpień 2019 - 08:16

Jeśli poszukujesz programu do mailingu, albo jakiegoś innego programu do działań marketingowych to warto przeglądnąc opinie i oisy na https://programy.do/...keting-mailing/ Jest tam sporo dobrej wiedzy dla kupujących przeglądarkowe aplikacje.


W temacie: Jaki program do wysyłania mailingu?

17 lipiec 2019 - 22:53

Jeśli szukasz jakiegoś oprogramowania dostępnego przez przeglądarkę to polecam FreshMaila.