Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

P_A_T_R_Y_C_J_A

Rejestracja: 01 mar 2012
Poza forum Ostatnio: mar 11 2012 16:21
-----

Moje posty

W temacie: Odliczenie od zakupu kasy fiskalnek

11 marzec 2012 - 16:17

Tak myślałam. Czyli po prostu fakturę mogę zaliczyć w koszty i odliczyć VAT. a odliczenie z VAT-7 mogę dopiero po ostatniej racie :)

W temacie: mam 3 pity 11 jak to rozliczyć

09 marzec 2012 - 15:50

a może jest ktoś kto by mi pomógł to wypełnić lub polecić stronę internetową gdzie wypełniają pity przez internet (nie chodzi mi o program). Boję się tym razem wypełnić sama bo muszę w kwietniu wyjechać na dłużej i nie chciałabym być wzywana do korekty w razie jakiegoś błędu

jak nadal masz problem to sluże pomocą: p.smetek@onet.eu
Napisz a Ci pomogę to zrobić.

W temacie: Kilka pytań przed startem DG

09 marzec 2012 - 15:49

1. Jeśli planuję kupno towarów na Allegro od osób prywatnych to czy wystarczającą dokumentacją zakupu będzie opis otrzymanego towaru zawierający dane obu stron, nazwę i numery seryjne sprzętu, datę oraz podpis osoby która otrzymała towar wraz z potwierdzeniem przelewu? Jeśli będziesz czynnym podatnikiem VAT to dla potrzeb odliczenia musisz mieć fakturę od tych osób. Jeśli nie - możesz posiadać dokument w postaci paragonu dla własnych celów - przy ryczałcie nie mają znaczenia ponoszone koszty

2. Czy działalność handlowa polegająca na obrocie używanym towarem na aukcjach internetowych jest całkowicie zwolniona z podatku VAT czy na VAT trzeba przejść po przekroczeniu limitu 150 000 PLN/rocznie? W momencie przekroczenia limitu określonego w ustawie będziesz podlegał VAT

3. Czy jeśli kupuję pojedyncze rzeczy na Allegro a potem sprzedaję je jako zestaw zawierający około trzech kupionych pojedynczo rzeczy to czy przypadkiem nie będę zakwalifikowany do wyższego ryczałtu z racji "operacji produkcyjnych"? Wątpliwe :) sprzedajesz po prostu jako zestaw :) czyli nadal zajmujesz sie handlem a nie produkcją :)

4. Czy po przekroczeniu 40 000 PLN sprzedaży muszę zainwestować w kasę fiskalną? Czy taka forma obrotu używanym towarem jest całkowicie z niej zwolniona? Jeśli będę musiał przejść na kasę to łatwo jest dostać na nią dofinansowanie z US czy pieniądze trzeba wykładać ze swojej kieszeni? z ulgi na zakup kasy możesz skorzystać w deklaracji VAT za okres, kiedy ją zakupisz albo w następnym. WAŻNE - musisz mieć uregulowaną cała zapłatę za zakup kasy. jeśli kupisz ją na raty - z odliczenia możesz skorzystać dopiero po zapłacie ostatniej raty.

5. Jeśli będę kupował rzeczy na pojedynczych aukcjach o wartości poniżej 1000 zł, jednak wartość zestawu który będę sprzedawał będzie wyższa niż 1000 zł to będę zwolniony z podatku PCC? PCC to podatek od zakupu. ale o to dopytaj w US, bo pytanie mnie zaskoczyło :)

6. Ryczałt oblicza się w następujący sposób?:
Przykładowo sprzedaż 10000 PLN * 0,03 = 300 PLN
podatek=300-214(ubezpieczenie zdrowotne które można odliczyć)=86 PLN do zapłacenia US? Obecnie zdrowtone jakie możesz odliczyć to 219,19. Ale sama logika liczenia jest oki :)


W temacie: Pieczatka: towar czy usluga?

09 marzec 2012 - 15:36

Kiedyś zadałam to pytanie podczas kontroli US. I otrzymałam odpowiedź, że to nie jest usługa, ponieważ ta pieczątka to rzecz nabyta :)

W temacie: Kasa Fiskalna

05 marzec 2012 - 20:32

Bardzo Ci dziękuję