Skocz do zawartości


Patka79

Rejestracja: 18 gru 2015
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 08:08
-----

Moje posty

W temacie: pełna księgowość onnline - którą wybrać?

wczoraj, 08:08

Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy z biurem rachunkowym https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Istnieje wiele udokumentowanych przykładów na to jak środki spółek są marnotrawione wskutek niewiedzy księgowych. Klasycznym i prostym do zobrazowania przykładem jest zatrudnianie kolejnych osób do działu księgowości w wyniku rosnącej ilości pracy. Ponieważ księgowi wnioskujący o zatrudnienie nowych osób do pracy nie mają bogatego doświadczenia w zarządzaniu pracą innych, restrukturyzacji pracy czy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań IT, statystycznie większość firm z czasem zwiększa wewnętrzne koszty działania działów księgowych. Nadmiarowe zasoby utrzymywane są również na pojedyncze sytuacje natężonego przygotowywania informacji zarządczej. Outsourcerzy, których praca polega na optymalizowaniu czynności księgowych efektywnie wykorzystują pracę księgowych i dzielą zasoby miedzy wieloma Klientami. Ponadto wykorzystują inteligentne skanery, systemy OCR, systemy elektronicznego obiegu dokumentów, mechanizmy automatycznego księgowania, uzyskując wysokie współczynniki wydajności, co przekłada się nie tylko na niższy koszt, ale także na lepszą terminowość i jakość usług.


W temacie: niewypłacalność klientów, a faktoring

20 czerwiec 2018 - 07:40

Faktoring to nie windykacja. Z resztą zapoznajcie się ze stroną https://www.monevia....nie-windykacja/ Przedsiębiorcy często mylą faktoring z windykacją, sądząc, że ta pierwsza jest dobrym sposobem na odzyskanie przeterminowanej wierzytelności. W rzeczywistości jednak faktoring i windykacja to różne rozwiązania, które można wykorzystać na innych etapach działań biznesowych. Polscy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej ostrożni w kontaktach ze swoimi kontrahentami. Mniej z nich niż przed rokiem jest skłonnych sprzedawać usługi i produkty na warunkach kredytowych. To skutek między innymi wzrostu przeterminowanych płatności. W 2016 roku około 34% faktur nie było płaconych w terminie, gdy w 2017 roku ich ilość osiągnęła poziom prawie 39%. Do tego przedsiębiorcy spodziewają się pogorszenia praktyk płatniczych w najbliższym czasie. Gdy pojawią się problemy z regulowaniem należności przez kontrahenta, często pozostaje tylko rozpocząć windykację należności. Można jednak zabezpieczyć się przed opóźnieniami płatności, korzystając z faktoringu. 


W temacie: Środki na rozwój firmy

20 czerwiec 2018 - 07:35

A może mikrofaktoring i oferta https://www.monevia....niejszych-firm/ Faktoring jest obecnie bardzo popularnym, jeśli nie najpopularniejszym źródłem finansowania biznesu, obok kredytów czy papierów dłużnych. Odkąd pojawił się na polskim rynku, przeszedł ogromną metamorfozę, od tradycyjnego finansowania pozyskanego „w okienku” po elastyczne narzędzia dostępne on-line 24/7. Dziś faktoring daje ogromne możliwości firmom każdej wielkości i z każdej branży. Często słyszymy o faktoringu, mikrofaktoringu, nanofaktoringu czy po prostu, finansowaniu faktur. O ile nazwy bywają różne, o tyle pewne jest to, że dziś mikrofaktoring dzięki swoim zaletom szybko podbija rynek finansów. Mikrofaktoring polega na świadczeniu usług faktoringowych dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi w zakresie faktoringu oferowane dla segmentu mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, mogą zostać ujęte w ramach pojęcia mikrofaktoringu. Trzeba także dodać, że mikrofaktoring pozbawiony jest wielu barier typowych dla faktoringu.


W temacie: Jak oszczędzać pieniądze na emeryturę?

19 czerwiec 2018 - 07:59

Ja wybrałam lokatę oferowaną przez bank https://www.santande...internet,8.html Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest porównywalne. Lokata bankowa to depozyt na określony termin, najpopularniejsze to trzy miesiące, pół roku oraz 12 miesięcy. Lokata może być pożytecznym hamulcem dla naszych zapędów konsumpcyjnych, bo wszak trudniej z niej wyciągnąć pieniądze i jeszcze spotka nas za to sroga kara w postaci utraty wszystkich odsetek. lokata zniechęca do pochopnego sięgania po środki, odkładane przecież z myślą o przyszłości a nie tylko o krótkoterminowym zysku.


W temacie: Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

19 czerwiec 2018 - 07:55

Jeżeli chodzi o lokaty to ja zdecydowałam się na bank https://www.santande...umer.pl/lokaty/ Oprocentowanie jest porównywalne, a o wyborze decyduje coraz częściej to czy posiadamy smykałkę do zarabiania pieniędzy czy też wolimy wygodę. Posiadanie lokat szczególnie sprawdza się u osób, które mają smykałkę do analizowania rynku oraz potrafią sprawnie przerzucać środki pomiędzy depozytami. Dzięki temu na lokatach można więcej zarobić niż na koncie oszczędnościowym. O lokacie można też pomyśleć wtedy, gdy dysponujemy większą kwotą pieniędzy i mamy pewność, że nie będziemy jej potrzebowali przez najbliższy czas.