Skocz do zawartości


Jaskier

Rejestracja: 09 gru 2015
Poza forum Ostatnio: lut 18 2017 19:43
-----

Moje posty

W temacie: Rozliczenie delegacji

15 luty 2017 - 19:44

Witam

Mam problem z rozliczeniem pracownikowi delegacji. Wyjechał  w podróż służbową (z siedziby pracodawcy) do miejscowości A i B.  W trakcie wyjazdu nocował w miejscowości swojego stałego pobytu  (w niedużej odległości do miast A i B ). Nie był tam oddelegowany, ale z rozliczenia całości dokumentacji delegacji wynika, że tam przebywał (m.in z faktur za paliwo i karty drogowej, choć w samym druku delegacji nie wspomina o tym). Czy powinien otrzymać dietę? Nie przysługuje ona w przypadku ODDELEGOWANIA do miejsca czasowego lub stałego pobytu lub gdy zapewniono całodzienne wyżywienie. Oddelegowany do miejscowości gdzie mieszka nie był, ale faktycznie tam przebywał (nocował), wyżywienie pewnie miał zapewnione choć może nie całodzienne. Powinien dostać dietę czy nie? A jeśli tak to w całości czy okrojoną (np. o śniadanie i kolację)?

Bardzo proszę o pomoc.


W temacie: Daty w umowie o pracę

07 listopad 2016 - 20:04

Witam

Czy analogicznie będzie, jeżeli pracownik zakończył pracę u poprzedniego pracodawcy 04.11 a my podpiszemy umowę 05.11 z datą rozpoczęcia 09.11.2016? Nie będzie przerwy w zatrudnieniu (chodzi o zus)? Zgłaszam go do Zus z datą zawarcia umowy (05.11) a nie rozpoczęcia? Czy daty będą prawidłowe, (uwzględniając fakt, że 7- 8.11 podda się badaniom wstępnym)?

Chcę żeby nawiązanie stosunku pracy było optymalne dla obu stron.

Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości czy też potwierdzenie moich przypuszczeń (Nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach).


W temacie: Z-03

04 październik 2016 - 10:46

Czyli osoby przebywające na zwolnieniu nawet miesiąc ale otrzymujące wynagrodzenie chorobowe, wlicza się do stanów dziennych (przebywa ponad 14 dni na zwolnieniu ale otrzymuje wynagrodzenie chorobowe a nie zasilek chorobowy)?


W temacie: Urlop dodatkowy w świadectwie

27 wrzesień 2016 - 10:42

Dzięki,

czyli wpisuję ile wykorzystał fakrycznie + informacja, że w sprawie pozostałych dni (za które w innym przypadku byłby wypłacony ekwiwalent) zawarto porozumienie

Bardzo jeszcze raz dziękuję za pomoc


W temacie: Urlop dodatkowy w świadectwie

27 wrzesień 2016 - 08:54

Ale czy tej informacji (o niewykorzustanym urlopie) nie wpisuje się do świadectwa pracy, a jeśli tak to gdzie?