Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Adelajda

Rejestracja: 13 mar 2013
Poza forum Ostatnio: mar 10 2017 08:30
-----

Moje tematy

ewidencja księgowa ulgi na złe długi

10 marzec 2017 - 08:30

Dzień dobry, proszę wyjaśnienie, a mianowicie czy ewidencja księgowa ulgi na złe długi powinna przebiegać w ujęciu wynikowym na kontach pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych, czy wyłącznie na kontach rozrachunkowych? Z góry dziękuję za podpowiedź.


karta podatkowa - zatrudnienie w celu przyuczenia do zawodu

05 grudzień 2016 - 09:56

Dzień dobry, chodzi o to, że podatnik zamierza zatrudnić swojego wnuka, pozostającego z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, w celu przyuczenia do zawodu, który w następnie zda egzamin czeladniczy w zawodzie fryzjer. Czy w związku z tym wnuk podatnika - dla celów opodatkowania w formie karty podatkowej - będzie liczył się jako pracownik czy jako uczeń?


50% koszty uzyskania przychodów w przypadku szkoleń

28 listopad 2016 - 09:10

Witam, chodzi o to, że podatnik prowadzi od niedawna jednoosobową działalność gospodarczą polegającą przede wszystkim na prowadzeniu specjalistycznych szkoleń dla różnych klientów za pośrednictwem firmy, która takie szkolenia opracowuje, oferuje i sprzedaje. Mam więc pytanie, czy przy tego rodzaju działalności przy obliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych można zastosować 50% koszty uzyskania dla przychodów uzyskanych za fakt przygotowania lub przeprowadzenia szkolenia lub też stworzenia materiałów szkoleniowych?


Czy zapomoga podlega zwolnienieu z PIT?

14 listopad 2016 - 08:47

Dzień dobry, chodzi mi o taką sprawę, otóż pracownik firmy zwrócił się z prośbą do pracodawcy o udzielenie mu zapomogi. Środki z zapomogi zamierza przeznaczyć na wydatki związane z leczeniem ciężkiej i długotrwałej choroby. Czy taka zapomoga będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)?


koszty edukacji dziecka oddelegowanego pracownika

21 październik 2016 - 12:37

Dzień dobry, chodzi o to, że firma chce oddelegować długoterminowo pracowników do pracy w swoim oddziale na Litwie, gdy zatem za granicę przeniesie się pracownik z rodziną, firma pokryje koszty edukacji jego dzieci, czyli wydatki związane z czesnym, opłatą rekrutacyjną oraz opłatami za egzamin. Proszę o podpowiedź, czy tego rodzaju świadczenie będą stanowiły dla pracownika przychód ze stosunku pracy?