Skocz do zawartości


szlemka

Rejestracja: 08 lip 2015
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 17:52
-----

Moje posty

W temacie: Samochody w zakładzie budżetowym 2019

16 styczeń 2019 - 14:37

czyli nie trzeba robić badań PIT/CIT dla np busów zeby rozliczać 100% w koszty?


W temacie: Ewidencja VAT rozliczenie w następnym okresie.

14 styczeń 2019 - 17:15

Beata, chyba mylisz podatek naliczony z należnym ;/ Jak jest nadwyżka należnego nad naliczonym to nie możecie mieć zwrotu tylko macie vat do zaplaty.


W temacie: Samochody w zakładzie budżetowym 2019

13 styczeń 2019 - 21:10

osobówka to nie ciężarowy = żadne zaśw. nie jest ci potrzebne. jak chce dac w KUP 100% kosztów to musi prowadzić szczegółową EPP (jak do VAT). Jak nie = da w KUP 75% kosztów ekspl.


W temacie: Samochody w zakładzie budżetowym 2019

13 styczeń 2019 - 21:07

z pdof - Art. 5d. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w:

1) art. 5a pkt 19a lit. a i b stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, -->> oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

Nie czytałam przyznaję bez bicia, przekleiłam z forum księgowego.


W temacie: Samochody w zakładzie budżetowym 2019

10 styczeń 2019 - 15:54

Założyłam (czyżby błędnie?), że skoro do VAT wszystkie wymogi spełniłam, to do CIT mogę w koszty śmiało 100% dawać

No własnie od tego roku pozmieniało się i jest wielka panika z tym wpisem PIT i CIT