Skocz do zawartości


t_mb

Rejestracja: 04 cze 2015
Poza forum Ostatnio: kwi 28 2017 09:34
-----

Moje posty

W temacie: Ile kosztuje rozwód?

28 kwiecień 2017 - 09:35

Dodam jeszcze, że pozew można samemu napisać. W sieci są przykłady jak uzasadnić itd. Koszt zależy od tego, czy obie strony są zgodne co do decyzji o rozwodzie, czy potrzebne będzie orzeczenie o winie. A więc najczęściej pranie brudów. Co do pozwu o rozwód, to tutaj http://pozeworozwodb...w-o-rozwod/maszkrótkie wyjaśnienie jak uzasadnić oraz wzór pozwu.


W temacie: Rozwód i podział majątku

29 marzec 2017 - 10:15

Najlepiej dogadać się miedzy sobą, bez pośrednictwa sądu. A więc na zasadzie negocjacji. Jeżeli obie strony podchodzą do tego rozsądnie, to można dojść do jakiegoś konsensusu. Jak wygląda mediacja w praktyce opisane zostało np tutaj: http://pozeworozwodb...ztuja-mediacje/

W przeciwnym razie pozostaje sąd - on też na początku zachęci do dobrowolnego podziału majątku, jeżeli nie uda się, to decyzja zostanie podjęta na podstawie zebranych informacji.

Takie wątki często przewijają się tutaj: https://forumprawne....nne-opiekuncze/


W temacie: Długie terminy płatności i problemy z płatnościami

02 luty 2017 - 09:32

Jeżeli faktury są przeterminowane, to pozostaje Ci jedynie wejście na drogą sądową, następnie komornik. Ewentualnie skorzystanie z usług firmy windykacyjnej bądź sprzedać dług - są giełdy długów.

Warto też wiedzieć o takiej usłudze jak faktoring. Na wikipedii masz wyjaśnienie tej definicji: https://pl.wikipedia.../wiki/Faktoring

Jak to działa w praktyce można dowiedzieć się z tego diagramu: https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/


W temacie: Jazda samochodem w zimowych warunkach

27 grudzień 2016 - 11:43

Jazda samochodem powinna sprowadzać się do tego, aby uniknąć poślizgu. Aby nie stracić kontroli nad samochodem. Dotyczy to zarówno hamowania, przyśpieszania czy manewru skrętu. Już na etapie zakupu samochodu, warto aby posiadał takie technologie jak system ESP czy ABS.

Jeżeli hamowanie to głównie silnikiem. Przy poślizgach, należy delikatnie ujmować az, aż do czasu powrotu na tor jazdy. Nie trzeba chyba przypominać, ze auto powinno być odkładnie odśnieżone. Większość tych rzeczy została zebrana w tym wpisie: https://nocar.pl/blo...orad-nocaradzi/


W temacie: szybka pożyczka przez internet-czy to dobry pomysł??

02 listopad 2016 - 08:07

Przy wyszukiwaniu tych najkorzystniejszych pożyczek należałoby brać pod uwagę takie czynniki jak RRSO. Osobiście uważam, że jest on jednym z istotniejszych czynników przez pryzmat którego powinniśmy decydować o podjęciu decyzji: brać czy nie brać kredytu.

Warto więc czytać takie jak te tutaj https://www.epiotrko...-pozyczke,26369poradniki dotyczące tego na co należy zwracać uwagę przy zaciąganiu kredytu.