Skocz do zawartości


Remek

Rejestracja: 14 lut 2013
Poza forum Ostatnio: maj 09 2017 10:04
-----

Moje tematy

Pożyczkobiorca przedsiębiorcą – co z VAT?

09 maj 2017 - 10:02

Dzień dobry, chodzi o to, że mój znajomy ma swoją działalność gospodarczą, więc występuje w charakterze przedsiębiorcy. Natomiast ja, jako zwykła osoba fizyczna, udzieliłem mu pożyczki gotówkowej. Zastanawiam się, czy ze względu na to, iż jest on przedsiębiorcą moglibyśmy skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w ustawie o podatku VAT? Czy należy opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?


rozliczenie WNT w deklaracji VAT-7 - wstecz

02 grudzień 2016 - 12:48

Dzień dobry, w sierpniu tego roku firma dokonała wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT). Jednakże w wyniku pomyłki nie uwzględniła tego nabycia w deklaracji VAT-7 za sierpień. Mam więc pytanie, czy wykazując wstecznie podatek należny z tytułu WNT w deklaracji VAT-7 za sierpień firma może także w tej deklaracji podatek ten odliczyć?


wycofanie samochodu z działalności a VAT

02 listopad 2016 - 12:06

Witam, proszę o podpowiedź w ponizszej sprawie, otóż przedsiębiorca, podatnik VAT, kilka lat temu nabył samochód osobowy (używany), na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Przy nabyciu tego samochodu nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT. Samochód został wciągnięty do ewidencji środków trwałych i całkowicie zamortyzowany. W tym roku samochód został przekazany na cele osobiste przedsiębiorcy. Czy zatem wycofanie samochodu z działalności nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT, a także czy jego sprzedaż będzie podlegała VAT?


ponowne wprowadzenie samchodu do ewidencji środków trwałych

24 październik 2016 - 08:26

Witam, otóż kilka lat temu zakupiłem oraz wprowadziłem do ewidencji środków trwałych firmy samochód osobowy. Samochód ten został całkowicie zamortyzowany, po czym przekazany na cele osobiste. Teraz jednak chciałbym zatrudnić przedstawicieli handlowych i samochód ten byłby znowu potrzebny w działalności gospodarczej. Mam więc, czy mogę ten samochód ponownie wprowadzić do ewidencji środków trwałych?


pkpir prowadzona elektronicznie - wydruki zapisów

14 październik 2016 - 14:17

Witam, chodzi o to, że podatnik prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów (pkpir) elektronicznie. W związku z tym chciałby się dowiedzieć, czy na koniec każdego miesiąca musi sporządzać wydruki zapisów dokonanych w danym miesiącu w prowadzonej w ten sposób księdze? A także czy zapisy te należy sumować?