Skocz do zawartości


masseur

Rejestracja: 15 mar 2015
Poza forum Ostatnio: lis 24 2018 19:47
-----

Moje tematy

Księgowość a controlling

21 listopad 2018 - 00:02

Cześć. Mam pytanie. Czy zawód księgowe ma sporo wspólnego z zawodem specjalisty ds. controllingu i kontrolera finansowego? Zmierzam do tego, czy warto podjąć pracę w księgowości, jeśli chcę iść w kierunku controllingu?


Praca w controllingu

03 listopad 2018 - 13:36

Nie jestem pewien czy dobry temat, ale dotyczy controllingu, więc myślę, że odpowiedni. W razie czego przenieście.

 

Studiuję finanse i rachunkowość na pierwszym roku magisterki. Ostatnio znajoma, która pracuje w Lidlu w dziale rekrutacji spytała mnie, czy nie szukam może pracy, bo poszukują kandydata na stanowisko "specjalista ds. controllingu". Skusiła mnie ta propozycja, ale mam też pewne obawy. Jedyna moja praca jaką podejmowałem wcześniej to przeprowadzanie inwentaryzacji u syndyka, nigdzie indziej na dłuższą metę nie pracowałem. Także przyznam, że trochę się boję podjąć tej pracy... Co innego gdyby to był staż czy praktyka - tam pokazaliby mi co i jak, a tutaj nie wiem czego się spodziewać. Na studiach nie jestem orłem, więc mam obawy czy sobie poradzę. czy nie będę im tam tylko zawadzał . Chciałbym się od was dowiedzieć na czym konkretnie polega praca na takim stanowisku. W ogłoszeniu piszą, że będę odpowiedzialny za "Sporządzanie cyklicznych raportów dla kadry zarządzającej". Tylko co to sformułowanie tak szerzej oznacza w praktyce? I jeszcze jedno. W wymaganiach napisali "bardzo dobra znajomość Excela". Co mam rozumieć przez "bardzo dobra"?


Kapitał a majątek

10 wrzesień 2018 - 11:36

Mam pytanie. Czym różni się kapitał od majątku?


Różnica między bilansowymi a podatkowymi przychodami i kosztami

03 lipiec 2018 - 13:33

Witam. Mam pytanie. Jaka jest różnica między bilansowymi a podatkowymi przychodami i kosztami?

 

Pozdrawiam :)


Błąd na stronie ***********?

26 luty 2018 - 16:48

Cześć.
Na stronie ***********u znalazłem takie zdanie: "Podatnicy korzystający w prowadzeniu działalności gospodarczej z opodatkowania według skali podatkowej zaliczki kwartalne zaczynają opłacać począwszy od kwartału, w którym dochód, po uwzględnieniu możliwych obniżeń, przekracza kwotę 3.091 zł." I zastanawiam się dlaczego tam jest 3.091 zł, a nie 8.000? Błąd, czy czegoś nie rozumiem?