Skocz do zawartości


armad30

Rejestracja: 02 sty 2015
Poza forum Ostatnio: sty 03 2015 20:50
-----

Moje tematy

Remament jak przeprowadzić

02 styczeń 2015 - 17:46

Prowadzę DG - handel detaliczny odzieżą. Jestem na ryczałcie. Towar kupuje, na targowiskach hurtowych i w internecie. DG prowadzę drugi miesiąc i mam już ok. 50 faktur. Remanent początkowy wykonałem w ten sposób, że zliczyłam wszystkie artykuły z faktur, wg asortymentu (bluzka, sweter, spodnie itd.) i zsumowałem dla tych artykułów ceny brutto. Problem mam z remanentem na koniec roku, a konkretnie z wyceną. O ile policzenie towaru jest sprawą prosta o tyle jego wycena nie (przynajmniej dla mnie). Wiem że należy wycenić towar z faktur, ale jak to zrobić. Nie jestem wstanie przyporządkować konkretnego artykułu (spodni, czy bluzki) do pozycji faktury którą posiadam (należało by to zrobić aby uzyskać inf. o cenie zakupu). Część towaru się sprzedało, cześć towaru dokupowałam po rozpoczęciu DG, więc nie pamiętam co jest z jakiej faktury.
Dlatego proszę o informacje jak sobie podobni przedsiębiorcy z tym radzą. Może trzeba na metkach pisać nr faktur? Może należałoby mieć system magazynowy sprzężony z kasą fiskalną i wprowadzać asortyment po każdym zakupie?

Dodatkowo proszę o info. czy przy pierwszym remanencie (rozpoczęciu DG) należy wykonać w moim przypadku (ryczałt ewidencjonowany) rejestr środków trwałych i wyposażenia?