Skocz do zawartości


skadia

Rejestracja: 07 gru 2014
Poza forum Ostatnio: sty 22 2015 17:10
-----

Moje tematy

Stan zatrudnienia a zasiłek na L4

22 styczeń 2015 - 11:13

Witam,

 

mam takie pytanie: Firma zgłasza do ubezpieczenia mniej niż 20 osób (11). Pracownica idzie na 3 miesiące na zwolnienie w związku z ciążą. Kto płaci jej przez pierwsze 33 dni? Pracodawca czy ZUS? Po 33 dniach na pewno ZUS, ale co z tym pierwszym miesiącem?


Zwolnienie lekarskie a wypłata z umowy zlecenie

11 grudzień 2014 - 12:26

Witam. Mam pytanie: W najbliższym czasie prawdpodobnie pójdę na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą. Zasadniczo uzyskuję dochody z umowy o pracę. Czasem jednak sprzedawałam teksty za pośrednictem portalu, który był czymś w rodzaju giełdy tekstów. Kwota z tej sprzedaży nie była wysoka, więc w zasadzie od kilku miesięcy nie zlecałam wypłaty. Przypuszczam, że współpraca z tym portalem działa na zasadzie umowy zlecenia, ponieważ przy dyspozycji wypłaty wystawiam rachunek.

Co by się stało, gdybym zleciła taką wypłatę będąc na zwolnieniu lekarskim? Czy miałabym problemy, czy przestanoby mi wypłacać chorobowe? Interesuje mnie to, ponieważ jeśli by tak było, musiałabym jak najszybciej zlecić wypłatę nagromadzonych zysków, zanim pójdę na zwolnienie.

Z góry dziękuję za pomoc.