Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

MVP

Rejestracja: 11 gru 2012
Poza forum Ostatnio: sie 08 2014 09:31
-----

Moje posty

W temacie: wniosek o ponowne przeliczenie emerytury-zus

14 czerwiec 2013 - 10:07

a może zamiast sobie mailem przesyłać wrzućcie po prostu wzór do tego wątku :)))


W temacie: kwiaty, rośliny do siedziby firmy

18 kwiecień 2013 - 11:34

ja znalazłem tylko dość starą interpretacje z 27 listopada 2009 roku - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu uznał wtedy, że:

Z przedstawionego przez Wnioskodawcę opisu zdarzenia przyszłego wynika, iż Spółka zamierza zakupić wyposażenie o charakterze dekoracyjnym, tj. kwiaty w doniczce, akwarium, reprodukcję obrazu, dekoracyjny stroik, itp., w celu wizualnej poprawy pomieszczenia wystawowo – ekspozycyjnego ogólnodostępnego dla klientów. Przedmioty te, zdaniem Spółki, są powszechnie dostępne i nie stanowią dzieł sztuki i eksponatów muzealnych, a ich cena nie przekroczy 3.500,00 zł.

Reasumując, wydatki poniesione na zakup wyposażenia o charakterze dekoracyjnym (kwiaty w doniczce, akwarium, reprodukcja obrazu, dekoracyjny stroik) będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Jednocześnie nadmienia się, że gdyby opisane nakłady, ze względu na swoją okazałość, odbiegały od zwyczajowo przyjętych w danej branży i okolicy (bardziej ekskluzywne, wytworne), działania takie należałoby uznać za reprezentację i wydatki z tym związane nie stanowiłyby kosztów uzyskania przychodów zgodnie z cytowanym art. 16 ust. 1 pkt 28.

Oczywiście stan prawny się nie zmienił od tego czasu w omawianym zakresie ale ewoluuje stanowisko organów podatkowych i także sądów administracyjnych - nie wiem więc jak obecnie takie wydatki traktuje fiskus i sądy - dołączam się więc do pytania

W temacie: sklepikarz inwestuje w waluty - KUP

18 kwiecień 2013 - 09:23

Na pewno nie można traktować takich wydatków jak wydatków na zakup towarów - wydatków na zakup walut obcych nie uważa się, co do zasady, za koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia. Dopiero w momencie sprzedaży walut lub ich wydatkowania podatnicy rozpoznają stanowiące przychody lub koszty uzyskania przychodów różnice kursowe (art. 24c ustawy o PIT).Wyjątki od tej zasady to np. działalność kantorowa i kolekcjonerski handel monetami i banknotami.

W temacie: do czego zaliczyc wydatki na remonty

25 marzec 2013 - 15:18

zdaniem organów podatkowych jeśli spółka kierując się zasadami (polityką) rachunkowości podjęła decyzję o rozliczaniu w czasie poniesionych kosztów na remonty środków trwałych, to powinna je rozliczać jednakowo zarówno w odniesieniu do kosztów rachunkowych (bilansowo), jak i podatkowych. Ujęcie rachunkowe wydatku jako kosztu przesądza bowiem o sposobie jego rozpoznania dla celów podatkowych.

W temacie: ulga na złe długi

25 marzec 2013 - 15:12

tu masz aktualne informacje dot. ulgi na złe długi - i to jeszcze przygotowane przez ekspertów z Ministerstwa Finansów:http://vat.wieszjak.pl/odliczanie-i-zwrot-podatku/315783,Ulga-na-zle-dlugi-2013.html