Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

experto

Rejestracja: 18 lis 2012
Poza forum Ostatnio: paź 11 2017 14:39
-----

Moje posty

W temacie: Odwrotne obciążenie

11 październik 2017 - 14:39

Nie sprecyzowała Pani dlaczego sprzedaż będzie opodatkowana stawką zw.
Towary przeznaczone do dalszej odsprzedaży, zakupione z odwrotnym obciążeniem nie zawsze muszą zostać objęte tą samą procedurą przy sprzedaży. Jedną z kluczowych kwestii jest bowiem ustalenie, na czyją rzecz jest dokonana dostawa. Jedynie przy sprzedaży dla czynnego podatnika VAT stosowane jest odwrotne obciążenie w handlu towarami wskazanymi w załączniku numer 11 do ustawy o VAT. Mianowicie Ustawodawca sformułował warunki, które muszą być łącznie spełnione, aby odwrotne obciążenie mogło być zastosowane art. 17 ust. 1 pkt. 7 „(...) nabywcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15, zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. (...)". 
Gdyby bowiem okazało się, że nabywca jest zwolniony podmiotowo z podatku od towarów i usług,  ze względu na wysokość osiąganych obrotów art. 113 ust 1, tym samym nie jest czynnym podatnikiem VAT,  sprzedawca byłby zobowiązany do naliczenia VAT wg standardowej stawki i odprowadzenia podatku do urzędu skarbowego.

W temacie: vat24

11 październik 2017 - 14:31

Od 2015 r. nie ma obowiązku występowania z wnioskiem VAT- 24. Zmiany te wynikają z uchylenia treści art. art. 103 ust. 6 i art. 105 ustawy o VAT. W efekcie nowelizacji przepisów jedynie podmioty, które wykonują wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów zobowiązane będą sporządzić druk VAT-23 i złożyć go w terminie naczelnikowi urzędu skarbowego, zgodnie z art. 103 ust. 3 ustawy o VAT „(...) podatnicy są obowiązani, bez wezwania naczelnika urzędu skarbowego, do obliczania i wpłacania podatku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego."

W temacie: Własne biuro rachunkowe

16 sierpień 2017 - 16:57

Cześć!

 

Czy ktoś z Was otworzył swoje własne biuro rachunkowe i chciałby się podzielić krok po kroku swoimi postępami.

Chce w przyszłości założyć taką działalność gospodarczą. Od czego zacząć ??

 

 

Dzięki za informację.

 

Na pewno istotne jest to, że usługi biura rachunkowego mogą świadczyć osoby wpisane do rejestru biegłych rewidentów lub na listę doradców podatkowych. Od tego należy zacząć, jak mniemam masz takowe?