Skocz do zawartości


adrianna01e

Rejestracja: 06 wrz 2020
Poza forum Ostatnio: wrz 06 2020 17:28
-----

Moje tematy

Nieświadomie niepłacony VAT EU

06 wrzesień 2020 - 17:09

Witam serdecznie.
 
Niedawno przeszłam na VAT z powodu przekroczenia rocznego obrotu w kwocie 200tys. zł.
Zaczęłam szukać faktur wystawianych mi przez dostawców oraz usługodawców, z których mogłabym miesięcznie odliczać VAT. Jako, że od września poprzedniego roku korzystam z reklam Google Ads zaczęłam szukać na koncie google faktur od tego usługodawcy.
 
Jako, że płatności za reklamy były pobierane z mojego konta bankowego automatycznie przez google (płatność kartą), nie wysyłano mi ani nie otrzymywałam nigdy żadnych faktur na adres e-mail. Gdy na swoim koncie google znalazłam już te faktury z całego roku to okazało się, że nie był w nich uwzględniany VAT, a więc google gdy pobierało mi z konta miesięczne opłaty za swoje usługi nie uwzględniało w tym podatku VAT, dodatkowo na fakturach od tej firmy jest napisane, że "Odbiorca musi samodzielnie obliczyć podatek VAT zgodnie z Artykułem 196 Dyrektywy Rady nr 2006/112/WE".
 
Z racji , że moja działalność polega na zakupie towarów i sprzedaży ich, kupuję towar również za granicą w kraju UE dlatego posiadam VAT EU. Zaczęłam czytać jak należało rozliczać ten podatek od Google i znalazłam informacje, że rozlicza się to i płaci miesięcznie tak jak robiłam to za import towarów z EU.
 
Jestem w ciężkiej sytuacji, ponieważ sądziłam, że te VAT był pobierany każdego miesiąca przez Google razem z kosztami usługi, a okazuje się, że nie. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, korzystam z usług księgowej stacjonarnie, ale chciałabym otrzymać pomoc również od Państwa jak rozwiązać tę sytuację, oczywiście mam świadomość, że możliwe są za to duże kary od Urzędu Skarbowego, proszę jednak o poradę jak wyjść z tej sytuacji.
 
Czy możliwe jest aby opłacić ten zaległy VAT bez jakichkolwiek kar? Jeżeli nie, jakie są kwoty kar za nieopłacenie faktur Google? Dodam, że zawsze płacę wszystkie podatki oraz należności, nigdy nie popełniałam przestępstw skarbowych, prowadzę mały sklep internetowy. To wykroczenie nie było popełnione świadomie.
 
Dodam, że faktury były wystawiane na kwoty od 100 do 800 zł.
 
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.