Skocz do zawartości


Borowska Angelika

Rejestracja: 01 wrz 2014
Poza forum Ostatnio: wrz 26 2015 16:36
-----

Moje posty

W temacie: faktura zaliczkowa

26 wrzesień 2015 - 16:36

Urzędy skarbowe w tej kwestii stosują różnorodne podejścia. Dlatego najlpiej będzie jak zadzwonisz do swojego US i podpytasz jaki mają stosunek do wystawiania faktur zaliczkowych w takich sytuacjach.


W temacie: sprzedaż samochodu osobowego a VAT

22 kwiecień 2015 - 17:08

Jeżeli samochód był użytkowany w działalności opodatkowanej oraz miałeś prawo do odliczenia VAT od zakupu (nawet częściowego) wówczas jego sprzedaż będzie opodatkowana stawką 23%. Natomiast jeżeli chodzi o VAT z faktury zakupu mogłeś odliczyć jedynie 60% ale nie więcej niż 6000 zł, a więc kwota nieodliczonego VATu  nie podlega odliczeniu przy sprzedaży. Nieodliczony podatek VAT zwiększył wartość początkową samochodu.

 

Polecam: http://poradnik.wfir...-kwietnia-2014/


W temacie: odliczenie VAT od wynajmu miejsc parkingowych

22 kwiecień 2015 - 16:52

Zgodnie ze stanowiskiem reprezentowanym przez organy podatkowe w wydawanych interpretacjach podatnik w takiej sytuacji może odliczyć 100% VAT z faktury za wynajem miejsc parkingowych. Więcej na ten temat można przeczytaj w poradniku: http://poradnik.wfir...jsca-parkingowe


W temacie: Jakie dokumenty muszę prowadzić

15 kwiecień 2015 - 20:58

Ad.1.  Jeżeli jesteś opodatkowany ryczałtem nie prowadzisz KPiR. Ryczałtowcy prowadzą ewidencję przychodów.

Ponad to należy prowadzić wykaz środków trwałych.

W kwestii ryczałtu polecam poradnik: http://poradnik.wfir...widencjonowanym

 

Ad.2. Generalnie tak. Jednak należy pamiętać o zachowaniu wymogów ustawy o VAT w zakresie faktur elektroniczych.

 

Ad.3. Nie, osoba fizyczna nie może mieć dwóch firm. Może Pan poszerzyć zakres prowadzonej działalności poprzez dopisanie PKD w CEIDG-1.


W temacie: faktura dwukrotnie zaliczona do KUP

15 kwiecień 2015 - 20:50

Ad.1. Co do korekty zapisów musisz cofnąć się do czerwca, zarówno dla celów podatku dochodowego jak i VAT.

 

Ad.2. Tak, należy złożyć korekty deklaracji VAT co do zasady począwszy od czerwca. Jeżeli korekta nie będzie miała wpływu na deklaracje z kolejnych okresów wówczas nie trzeb składać zbędnych korekt.

 

Ad.3. Musisz przeliczyć zaliczki począwszy od czerwca. Ponad to niezwłocznie należy dopłacić różnicę pomiędzy prawidłowymi zaliczkami a pierwotnymi + odsetki.

 

Ad.4. Jeżeli prowadzisz KPiR elektronicznie niektóre z programów pozwalają na usunięcie zapisów. Jeżeli nie wtedy powinnaś dla celów wewnętrznych przygotować dokument, który będzie podstawą zapisów w ewidencjach.