Skocz do zawartości


Zielona Linia

Rejestracja: 21 sie 2014
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 11:00
-----

Moje posty

W temacie: Nie wyjaśniony STAŻ a DOTACJA PUP

wczoraj, 10:27

Jeśli odmówisz przyjęcia skierowania na staż/przerwiesz staż, zostaniesz wyrejestrowany. Utrata statusu oznacza brak możliwości ubiegania się o środki na działalność.

 

Założenie działalności zwalnia ze stażu, ale chodzi o działalność z własnych środków, a nie dotacji z urzędu.


W temacie: Świadectwo pracy

01 październik 2018 - 10:11

Jeśli umowa miała się rozwiązać na mocy porozumienia stron, zapis jest nieprawidłowy. Powinien być art. 30 paragraf 1 punkt 1.

 

W  przypadku prawa do zasiłku dla bezrobotnych, jeśli pracodawca rozwiązuje umowę, zasiłek przysługuje od daty rejestracji, jeśli  pracownik wypowiada umowę lub umowa rozwiązuje się na mocy porozumienia stron, nie z przyczyn dotyczących pracodawcy, prawo do zasiłku przysługuje po 90 dniach od daty rejestracji i wypłata zasiłku o te 90 dni ulega skróceniu.


W temacie: Kto nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych

28 wrzesień 2018 - 13:05

Witam chciała bym się dowiedzieć czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych po zwolnieniu. Miałam umowę w/g ucznia ponieważ chodziłam do szkoły zawodowej i odbywałam 3-letnie praktyki. Z dniem kiedy skończyła mi się umowa dostałam świadectwo pracy jestem na zwolnieniu lekarskim za parę dni mam termin porodu.

Prawo do zasiłku będzie przysługiwało jeśli otrzymywała Pani co najmniej minimalne wynagrodzenie, od którego odprowadzane były składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy, i jeśli zasiłek chorobowy naliczany był od co najmniej minimalnego wynagrodzenia.


W temacie: Zasiłek dla bezrobotnych w 2018 r.

28 wrzesień 2018 - 12:41

A jeżeli pracowałem przez ponad rok na umowę zlecenie na około 3/4 etatu i nie osiągałem miesięcznie 2000 zł brutto tylko 1500 zł brutto i dostałem wypowiedzenie to otrzymam zasiłek?

Nie, zasiłek przysługuje osobom, które otrzymywały co najmniej minimalne wynagrodzenie, od którego odprowadzane były składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy.


W temacie: Dotacja po raz drugi

27 wrzesień 2018 - 12:44

Dotację na działalność gospodarczą z urzędu pracy można dostać tylko raz!