Skocz do zawartości


Ewania

Rejestracja: 12 sie 2014
Poza forum Ostatnio: paź 03 2017 20:04
-----

#1847949 dodanie obowiązków a badanie bhp

Napisane przez Ewania w 23 wrzesień 2014 - 19:35

Dzień dobry! Czy w przypadku, gdy pracownik otrzymał nowe obowiązki, ale pozostał na tym samym stanowisku pracy, powinien przejść nowe szkolenie bhp?

Jesli nowe obowiązki wiążą się z nowymi/innymi zagrożeniami występującymi na tym stanowisku pracy - to powinien przejść kolejny isntruktaz stanowiskowy bhp w ramach tzw. szkolenia wstępnego bhp. Fakt ten trzeba potwierdzic na Karcie szkolenia wstepnego, w kolejnej pozycji drugiej części Karty.

Natomiast jesli nic się nie zmienilo, to nie ma takiej potrzeby instruktażu stanowiskowego bhp.
#1840221 refundacja okularów

Napisane przez Ewania w 16 sierpień 2014 - 10:22

Przepisy tego nie okreslają. Jest to kwestia uregulowań wewnętrznych pracodawcy.
#1839304 Szkolenie bhp dla pracowników biurowych

Napisane przez Ewania w 12 sierpień 2014 - 15:28

U mnie w firmie było przeprowadzane szkolenie BHP za pośrednictwem platformy e-learningowej -  https://e-specjalistabhp.pl/ bez przymusy siedzenia w sali wykładowej. Takie szkolenie online trwało no nie wiem, ponad godzinę, a normalne, które miałem kiedyś, bite 8 godzin. Cała oferta jest opisana na stronie, więc może Ci się przydadzą te informacje.

Bzdura.

Z ciekawości, swego czasu zanim wybrałam okresowe e-szkolenie bhp dla naszych pracowników adm.-biurowych (bo mamy i jest naprawdę ok, ale nie podam tutaj jakiej firmy), testowałam kiedyś takie szkolenia/oferty kilku firm. Żadnego szkolenia, ktore jest zrobione profesjonalnie nie zdołasz przejść w godzinę.

Nie pisz więc tutaj bzdur i nie reklamuj produktu, ktory - jesli tak jak napisałeś, faktycznie można "zaliczyc" w godzinę czy dwie - jest nic nie warty.... angry.png