Skocz do zawartości


KADRYP2020

Rejestracja: 07 kwi 2020
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje posty

W temacie: podstawa wynagrodzenia chorobowego

15 maj 2020 - 15:56

No i powiedz, skąd masz pewność, że jakiś tam "gość" podpowiada ci prawidłowo? A może celowo wprowadza w błąd?
Wzięłaś się za coś na czym się nie znasz i chcesz się uczyć z artykułów na inforze i podpowiedzi na forum? A wiesz ilu tu ludzi podpowiada źle?
Nawet nie potrafisz tego zweryfikować..... żałosna jesteś.

Po co piszesz?? Jak oprócz hejtu nawet doradzić nie umiesz. Nie wszyscy są złośliwi !!! aby źle doradzać. Akurat skonsultowałam się osobą szkolącą i to samo powiedział, dlatego podziękowałam. Nastomiast będę się opierać na art 37 rozporz. 


W temacie: podstawa wynagrodzenia chorobowego

15 maj 2020 - 10:03

podstawą chorobowego jest w tym przypadku wynagrodzenie za cały przepracowany miesiąc czyli maj = 2600

dziękuję za odpowiedź 


W temacie: podstawa wynagrodzenia chorobowego

15 maj 2020 - 08:25

"Tylko nie wiem czy zmienne też muszę wziąć do podstawy?"

Jak ktoś, kto liczy wynagrodzenia, podpisuje się "kadry" może zadawać takie pytania?
Masakra jakaś, ilu pracowników oszukałaś? A pracodawca wie, że jesteś głupia?

Po pierwsze nik sobie taki wymyśliłam, aby zapamiętać. Po drugie dopiero rozpoczęłam przygodę z Kadrami i mogę czegoś nie wiedzieć. Na kursie nie wszystko jest omawiane, a koleżanka z doświadczeniem też nie wie. Nie wiedziałam, że moje pytanie, u niektórych rodzą taki  hej. Jest mi przykro, że zamiast pomocy, to od oszustów i głupków jestem nazywana.Chodziło mi czy zmienne biorę w całości, czy muszę je uzupełnić lub w ogóle się ich nie bierze w tym przypadku . 


W temacie: podstawa wynagrodzenia chorobowego

15 maj 2020 - 07:30

Bez urazy, ale raczej w przepisach należałoby poszukać stosownej informacji, a nie w artykułach na portalach internetowych.

Tylko te artykuł jest podpisany przez eksperta Anna Książek ( wieloletnim doświadczeniem) dodatkowo podaje przepisy, na których się opierała (https://kadry.infor....trudnienia.html

Znalazłam jeszcze na ZUS taką informację : W przypadku gdy niezdolność do pracy powstała w drugim miesiącu zatrudnienia, a pracownik został zatrudniony w trakcie miesiąca (pierwszy miesiąc jest niepełnym kalendarzowym miesiącem zatrudnienia), podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie za pełny kalendarzowy miesiąc zatrudnienia, a więc za miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy, po uzupełnieniu (…)

 

Tylko nie wiem czy zmienne też muszę wziąć do podstawy?


W temacie: podstawa wynagrodzenia chorobowego

13 maj 2020 - 11:00

I skoro chorobowe ma w maju to na jakiej podstawie wyliczasz mu chorobowe z wynagrodzenia za maj? Chorobowe liczy się z miesięcy poprzedzających zwolnienie lekarskie, czyli w tym przypadku tylko z kwietnia

Bo znalazłam na inforze taką informację : "o podstawy wymiaru zasiłku w przypadku pracownika, który zachoruje w drugim miesiącu zatrudnienia, przyjmuje się wynagrodzenie za pełny miesiąc kalendarzowy ubezpieczenia. (…), gdy pracownik zatrudnił się w trakcie miesiąca, wówczas pełnym miesiącem zatrudnienia jest następny miesiąc, w którym zachorował. Zatem do podstawy wymiaru przyjmuje się wynagrodzenie uzupełnione za drugi miesiąc ubezpieczenia"  Dlatego wzięłam pod uwagę maj, tylko nie wiem czy z tego miesiąca brać pod uwagę wszystkie  zmienne składniki?