Skocz do zawartości


giantmachine

Rejestracja: 26 lut 2020
Poza forum Ostatnio: lut 29 2020 10:21
-----

Statystyki


 • Grupa: Członkowie
 • Całość postów: 3
 • Odwiedzin: 224
 • Tytuł: Nowy użytkownik
 • Wiek: 40 lat
 • Urodziny: Wrzesień 11, 1979
 • Płeć
  Mężczyzna Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z programem a mianowicie będzie oceniał państwa składane wnioski a także będzie zajmował się procesem podpisywania umów o udzielenie pożyczki w trakcie trwania gimnazjum. https://qbiznes.pl Macie państwo możliwość zadawania pytań na dole ekranu widzicie państwo formularz, poprzez które te pytania możecie państwo wpisywać na koniec naszej rozmowy. Ekspert będzie udzielał na nie. Na nie odpowiedzi. Po naszą wybijają będziecie państwo także mieli możliwość zapoznania się z prezentacją, która wskaże państwu podstawowe zagadnienia pożyczki na rozwój. Obecnie trwa kolejna edycja programu. Nabór wniosków prowadzony jest do 7 października 2020 roku. My zachęcamy Państwa do śledzenia naszej strony oraz informacje, które publikujemy w mediach społecznościowych tak abyście państwo mieli najbardziej aktualną wiedzę o programie i najlepiej mogli przygotować się do składania wniosków aplikacji. Program został stworzony dla przedsiębiorców i z myślą o przedsiębiorcach tak, aby umożliwić im wzrost konkurencyjności na rynku. Podczas rozmowy przedstawimy Państwu najważniejsze założenia programu i Marcinie powiedz taką podstawową rzecz, dla kogo jest program i kto może ubiegać się o udzielenie pożyczki.

  Sam program został przygotowany dla mikro i małych przedsiębiorców z myślą, aby wspierać ich w zakresie dodatkowego finansowania, w których chcieliby przedsiębiorcy uzyskać dodatkowe wsparcie na rozwój firmy w tym inwestycje w park maszynowy, czyli środki techniczne narzędzia maszyny urządzenia. Właśnie do nich cały ten program trzeba. W ramach pożyczki na rozwój. Wnioski o dofinansowanie mogą ubiegać się wnioskodawcy, którzy prowadzą działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, od co najmniej dwóch lat. Ponadto muszą mieć sprawozdanie finansowe za ostatnie dwa lata obrotowe, który został przygotowany w ramach opracowania dokumentacji. Tak, więc wierzymy, że ten program pozwoli przedsiębiorcom uzyskać przez ich przewagi konkurencyjne na rynku i pozwoli zwiększyć przychody ze sprzedaży. Wspomniałeś właśnie o tych kosztach, które.

  Można sfinansować. Jakbyś powiedział jakieś szczegóły. Jest jakaś lista po prostu kosztów, które można sfinansować.

  Lista nie ma ściśle określone według regulaminu konkursu definiuje ją, że to będą maszyny urządzenia techniczne i narzędzia. W świetle rozumienia dokumentacji konkursowej rozumiem, że będą to maszyny nowe, które będą miały wpływ chociażby na wzrost skali produkcji i będą faktycznie miały wpływ na wzrost innowacyjności oraz tworzenie nowego produktu przez przedsiębiorstwo.

  Więc nie mamy ściśle określonego harmonogramu produktów narzędzi i maszyn urządzeń technicznych maszyn, które będą mogły być sfinansowane właśnie w ramach tej pożyczki. Wszystko indywidualnie będziemy brali pod uwagę podczas oceny wniosku o. I też dodatkowe pytanie, jeżeli będziemy faktycznie posiadali będziemy je kierowali podczas panelu ekspertów podczas dalszej części oceny, czyli generalnie tutaj rolą przedsiębiorcy jest zweryfikować.

  Jakich urządzeń maszyn potrzebuje? Czy to się wiąże z tym oprogramowaniem jakaś integracja czy następuje i czy jest pewną nowością, która ma mieć spójność na poziomie przedsiębiorstwa, która faktycznie pozwoliłaby firmie osiągnąć dodatkowe przychody bądź skala nowego przedsięwzięcia?

  A powiedz, jakie kwoty tutaj przedsiębiorcy mogą liczyć.

  Kwota minimalna w wysokości 75 tysięcy natomiast maksymalna kwota, którą mogą się ubiegać wnioskodawcy 500 tysięcy złotych. I tutaj maksymalny okres, na jaki można udzielić finansowania to 60 miesięcy z 5 lat, które oczywiście przedsiębiorca może wziąć pod uwagę, czyli maksymalne, jako rozłożenie spłaty pożyczki.

  A tutaj, jeżeli chodzi o tę ilość miesięcy to ona, kiedy rozpoczyna swój bieg od. A jeśli chodzi o oprocentowanie. Jaka jest różnica?

  Mamy tutaj pewien przedział, ponieważ wynosi od 2 i pół procent do 6 proc. Przedział ten jest uzależniony od kryterium kondycji finansowej przedsiębiorstwa to jest jedno z najważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę podczas oceny, ale też dodatkowo bierzemy pod uwagę zabezpieczenia spłaty pożyczki dany przedsiębiorca przedstawia losy tego właśnie uzależnioną od oprocentowania, czyli od dwóch i pół procentu sześciu maksymalnie. Tak, więc tutaj skoro ING ma zasadniczo uzyskane oprocentowanie, kiedy będziemy mieli przedsiębiorcę, który ma kiepską kondycję finansową natomiast klasyfikuje się w ramach jeszcze danego kryterium, czyli uzyskuje np. ING Bank, czyli ten najniższy i jak najbardziej może ubiegać się o dofinansowanie, chociaż już oprocentowanie jest troszeczkę wyższe, czyli maksymalny po 6 proc. Natomiast wierzymy, że przedsiębiorcy, którzy będą składali do nas aplikacje będące chowali się wyższą kondycją finansową przedstawią nam dodatkowe zabezpieczenia opcjonalne, które później powiemy. I będą mieli możliwość uzyskania preferencyjnego oprocentowania, czyli właśnie takie 52 proc..

  Rozumiem, że tutaj przedsiębiorca też nie tylko tą kondycją finansową, ale dodatkowymi elementami ma wpływ na to, jaki poziom oprocentowania będzie miał.

  Mamy możliwość zastosowania opcjonalne dodatkowych zabezpieczeń nie jest to wymóg. Natomiast dzięki temu pożyczkobiorca jest premiowane bardziej korzystną oprocentowaniu stoczył się z plus dodatkowy plus dla przedsiębiorców a powiedziała, że właśnie tym okresem spłaty jest 60 miesięcy.

  A czy tutaj przedsiębiorca może zawiesić spłatę.

  Przewidujemy okres karencji maksymalnie 10 miesięcy w trakcie całego okresu spłaty kredytu jest to karencji kapitału wyłącznie przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z tej karencji nie więcej niż 9 miesięcy. Natomiast istotne jest to żeby we wniosku o udzielenie pożyczki wsparcia zaznaczył opcję karencji tak i tutaj wpisał ilość miesięcy kadencji, na które chciałby skorzystać. Jednocześnie warto podkreślić, że kadencja może być wykorzystana w dowolnym czasie trwania pożyczki niekoniecznie na samym początku, chociaż nie ukrywam, że jest to zdecydowana przewaga.

  Zdecydowanie najczęściej brałem 8 już na samym początku odroczenia spłaty, czyli spłacają same odsetki i nie spłacają kapitału. A czy potrzebujemy jakiegoś zaświadczenia żeby już uruchomić ten okres karencji.

  Nie. Przedsiębiorca deklaruje tak jak powiedziałem na samym wniosku na samym początku, że chce z tego skorzystać w dowolnym okresie natomiast powinien nas poinformować przynajmniej na panel ekspertów, kiedy w ciągu całej karencji skorzystać wtedy automatycznie my też będziemy mogli wygenerować harmonogram już odnosząc się do preferencji danego przedsiębiorcy czy w trakcie spłaty.

  Jeżeli np. nie deklaruje przedsiębiorca jeszcze tej daty to albo zadeklaruje a będzie chciał go zmodyfikować. Czy taka szansa istnieje?

  Jeżeli wnioskodawca zaznaczył, że będzie chciał z niej skorzystać to tak będzie w sytuacji, kiedy wnioskodawca nie zdecyduje się na skorzystanie z karencji. Nie będzie tej opcji załączony do wniosku to wówczas nie przewidujemy żeby można było jakieś wyjątkowe sytuacje w tej kadencji skorzystać.

  A tak mówimy o kwotach o oprocentowaniu.

  A czy tutaj wymagamy wkładu własnego przedsiębiorca wymagają wkładu własnego pożyczkobiorca, które wnioskodawca w zasadzie właśnie udzielenie pożyczki wsparcia powinien zapewnić nam przynajmniej 20 proc. wydatków kwalifikowanych w ramach projektu, jako wkład własny. Jest to wymóg, który został przedstawiony również w regulaminie. Nie ma, co do tego wkład własny.

  W jakiej formie on jest rodzajem pieniężnej czy nie jest tak.

  Oczywiście my później weryfikujemy dodatkowo dokumenty, które musimy zweryfikować czy faktycznie wnioskodawca ma potwierdzenie na posiadanie tego wkładu własnego. Natomiast tak są to formy pieniężne mogą być nawet lokaty bankowe.

  Natomiast przewidujemy takie krótkie formy pieniężne na realizację projektu.

  To musi być płynne a jeżeli chodzi o wymagania dla przedsiębiorców czy ściśle określić, co przedsiębiorca musi wykazać żeby móc się ubiegać o pożyczkę regulaminie w kryteriach naboru.

  Konkretna aspekty, która faktycznie musi wnioskodawcę spełnić mianowicie musi spełniać definicję mikro i małych przedsiębiorców. Działalność gospodarczą musi być prowadzona, od co najmniej dwóch lat miejsce prowadzenia działalności musi być prowadzona na terytorium RP.

  No i oczywiście mamy też ustawę, która definiuje pewne wyłączenia, do których wnioskodawcy nie będzie mógł ubiegać się o taką pożyczkę. Są to m.in., jeżeli mamy do czynienia z osobą fizyczną, która prowadzi działalność gospodarczą. W świetle waszej ustawy rozumiem, że tam są ograniczenia wyłączenia w zasadzie takiej jak skazani prawomocnym wyrokiem za czynności lub czynności publiczno prawne ewentualnie, jeżeli mamy do czynienia z osobą inną niż osoba fizyczna prowadząca działania gospodarczą również osoby wchodzące w skład organów reprezentujących muszą też nie mogą być skazany prawomocnym wyrokiem. Natomiast, jeżeli mamy opory, które jest w upadłości lub likwidacji, bo pozostały pod zarządem komisarycznego to również wyłączona ustawa o PARP.

  Weryfikujemy tę kwestię czy na zasadzie dokumentów przedsiębiorca na zasadzie bazuje na oświadczeniach przedsiębiorcę i na tym się skupiamy, jeżeli faktycznie mamy jakieś przesłanki, które mówią inaczej możemy to w inny sposób zweryfikować natomiast bazując na doświadczeniach są zawarte we wniosku o udzielenie pożyczki wsparcia i na tym, na czym opieramy się w stu procentach. Przedsiębiorca deklaruje weryfikuje świadczenie natomiast oczywiście on oświadcza zgodnie ze stanem. Faktycznym a.

  Też w dokumentacji konkursowej właśnie mowa jest o tym, że. Wnioskodawca może otrzymać pożyczkę może ubiegać się o pożyczkę i o wsparcie. Na czym polega to wsparcie.

  Tutaj w programie wsparcie polega na refinansowanie części wkładu własnego wysokości pożyczki nie większej niż 10 proc. natomiast mamy tutaj maksymalną kwotę w wysokości 40 tys..

  Wsparcie to stanowi jednocześnie pomoc de mini mis i jest wypłacana po spełnieniu określonych warunków, które są zawarte w regulaminie konkursu. Tak, więc wsparcie to jednocześnie cechuje tą pożyczkę i mocno ją wyróżnia na rynku, o czym za chwilę powiemy. Natomiast pożyczkobiorca każdy ma możliwość ubiegania się o wsparcie. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów, ponieważ sam wniosek jest jednocześnie wnioskiem o wsparcie, czyli zarówno pożyczka jak i o wsparcie. Natomiast samo wsparcie wypłacono już po spełnieniu tych warunków. Tak, więc Zachęcamy Wnioskodawców żeby mogli skorzystać z tego wsparcie, które jest zwrotne i po prostu jest finansowane z budżetu państwa, czyli generalnie ogólnie rzecz biorąc można określić, że ten przedsiębiorca, który realizuje właściwie projekt. Spełnia wszystkie wymogi w pewnym okresie realizacji umowy może wnioskować właśnie o wypłatę tego wsparcia w momencie, kiedy możemy o tym wspomnieć w momencie, kiedy zostanie spełniony przynajmniej jeden wskaźnik rezultatu dla wniosków, w którym przedstawił wnioskodawca właśnie te informacje to wskaźniki dokona spłaty, co najmniej 90 proc. pożyczki czy to wcześniej czy zgodnie z harmonogramem, ale też spełni wymagania, co do projektu opisanego we wniosku. To jak najbardziej ma możliwość ubiegania się o wsparcie, ale również agencja weryfikuje na bieżąco momencie, kiedy spełni dane wymagania, czyli te wskaźniki będą rezultatu chociażby spełnione zawiadamia o tym pożyczkobiorca, że ma już możliwość ubiegania się o wsparcie i wtedy nadaje biegu całej procedurze uruchomienia środków ze wsparcia, czyli pilnujemy żeby przedsiębiorca miał możliwość uzyskania tej dodatkowej kwoty, która obniży jego spłatę tak a tutaj nie wspomniałeś o tych rezultatach jak więcej powiedział właśnie, jakie rezultaty przedsiębiorca musi osiągnąć żebyśmy mogli określić, że projekt jest właściwie zrealizowany, jeśli chodzi o wskaźniki rezultatu pożyczkobiorca musi zdefiniować już na samym początku Czyli zastanowić się, co chce osiągnąć i skrupulatnie opisać te wskaźniki.

  Ponieważ to też dla nas jest istotna z takich podstawowych wskaźników, jakie określa regulamin jest to chociażby zwiększenie przychodów ze sprzedaży na obniżenie kosztów produkcji w zasadzie weryfikujemy to na podstawie sprawozdań finansowych, więc jesteśmy w stanie porównać zobaczyć czy faktycznie ten wskaźnik został osiągnięty a dodatkowo w momencie, kiedy projekt jest realizowany też dodatkowym wskaźnikiem trzecim w zasadzie w kolejności jest wzrost ilości zatrudnienia chociażby przynajmniej o jedną osobę. Tu też mamy jednostkowe jednostkową miarę w zasadzie ostatnim wskaźnikiem rezultatu, z jakim mamy do czynienia jest to wytworzenie nowej usługi bądź innego produktu, który wprowadza właśnie pożyczkobiorcy ustalono gdzie udzielono mu przez nas dofinansowania to wprowadzenie tego produktu czy usługi musi być już w okresie realizacji czy może być coś nie realizację realizacji, czyli jak już przychody tutaj z jakiejś sprzedaży właśnie tego nowego produktu już powinien osiągać.

  A jeżeli chodzi o kwestie formalne tak byliśmy przedsiębiorcą, bo to nie jest forma dofinansowania, dlaczego przedsiębiorcy są u nas przyzwyczajenie, ale forma zwrotnych środków. Więc jak. Jak wyglądają te kwestie formalne proces składania wniosków?

  Oczywiście wnioskodawca, który ubiega się o pożyczki wsparcie musi złożyć wniosek elektroniczny od wniosków w systemie, którym 14:20. Ponadto musi też do wniosku załączyć dokumenty załączniki, czyli sprawozdania finansowe, co najmniej dwóch lat. Oprócz tego oprócz wniosku wcześniej wymienionych dokumentów też musimy uzyskać od niego oświadczenie o spełnieniu kryteriów mikro i małego przedsiębiorstwa oświadczenie aktualności dane chociażby wnioskodawca musi założyć rachunek bankowy, który będzie prowadzony na potrzeby naszego programu i jednocześnie udokumentować fakt otwarcia rachunku. Oczywiście wszelkie dokumenty są zawarte. Zachęcam żeby wnioskodawca. Regulamin konkursu dokumenty są zawarte w koszyku numer 5 to regulamin konkursu. Natomiast zwracamy szczególną uwagę zachęcamy pożyczkobiorców żeby zweryfikować i najpierw instrukcje do wniosku, ponieważ jest to już kluczowe żeby nie było tam różnego rodzaju błędów żeby nie było zbyt mało informacji było zbyt lakoniczne. Po to, aby ułatwić nam proces oceny żebyśmy poprzez panel ekspertów chociażby nie musieli dopytywać o pewne kwestie, które mogą już w zasadzie przedstawioną przez wnioskodawcę na samym początku podczas składania wniosku. Jeżeli chodzi o dokumenty w dalszej części dopłaty do uruchomienia środków potrzebujemy weksel In blanco wraz z deklaracją tekstową chociażby oświadczenie o poddaniu się egzekucji w wysokości 120 proc. wartości pożyczki. To są takie podstawowe dokumenty są zabezpieczenia, które pożyczkobiorca będzie musiał spełnić w formie zabezpieczenia spłaty naszego instrumentu, ale też ten wkład własny, w którym nieco wcześniej powiedzieliśmy sobie też musimy już na tym etapie zweryfikować przed wypłatą środków. Powinniśmy już mieć wgląd do dokumentu czy też wyciągu bankowego gdzie faktycznie te środki są i możemy potwierdzić faktycznie ich stan na dany dzień, że tam się znajdują. A te.

  Potwierdzenia i te dokumenty do wypłaty pożyczki są już na jakimś etapie wymagana.

  Przedsiębiorcy na podpisywanie umów podpisywanie podpisywania wraz z deklaracją podpisu nie ma na miejscu.

  Oświadczenie o poddaniu się egzekucji można załatwić u notariusza w zasadzie w ciągu kilku dni nawet od ręki niekiedy Natomiast odpowiadając na pytanie dodatkowe inne zabezpieczenie jak zastaw rejestrowy mamy opisana też w paragrafie szóstym umowy. Tutaj też te informacje są nieco szerzej opisane. Tak to już jest załącznik, jakim jest umowa.

  Tam są to kwestie najważniejsze i ważniejsze czy wskazane, więc też zachęcamy do tego żeby przedsiębiorcy się zapoznali z tymi dokumentami jeszcze przy składaniu wniosku, co będziemy od nich wymagać się przy podpisywaniu umowy o dofinansowanie także pewnych błędów.

  Czasami prostych błędów, ale jednak rzutują na udzielanie udzielenie pożyczki wsparcia tak, więc tym bardziej apelujemy o to żeby zapoznać się z dokumentacją dokumentacja nie jest zbyt obszerna jest w miarę prosta. Wniosek o udzielenie pożyczki też staraliśmy się uprościć do granic możliwości tak, aby był najbardziej przystępny dla przedsiębiorców. Nie wymagamy biznesplanu. Tak, więc jest to też dodatkowy atut, który cechuje prostota naszego wniosku. W niektórych jest, kiedy ktoś ubiega się o dofinansowanie. Niekiedy jest wymagany biznesplan, jeżeli ktoś ma faktycznie chętnie weryfikujemy zobaczymy.

  Czyli można dołączyć do wniosku, że takowy w zasadzie nie jest to załącznik, który wymagane jest wyłącznie w systemie.

  Natomiast, jeżeli mamy już z panelem ekspertów wnioskodawca ma taki biznesplan przedstawią jakieś inne potrzeby udzielenia dofinansowania w innych instytucjach komercyjnych możemy zweryfikować możemy mieć. Nie jest to wymagana po prostu to jest dodatkowa. Dodatkowy plus, że nie są punktowane, ale pozwala nam faktycznie zobaczyć, że przedsiębiorca ma jakąś wizję ma jakiś plan zrealizowania swojego projektu. I to po prostu rzutuje dodatkowo na korzyść przedsiębiorcy. Więc podkreślam, że nie jest to wymagane, ale jeśli dany przedsiębiorca ma np. gotowy biznesplan możemy zweryfikować zobaczyć, co tam jest.

  No właśnie mówisz o weryfikacji o panelu ekspertów. To powiedz nam tak pokrótce jak wygląda proces oceny czy mamy etap jak przedsiębiorcy też powinni się do tego przygotować.

  Jeżeli chodzi o ocenę ocena jest oczywiście prowadzona na podstawie regulaminu ocena projektu. Przepraszam na podstawie kryteriów oceny projektu. Ocena z jedną. Co prawda w regulaminie konkursu wyznaczyliśmy sobie, że ocena może odbywać się nie później niż w ciągu nie później niż do 60 dni od daty zakończenia rundy? Natomiast ocena jest dokonywana poprzez panel ekspertów. Zachęcamy przedsiębiorców wnioskodawców, aby przygotowali się nieco wcześniej. Są oni informowani Hans ze stosownym wyprzedzeniem i jednocześnie na takim panelu może powodować dodatkowe pytania, które dotyczą wniosku dotyczą projektu i są to też pytania, które dotyczą szerszego zakresu niż opisane we wniosku. Tak, więc po dokonaniu. Retoryczne. Wnioskodawca już wstępnie wie czy to finansowanie zostanie przydzielona i wtedy też dostał informację zwrotną np., jaka będzie proponowana stopa procentowa, jeżeli chodzi o pożyczkę.

  Jeżeli przedstawi nam właśnie dodatkowe zabezpieczenia ma jeszcze możliwość modyfikowania tego obniżenia tego skrajnie preferencyjnego pułapu a jeżeli chodzi o takie kwestie formalne a czy Samo uzupełnienie wniosku też wspominałem żeby przedsiębiorcy te informacje pełne przedstawiali nie jakieś lakoniczne ogólnikowe to czy tutaj wzywanie przedsiębiorców będzie się wzywać do jakichś uzupełnień.

  Oczywiście, jeżeli mamy po panelu eksperta jakieś dodatkowe pytania to skierujemy je wnioskodawców, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące nas jakieś pytania. Natomiast w ramach kryterium też istnieje możliwość dokonywania wielokrotnego poprawy. Tak, więc jeżeli coś się stanie na etapie wnioskowania, że wnioskodawca jakiś błąd.

  Mamy jeszcze możliwość modyfikowania tego wspomniała się na panelu ekspertów. Przedsiębiorca już częściowo wie, jaki będzie wynik tej oceny.

  Natomiast formalnie jak wygląda ten proces informowania przedsiębiorców czy on dostaje decyzje tak każdy wnioskodawca, który ubiega się o udzielenie pożyczki wsparcia otrzymuje od agencji informację zwrotną w formie pisemnej. Jeśli jest to informacja odmowną bądź pisemna przepraszam pozytywna informacja o udzielaniu pożyczki informacja pozytywna. Dodatkowo w momencie, kiedy mamy do czynienia z rekomendacją pozytywną dotyczącą udzielenia pożyczki publikujemy na stronie agencji na stronie programu informacja wnioskodawców, którzy spełnili nasze kryteria z poszczególnych kryteriów, ponieważ minimalna ilość do uzyskania w ramach danych w ramach kryteriów to 8 punktów. Więc jeżeli mamy już sytuację w miarę jasną, jeżeli już mamy pozytywnie oceniony wniosek to opublikujemy informację o pożyczkobiorców, którzy spełnili nasze wymagania i którzy otrzymają z naszej strony pożyczkę oraz wsparcie w piśmie przedsiębiorca jest informowany o tym, co też jest osobno wzywany do dostarczenia nam tych dokumentów do podpisania umowy to dokładnie w tym samym piśmie również jest informacja odnośnie dokumentów, które są niezbędne do zawarcia umowy. Więc pismo, które przekazujemy jest w miarę prosta informacje o wymaganych dokumentach to już nie powinno być problemów, ponieważ w zasadzie jest to dobrowolna informacja czy po prostu już to prosimy o to dokumenty. Przedsiębiorca już na samym końcowym etapie przed wypłatą.

  Powiedz, czym możemy zachęcić przedsiębiorców do tego żeby ta pożyczka sięgali, co wyróżnia pożyczkę na rozwój od innych ewentualnie produktów dostępnych na rynku komercyjnym.

  Myślę, że mamy, czym się chwalić, ponieważ każdy wnioskodawca zastanawia się skąd pozyskać środki na rozwój swojej firmy. Może od nas otrzymać wsparcie, o którym powiedzieliśmy, czyli na refinansowanie części wkładu własnego w wysokości 10 proc. kwoty pożyczki maksymalnie 40 tysięcy złotych. No, ale cóż dodatkowo sam proces składania wniosku jest dość prosty nie wymagamy biznesplanu. Ponadto nie ma prowizji za udzielenie pożyczki tak jak to ma miejsce na rynku komercyjnym, ale też niskie oprocentowanie, czyli dwóch i pół procent. Jeżeli mamy dobrą kondycję finansową to próżno szukać tak niskiego oprocentowania na rynku. Więc tym bardziej zachęcamy wnioskodawców, którzy jak wspomniałem szukają nowych sposobów finansowania swojej działalności na skorzystanie z instrumentów, które mamy w ofercie.

  Przypomnijmy jeszcze na koniec naszej rozmowy.

  Jak wygląda proces zablokowania, jeżeli chodzi o terminy, jeżeli chodzi o nabór wniosków o udzielenie pożyczki wsparcia Aktualny nabór toczy się pierwsza runda a kończy się do 17 października 2015 roku? Nabór podzielono na pięć rund. Podkreślam natomiast ostatnia runda piąta kończy się 7 października 2021 roku.

  Czyli jak wspomniałem wcześniej, że przedsiębiorca może złożyć jeden wniosek to jak złoży np. teraz w sądzie a jakieś elementy będą wymagały poprawy będzie mogła np. złożyć wniosek w kolejny dzień, jeżeli oczywiście projekt nie spełni kryterium projektu i odpadnie.

  Podczas naszej oceny bardziej w kolejnej rundzie naboru będzie można ponownie składać wniosek o udzielenie pożyczki wsparcia.

  Dziękuję bardzo za rozmowę. Monachium teraz zapraszam Państwa do drugiej części spotkania a mianowicie odpowiedzi od internautów. Ja poproszę o pytania. I zobaczymy, jakie pytania do nas wpłynęły i zaczniemy w kolejności odpowiadać. Oczywiście będziemy odpowiadać w czasie, jaki pozwoli nam jeszcze ten, który mamy do dyspozycji.

  Marcinie pierwsze pytania czy w karencji w spłacie można korzystać w dowolnym czasie trwania pożyczki. Czy jest to karencji uruchamiana od pierwszego dnia miesiąca w zasadzie już ruszyliśmy też w trakcie rozmowy poruszyć tę kwestię?

  Padło podczas naszej rozmowy kwestii jak najbardziej ponownie zaznaczył, że z karencji można skorzystać w dowolnym okresie spłaty pożyczki. Maksymalny okres karencji wynosi 9 miesięcy. Tak, więc raz jeszcze mogę przypomnieć, że aby z niej skorzystać należy zaznaczyć we wniosku udzielenie pożyczki wsparcie opcję tak wpisać jednocześnie ilość miesięcy karencji, w której chce się skorzystać maksymalnie 9 maksymalnie 9 miesięcy.

  Kolejne pytanie, kto może potwierdzić za zgodność z oryginałem złożone dokumenty za zgodną z oryginałem dokumentację przedłużono.

  Może potwierdzić osoba, która widnieje w reprezentacji w dokumencie rejestrowym.

  Dziękuję. Kolejne pytanie, jakiego rodzaju pomoc publiczną otrzymuje przedsiębiorca.

  W zasadzie tę kwestię już położyliśmy. Pomoc udzielona w formie wsparcia na refinansowanie wkładu własnego, czyli dla przypomnienia o 10 proc. kwoty pożyczki, czyli maksymalnie do 40 tys..

  Jest to kwota de mini mis tak, więc jest, czyli to jest zdefiniowane w naszym regulaminie konkursu Tak to jest tam limit 200 tysięcy euro dla jednego przedsiębiorcy to przedsiębiorcy powinni weryfikować takie, jakie wcześniej mieli już pozyskane.

  Natomiast faktycznie przedsiębiorcy powinni również mieć z tyłu głowy, że nie można tego pułapu przekroczyć.

  Dziękuję Ci i kolejne pytanie Czy VAT jest wydatkiem kwalifikowanym w ramach pożyczki na rozwój.

  To pytanie nie jest kwalifikowane w ramach pożyczki na rozwój. Tak, więc VAT bardzo prosimy, aby wnioskodawcy zakwalifikowali VAT u jest to kwalifikowany nieuprawniony, czyli na ten podatek przedsiębiorca musi zapewnić środki po swojej stronie. środki na pokrycie Atu przedsiębiorca musi zapewnić z własnych środków we wkładzie własnym.

  Dziękuję bardzo. Kolejne pytanie we wniosku należy określić cztery wskaźniki rezultatu, w jaki sposób oszacować wartość wskaźników rezultatu.

  Jeżeli chodzi o wskaźniki to już powiedzieliśmy sobie oni te wskaźniki muszą być w sposób racjonalny oszacowana i przedstawiona. Jeżeli wnioskodawca ma różnego rodzaju analizy na rynku chociażby kluczowe, ponieważ rezultaty muszą być odzwierciedlała powinno być w miarę miarodajne, bo przedsiębiorstwa jednocześnie powinny być w miarę możliwe do osiągnięcia przez dany podmiot w czasie oczywiście przyszłym w momencie, kiedy zakładamy dany rok w przód.

Kontakt


0 Reputacja neutralna

Narzędzia użytkownika

Znajomi

giantmachine nie posiada znajomych

Ostatnio byli

Brak ostatnio odwiedzających do wyświetlenia