Skocz do zawartości


Anna K.

Rejestracja: 02 cze 2014
Poza forum Ostatnio: lis 25 2016 12:12
-----

Moje tematy

dokumentowanie zaliczki paragonem

25 listopad 2016 - 12:12

Witam, chodzi o następująca sprawę, otóż podatnik świadczy usługi na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Zakupy dokumentowane są paragonami drukowanymi z kasy rejestrującej. Mam pytanie dotyczące tego, czy w przypadku pobrania od klienta zaliczki na usługę wystarczy, że na paragonie fiskalnym będzie informacja o zaliczce i stawce podatku?


zakup nazwy handlowej i logo - amortyzacja

14 listopad 2016 - 09:07

Dzień dobry, chodzi mi o następującą kwestię, otóż spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dokonała zakupu od innej spółki prawa do używania nazwy handlowej i logo przez kolejne kilka lat. Spółka od razu dokonuje zapłaty za całość transakcji. Mam więc pytanie, czy zakup ten stanowi wartość niematerialną i prawną, którą należy amortyzować?


czy podlega opodatkowaniu VAT kara umowna?

07 listopad 2016 - 12:41

Dzień dobry, chodzi o to, że podatnik prowadzi wypożyczalnię sprzętu turystycznego m.in. namioty, uprząż wspinaczkową, rakiety śnieżne itp. Klient płaci cenę za zadeklarowany przez niego okres wypożyczenia sprzętu. Usługa potwierdzana jest paragonem fiskalnym i fakturą. Jeśli klient nie zwróci sprzętu w ustalonym terminie, a wcześniej nie przedłuży okresu wypożyczenia, jest obciążany karą umową. Czy zatem obciążenie klienta karą umową podlega VAT i powinno być ewidencjonowane na kasie rejestrującej?


faktura w formie elektronicznej - jak ustalić datę otrzymania?

02 listopad 2016 - 12:20

Dzień dobry, mamy taką sprawę, otóż dostaliśmy fakturę przesłaną za pomocą poczty elektronicznej. W związku z tym mam wątpliwości, czy datą otrzymania tej faktury jest dzień, w którym została do nas wysłana, czy raczej dzień, w którym otworzyliśmy e-mail z fakturą w załączniku? Może ktoś się orientuje jak organy podatkowe podchodzą do tej kwestii?


czy można zliczyć do kosztów zwrot odszkodowania?

24 październik 2016 - 08:05

Dzień dobry, chodzi o to, że towarzystwo ubezpieczeniowe wystąpiło do firmy z roszczeniem zwrotnym dotyczącym wypłaconego przez nich odszkodowania. Szkoda, za którą zapłaciło towarzystwo, powstała podczas wykonywania usługi przez firmę. Proszę o podpowiedź, czy gdy firma dokona zwrotu odszkodowania na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego, to czy kwota ta będzie dla firmy stanowiła koszt uzyskania przychodów?