Skocz do zawartości


Emi1987

Rejestracja: 28 maj 2014
Poza forum Ostatnio: lip 03 2017 06:54
-----

Moje tematy

Źle pobrany podatek od zlecenia

09 kwiecień 2017 - 18:05

Witam,

 

zorientowałam się, że zamiast zaliczki pobrałam podatek ryczałtowo...czy mogę to teraz wyprostować w bieżącym miesiącu czy ten ryczałt wykazać po prostu w zeznaniu rocznym za ten rok?


Wyczerpanie okresu zasiłkowego a zwolnienie

15 marzec 2017 - 11:36

Witam,

 

pracownica wykorzystała cały okres zasiłkowy w dniu 7 marca. Złożyła dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne, ale ZUS jej odmówił (decyzja z 13.03.2017).  Czy teraz powinnam jej wręczyć rozwiązanie umowy (bez wypowiedzenia) z dn 8 marca czy z datą bieżącą? Jako tryb rozwiązania umowy podaje art. 53 § 1 B) ? Proszę o małą podpowiedź, bo 1 raz mam taką sytuację i chcę się upewnić.

 

Pozdrawiam


Błędne oświadczenie zleceniobiorcy a korekty

09 listopad 2016 - 09:00

Witam,

 

proszę o pomoc (bardzo bardzo), gdyż 1 raz muszę korygować błędy w takiej sytuacji... Zleceniobiorca nie poinformował mnie, że jego kwota z innej umowy jest poniżej minimalnego wynagrodzenia, więc muszę mu zrobić korekty od stycznia! Proszę mnie poprawić, jeśli coś nie tak napiszę:

 

1) wyrejestrowałam go z ubez. zdrowotnego i zarej. z wszystkimi składkami ZUS (oprócz chor.)

2) zrobiłam korekty raportów i deklaracji za te okresy,

3) wyszło mi, że z jego wynagrodzenia powinna być pobrania kwota 2597,11 tytułem składek,

4) w zw. z tym, że nie było, ów człowiek dostał na rękę za dużo o 2363,37 ( w tym 172 zł nadpłaconej zaliczki na podatek).

5) jednocześnie MY powinniśmy mu oddać nadpłaconą składkę zdrowotną w kwocie 233,77 zł.

 

Zleceniobiorca dalej pracuje (w sumie od 01.11.2016 już na umowie o pracę). Wyraził chęć zwrócenia składek... jak to powinno wyglądać, żeby było ok?

 

 


Zaległe zasiłki a rozliczenie w Płatniku

26 sierpień 2016 - 07:50

Witam,

 

na prośbę byłej pracownicy przeliczyłam podstawy zasiłku i się okazało, że je zaniżyłam :( W związku z tym, chcę się upewnić, czy w Płatniku zrobię to prawidłowo..

 

- dla byłej pracownicy tworzę raport RSA z kodem 30 00 0 0 i stosuję następujące kody wyrównań, tj: 335,  317, 315.

 

- raport RCA z kodem 12 40 0 0 wpisując podstawę zasiłku macierzyńskiego.

 

Czy tak?

 

PS. na koniec roku wystawiam PIT 11 czy PIT-8C?

 


Ten sam pracodawca, dwie umowy a świadectwo pracy

23 czerwiec 2016 - 10:54

Mam problem natury "technicznej", gdyż SP i GIM są w 1 budynku, ale wypisujemy umowy na każdą szkołę oddzielnie.

 

Umowa w SP trwa 01.09.2014 do 30.06.2016 (wiem, już, że odchodzi z pracy).

 

Umowa z GIM tak samo, z tym że, 1.09.2015 dowiedziałam się, że etatu w GIM już nie będzie i zrobiłam tylko aneks do umowy z SP na zwiększenie liczby godz.

 

Jak powinnam była rozwiązać kwestię umowy na GIM? Co wpisać w świadectwie? Czy nic nie pisać. Nie wiem już... pomocy.