Skocz do zawartości


Ja_jagienka

Rejestracja: 07 maj 2014
Poza forum Ostatnio: kwi 01 2020 11:38
-----

#1863258 Jak wybronić pracownika i podważyć decyzję pracodawcy?

Napisane przez Ja_jagienka w 27 listopad 2014 - 20:23

Z przejrzenia monitoringu wyszło, że pracownik dopisywywał owe nadgodziny jednak nie przepracowywał ich. Czy jest jakiś punkt zaczepienia, na który można się powołać? Coś co przemawia albo mogłoby przemawiać na korzyść pracownika?

Czy nie prosi Pani o rzeczy niemożliwe? Jeśli przyłapali go na nadużyciu, to raczej prawo go nie wybroni.
#1860681 Art.187 kp i co dalej?

Napisane przez Ja_jagienka w 18 listopad 2014 - 13:04

jak sprawdzić że naprawdę karmi piersią ? Bo tak mówi .

Poprosić o zaświadczenie od lekarza - patrz dyskusja powyżej.
#1859769 odebranie dziecka

Napisane przez Ja_jagienka w 14 listopad 2014 - 12:49

Nie ma żadnych, oczywiście z małymi wyjątkami - jesteście alkoholikami, narkomanami, nie pracujecie, jesteście bezdomni, znęcacie się nad dzieckiem, jest ono zaniedbane, ale i w takich przypadkach to sąd a nie mamusia zadecydują, co zrobić z dzieckiem.
#1859472 Dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188)

Napisane przez Ja_jagienka w 13 listopad 2014 - 13:25

żona twierdzi że nic nie dostała i chce wykorzystać te dni z których ja wypełniłem dokumenty że rezygnuję. A jeżeli mamy dziecko drugie do lat 14 to też drugi dokument ma wypełnić? może osobno skorzystać z 2 dni opieki nad dzieckiem do lat 7 i z 2 dni do lat 14? i to są dodatkowe dni poza urlopem wypoczynkowym? i pytanie ostatnie czy urlop na żądanie te 4 dni to wchodzą w skład urlopu wypoczynkowego?

Urlop na żądanie wchodzi w skład urlopu wypoczynkowego. Obojętnie ile dzieci posiadacie, przysługują 2 dni opieki, które nie mają nic wspólnego z urlopem wypoczynkowym. Żona idzie do kadr, wypełnia druk i dostaje opiekę.
#1859182 Szacunek do przełożonego

Napisane przez Ja_jagienka w 12 listopad 2014 - 13:56

Bardzo wartościowy pracownik to taki, że jak odejdzie z pracy, to zakład przestanie istnieć.W dzisiejszych czasach bezrobocia chyba nie będzie trudno znaleźć na miejsce chamskiego pracownika, kogoś nie mniej kompetentnego, a z kulturą?
#1852866 Wstepne badania lekarskie przed rozpoczęciem pracy

Napisane przez Ja_jagienka w 16 październik 2014 - 12:10

a ja mam pytanie trochę inne... jak wyglądają badania w zakresie tej medycyny pracy przed przyjęciem na studia? moja siostra mieszka w Augustowie, ale zamierza rozpocząć studia na Politechnice Warszawskiej i otrzymała wiadomość, że koniecznie musi się zgłosić do lekarza, który takie badanie przeprowadzi. Na innych uczelniach też jest taki wymóg, bo osobiście czegoś takiego nie pamiętam...? dobrze, że przynajmniej niedaleko jest gabinet http://medycynapracyaugustow.pl/ to może się do niego bezpośrednio zgłosić, ale sprawa mnie trochę zaskoczyła

Aż tak źle się dzieje w Twoim gabinecie, że musisz go tu reklamować?
#1852864 Jak zrobić wino?

Napisane przez Ja_jagienka w 16 październik 2014 - 12:07

Eee tam, nie interesują mnie standardowe przepisy. Chcę porady od kogoś, kto faktycznie zrobił chociaż jedno wino w życiu. W internecie są same głupoty.

I myślisz, że właśnie na forum dla księgowych i kadrowych znajdziesz specjalistę od wyrobu win?

Zrobienie wina nie jest wcale prostym procesem, jakby się wydawało. Usiłowałam to kiedyś zrobić i wyszedł mi wspaniały ocet winny. Też przydał się do potraw, ale to niestety nie było wino.
#1798321 alimenty na byłą żone

Napisane przez Ja_jagienka w 16 maj 2014 - 11:58

Witam mam trochę nietypowy problem.Jestem po rozwodzie od ponad pięciu lat,rozwód bez orzekania o winie płace jednak alimenty na moja byłą. to znaczy płaciłem przez pięć lat gdyż art.60 par. 3 mówi że obowiązek alimentacyjny wygasa po upływie pięciu lat.W wyjątkowych okolicznościach na wniosek uprawnionej do alimentów sąd morze przedłużyć okres pięciu lat,moja była jednak nie złożyła takiego wniosku. Poszła do komornika a on na podstawie orzeczenia sądu z przed pięciu lat egzekwuje te alimenty,będąc w kancelarii komorniczej usłyszałem że pan komornik nie jest od interpretowania prawa ma klauzurę wykonalności i na tej podstawie ściąga ze mnie pieniądze. Złożyłem więc do sądu skargę na czynności komornika ale mi ja odrzucili w uzasadnieniu napisali że skargę złożyłem za późno. Nie było mnie w kraju więc złożyłem ją po 40 dniach od otrzymania pisma.

Mniemam pojęcia gdzie mam zapukać i co zrobić żeby to zakończyć.

Proszę pomóżcie. 

Wystąpić do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego.