Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

lukpnkhb

Rejestracja: 22 lis 2019
Poza forum Ostatnio: lis 25 2019 14:52
-----

Moje posty

W temacie: Jak napisac podanie o mieszkanie?

22 listopad 2019 - 11:08

Zainteresuj się programem mieszkanie plus:

Rządowy program Mieszkanie Plus jest jednym z głównych filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego podstawowym celem jest zwiększenie liczby przystępnych cenowo mieszkań dostępnych na rynku. Nowe inwestycje mieszkaniowe są realizowane w ścisłym partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi, towarzystwami budownictwa społecznego i innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju rynku atrakcyjnych cenowo mieszkań. Finansowanie inwestycji odbywa się z wykorzystaniem funduszy Banku Gospodarstwa Krajowego. Program ma charakter powszechny, co oznacza, że jest skierowany do wszystkich grup społecznych.

 


W temacie: wypowiedzenie z pracy art.30 paragraf 1.pkt2.Kp

22 listopad 2019 - 11:03

Przyczynami wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę nie mogą być:
 
• osiągniecie wieku emerytalnego przez pracownika,
• wskazanie, iż "pracownik nie spełnia oczekiwań pracodawcy w związku z zajmowanym stanowiskiem" (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 12 grudnia 2001 roku),
• pozorna likwidacja stanowiska pracy,
• nieobecność pracownika spowodowana niezdolnością do pracy w następstwie choroby, która nie miała charakteru przewlekłego, a ponadto definitywnie minęła.

W temacie: pozytwna ocena stażysty

22 listopad 2019 - 11:02

Coś takiego?

Pani Anna Kowalska pracowała w naszej firmie od stycznia 2015 roku do grudnia 2018 roku, początkowo na stanowisku asystentki w dziale sprzedaży, a następnie specjalisty ds. sprzedaży.
 
 
Pani Anna Kowalska jest osobą doskonale zorganizowaną. Łatwo nawiązuje kontakty i posiada przyjazne usposobienie, co korzystnie wpływa na postrzeganie jej przez klientów, jak i współpracowników. Jest osobą otwartą i uśmiechniętą, czym szybko zjednuje sobie ludzi.
 
 
Dzięki tym cechom potrafiła w krótkim czasie osiągnąć wyniki na takim poziomie, co pracownicy o dłuższym stażu. Pozwoliło jej to awansować na stanowisko specjalisty już po 9 miesiącach od zatrudnienia. Jest skuteczna w działaniu, konkretna i rzeczowa, a jednocześnie bardzo przekonująca. Potrafi szybko i precyzyjnie ocenić potrzeby klienta, co często podkreślali nasi stali kontrahenci. Jest dyspozycyjna, życzliwa i bardzo oddana obowiązkom. Jej praca zawsze była wysoko oceniana przez przełożonych.
 
 
Posiadanie takiego handlowca jest cenne dla każdego zespołu zajmującego się sprzedażą. Pani Anna działa skutecznie, jednocześnie budząc sympatię klientów. Potrafi zachować cierpliwość i zimną krew w sytuacjach stresowych. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że kwalifikacje oraz cechy osobowościowe Pani Anny Kowalskiej predestynują ją do pracy w działach, których celem jest pozyskiwanie klientów i budowanie długotrwałych relacji.

W temacie: 3/4 ETATU ILE GODZIN PRACY? 6?

22 listopad 2019 - 11:01

Ej... a wiecie, że Microsoft przeprowadził ciekawy eksperyment w Japonii - firma wprowadziła na próbę czterodniowy tydzień pracy. Rezultat? Okazało się, że gigant technologiczny odnotował prawie 40-procentowy wzrost wydajności pracowników.


W temacie: wezwanie na policję z art. 97 kw

22 listopad 2019 - 11:00

Mandat z fotoradaru powinien zostać wystawiony do 180 dni, licząc od momentu zrzucenia danych na dysk komputera na posterunku policji. Organy ścigania mają 180 dni na przygotowanie zdjęcia, wystawienie mandatu i dostarczenie go pod adres właściciela pojazdu. Najczęściej jednak mandat przychodzi do właściciela pojazdu znacznie później, w szczególności kiedy przewinienie miało miejsce w innym województwie, niż województwo, w którym mieszkamy.
 
Po ustaleniu właściciela samochodu, zawiadamiany jest posterunek policji zgodny z miejscem zamieszkania kierowcy. Wtedy to kierowca proszony jest o stawienie się na komisariacie, gdzie okazuje się mu zdjęcie. Jeśli właściciel samochodu przyznaje się do winy, dostaje mandat i odpowiednią ilość punktów karnych.
 
Jeśli minie przepisowo wyznaczony czas, odpowiednie organy kierują sprawę do sądu grodzkiego. Taka procedura najczęściej trwa kilka miesięcy a nawet dłużej (jeśli sąd ma trudności z wezwaniem oskarżonego). Nieodbieranie wezwań sądu może skończyć się wizytą policji, a także nałożeniem grzywny. Mandat z fotoradaru dopiero po roku ulega przedawnieniu. Jeśli mieszkamy daleko od sądu grodzkiego, do którego zgłoszono sprawę, procedurę można załatwić zaocznie. Pozwany w takiej sytuacji zostaje listownie poinformowany o wyroku i wysokości kary, którą należy uiścić w przeciągu 7 dni od otrzymania listu. Punkty karne na koncie kierowcy pojawiają się w dniu ogłoszenia wyroku.