Skocz do zawartości


Dzikus

Rejestracja: 30 paź 2019
Poza forum Ostatnio: paź 30 2019 11:57
-----

Moje posty

W temacie: Kiedy wygasa obowiązek alimentacyjny

30 październik 2019 - 00:49

Niestety szantaż alimentacyjny to norma w trakcie rozwodu.
Podobnie jak historie o dzieciach na 2-4tym kierunku studiów w wieku 26 i więcej lat pomimo ustabilizowanej sytuacji zawodowej i osobistej.
Sędziowie w Polsce orzekają 50% dochodu na alimenty to kolejny fakt.
Oczywistą konsekwencją jest potem problem ze ściągalnością takich świadczeń.
Beneficjentami alimentów są zazwyczaj matki, które grają tymi środkami z dziećmi wpierając im, że to one decydują jak ma być finansowane ich młode życie.
 
Nie rozumiem dlaczego w obecnej nowelizacji ustawy ustanie alimentów po 25 roku życia ma dotyczyć tylko orzeczeń wydanych po wejściu w życie tej noweli.
Czy "starzy alimenciarze" i ich wiecznie nienasycone byłe żony/dzieci nie powodują natłoku spraw alimentacyjnych w sądach?
Nienormalna jest sytuacja, gdy kilkoro zdrowych i wykształconych dzieci pobiera alimenty i z każdym trzeba się procesować o ustanie alimentów po 25 roku życia.
Gdzie tu jest logika i podstawowe zasady społeczne?
 

Dopóki nie uporządkujemy tak fundamentalnych norm to długo jeszcze dzieci 30-letnie będą mieszkać z mamusiami na garnuszku ojców.
Ciągnące się sprawy alimentacyjne będą dzielić ojców i dzieci na długie lata często bez możliwości odbudowy utraconych więzi.
Państwo coś takiego wspiera.
Kościołkowi fanatycy zadowoleni, bo przecież oczywiste że trzeba gorszym rozwiedzionym ojcom dowalić i poza nawias ich wystawić.