Skocz do zawartości


Waldek31

Rejestracja: 11 sty 2019
Poza forum Ostatnio: lut 18 2019 08:21
-----

Moje posty

W temacie: Faktury na przełomie roku

11 styczeń 2019 - 15:28

Znalazłem takie coś powinno pomóc :)
 

Podatnik prowadzący KPiR otrzymał fakturę za usługi telekomunikacyjne, wystawioną 31 grudnia 2018 roku, która dotyczy opłat za rozmowy za grudzień 2018 oraz abonament telefoniczny za styczeń 2019. Jak ją ująć w ewidencji w przypadku stosowania metody kasowej oraz memoriałowej?
 
Metoda uproszczona (kasowa) - podatnik tego typu fakturę powinien ująć w kolumnie 13 księgi - pozostałe wydatki - w dacie poniesienia kosztu, a więc w dacie wystawienia faktury.
 
Metoda memoriałowa - podatnik w takiej sytuacji jest zobowiązany do podziału kosztów względem okresów, których dotyczą, jako że usługi telekomunikacyjne są kosztem pośrednim. Przedsiębiorca w dacie poniesienia kosztu (wystawienia faktury) ujmuje w kol. 13 KPiR - pozostałe wydatki - wartość rozmów za grudzień 2018 r. Natomiast wartość abonamentu za styczeń 2019 r. uwzględnia w styczniu (dla celów porządkowych warto przyjąć datę 1 stycznia 2019 roku).  Źródło


W temacie: Filtr przeciwkamienny do wody kranowej

11 styczeń 2019 - 14:13


Filtr w kranie starczy podobno na dłużej ale tutaj nie mam praktycznego doświadczenia znam tylko z opowieści znajomych ja sam stosuje tylko dzbanek z filtrem i sprawdza się idealnie.
W naczyniach, czajnikach itp. nie ma kompletnie kamienia. Na kranach niestety jest ale no tutaj ewentualnie można częściej je myć środkami na kamień.

Moim zdaniem woda w kranie w większości miejsc jest w dobrym stanie. Ja sama piję tylko po przefiltrowaniu w dzbanku.

Akurat z tym się zgodzić nie mogę, we Wrocławiu woda jest tragiczna, mocno zakamieniona i chlorowana. Wody w mniejszych miejscowościach są bez porównania niż te w większych miastach.

W temacie: Akceptacja tatuaży w miejscu pracy

11 styczeń 2019 - 14:06

Eh. Tolerancja. Niektóre stereotypy to chyba nigdy ludzi nie opuszczą. Totalnie tego nie rozumiem, choć z drugiej strony jakbym poszedł do kancelarii i zaczął rozmowę z wydziaranym w miejscu widocznym radcą prawnym lub adwokatem sam miałbym do niego dystans, ale dałbym szansę. Zobaczyłbym najpierw czy mu zależy na mojej sprawie, a o tatuażu bym zapomniał. No, ale to pierwsze wrażenie...

Bez przesady, przecież nie będzie tam siedział różal przed nami w kancelarii prawnej. A jeśli nawet to liczy się to jak nas obsłuży, a nie jak wygląda :)
Bezsensowne stereotypy, przez które marnują się czasem naprawdę zdolni ludzi bo występuje taki problem z pracodawcą i pracą.

W temacie: ile trwa i ile kosztuje regeneracje felg aluminiowych?

11 styczeń 2019 - 13:18

Tak jak pisał poprzednik, wszystko zależy od uszkodzenia czy ich stanu. Średnio jak sprawdzałem na swoim przykładzie było to od 100 - 120zł za delikatnie wygiętą felgę. Czas realizacji od 1 do 2 dni na jedną, przynajmniej taką informacje udzielili mi w warsztacie.

W temacie: Projektowanie ogrodów

11 styczeń 2019 - 13:14

Jeśli mają być w ogrodzie takie systemy jak opisałaś, to raczej bym skonsultował się z jakąś firma, żeby chociaż doradzili co i jak.