Skocz do zawartości


Tomasz41

Rejestracja: 22 lis 2018
Poza forum Ostatnio: sty 15 2019 10:24
-----

Moje posty

W temacie: Białe certyfikaty dla firm, czyli świadectwa efektywności energetycznej

11 styczeń 2019 - 13:25

Ciekawy artykuł.
Ja poprosiłem o pomoc w tej sprawie wykwalifikowaną firmę działającą w tych sprawach.
Pomogli, doradzili i wszystko poszło sprawnie. Atmoterm  :)

W temacie: Tanie konto bankowe z opcją walutową

08 styczeń 2019 - 15:22

Albo T-Mobile Usługi Bankowe albo Nest Bank, oba darmowe konta, darmowe rachunki różnica tylko w kartach. T-Mobile bierze jak się nie mylę 3 zł/miesiąc za kartę, zaś Nest Bank 0 zł jeśli to jest pierwsza karta nie ważne w jakiej walucie, później dochodzi jakaś opłata za kolejne karty dodatkowe jeżeli chcemy sobie je dobrać i jest to chyba 25 zł jednorazowo lub 5 jednorazowo zależy czy w PLN czy w Euro ma być dodatkowa karta. Oba banki posiadają darmowe rachunki w Euro i darmowe przelewy SEPA. SWIFTY są niestety płatne ale tutaj to już chyba wszędzie tak jest. Nie pamiętam dokładnie już ale mam konta w obu bankach i polecam :)


W temacie: antysmogowy ekogroch

08 styczeń 2019 - 14:21

Na pewno też duża role odgrywa tutaj dobry piec. Dobra jakość ekogroszku i dobry piec i ilość pyłów jest niska. A jeśli coś ma być bezsmogowe to albo solary albo jakieś termiczne ogrzewanie :P


W temacie: Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?

08 styczeń 2019 - 13:59

Bardzo dobry artykuł.

 

Aktualnie warto zajść do sklepu czy marketu i sprawdzić jakie światło oraz ile lumenów daje oświetlenie LED'owe. Niestety ale jest różnica pomiędzy standardowym oświetleniem, a ledowym. Będzie się tego trzeba nauczyć bo już jest problem z zakupem standardowych żarówek, a niedługo nie będzie ich już w ogóle ale wtedy wybór ledów stanie się raczej tak naturalny jak aktualnie klasycznych żarówek.


W temacie: Kupować mieszkanie w mieście czy poza nim?

08 styczeń 2019 - 13:28

Jak mieszkanie to tylko w mieście, moim zdaniem nie ma sensu gdzieś na uboczu czy peryferiach. No chyba, że jest świetne podłączenie komunikacji miejskiej albo blisko praca. A jeśli nie to jest to ogromna strata czasu w korkach, dojazdach z miejsca do miejsca. Chyba, że komuś to nie przeszkadza to ok, ale jak to mówią czas to pieniądz :)