Skocz do zawartości


Andżela

Rejestracja: 05 lis 2018
Poza forum Ostatnio: lis 27 2018 13:07
-----

Moje posty

W temacie: Fałszywe oskarżenie o przemoc w rodzinie!

27 listopad 2018 - 13:06

Proszę pamiętać, że Niebieską Kartę zakłada się w przypadku PODEJRZENIA przemocy w rodzinie. Nie musi ona wcale występować. Zakłada się ją na wszelki wypadek i dopiero potem zespół interdyscyplinarny lub grupa robocza rozpatruje zasadność jej założenia. Jeśli są to faktycznie fałszywe oskarżenia, to grupa robocza zakończy procedurę z powodu braku podstaw.

Błagam, jak chcecie się wypowiadać, to róbcie to w sprawach, na których się znacie. To jest poważny temat, a nie gdybanie sobie o kosztach procesowych w ramach przerwy lunchowej.


W temacie: tabletki poronne

23 listopad 2018 - 16:29

Zapewne uda się Pani wybronić, skoro tabletek nie było, ani nie zamierzała Pani ich w ogóle kupować i sprzedawać dalej. Zapewne ma Pani też potwierdzenie tego w jakiś rozmowach ze znajomymi. Niemniej jednak, może się Pani nauczy, że nie warto robić głupie żarty i sprawdzać sobie coś z ciekawości, robić rozrywkę na bazie ludzkiej desperacji. Komputer raczej nieprędko Pani odzyska. Przez takie osoby, potem my, jako cały wymiar sprawiedliwości, środowiska prawnicze, mamy pełne ręce roboty. Potem klient czy klientka płacze, że czeka pół roku na rozprawę, bo Pani musiała się pobawić. Wstydźcie się ludzie.


W temacie: Reklamacja drzwi uznana, kto ponosi koszty transportu?

14 listopad 2018 - 11:41

W przypadku REKLAMACJI, za transport w obie strony płaci sprzedawca - to z jego "winy" kupujący nie może używać sprzętu. Gdyby to była wymiana czy zwrot - tu zależy od regulaminu sklepu. Nie jest to zachcianka kupującego, tylko naprawa wadliwej rzeczy.


W temacie: Reklamacja w RTV Euro AGD to koszmar.

13 listopad 2018 - 16:31

Przy wszystkich problemach z reklamacją warto zadzwonić do UOKiKu i poprosić ich o opinię. Potem zadzwonić/napisać do firmy, z którą miało się problem i wspomnieć o UOKiKu - w tym momencie problem zazwyczaj się kończy.


W temacie: Czy świadek może stać się podejrzanym w sprawie?

08 listopad 2018 - 11:34

Oczywiście, że może. W innym przypadku winny od razu zgłaszałby się na świadka w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.