Skocz do zawartości


sara30

Rejestracja: 20 cze 2018
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje tematy

Porzucenie pracy

20 czerwiec 2018 - 18:44

Witam, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co powinnam zrobić

 

18/06 dowiedziałam się że udało mi się dostać do wymarzonej pracy, niestety mój obecny pracodawca nie chce słyszeć o moim odejściu.

Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, poprosiłam o wypowiedzenie za porozumieniem stron od 18.06 do 1.07 tj. zaczynam u nowego pracodawcy od 1.07. 

Po rozmowie z przełożonymi dano mi "ofertę". Będzie porozumienie stron jeśli zostanę w pracy do 25.07 z czego od 16.07 miałabym dostać zaległe 7 dni urlopu (w czerwcu miałabym zaległe jedynie 5 dni). Od 16 mogę przecież iść już do pracy z nowym pracodawcą. 

Oferty mojego obecnego zakładu nie mogę przyjąć, mój nowy pracodawca nie będzie czekał aż miesiąc na mnie, dodatkowo "ukradną" mi aż siedem dni urlopu, które i tak będę musiała spędzić w pracy.

 

Rozmyślam nad porzuceniem pracy, tj. pracowałabym do 30.06

Moje pytania

- czy jest dla mnie lepsza opcja?

- co z moim urlopem jeśli porzucę prace, zamierzałam go wykorzystać za kila miesięcy (wychodzę za mąż i mam ściśle rozplanowany urlop, każdy dodatkowy stracony dzień jest dla mnie katastrofą )

- czy jeśli porzucam pracę mogę prosić o danie mi tych zaległych dni teraz do końca czerwca i czy pracodawca wiedząc że już od lipca mnie nie będzie, musi go podpisać? 

- jakie czynności muszę podjąć jeśli zdecyduje się na porzucenie i jakie konsekwencje może to pociągnąć (jakie dokumenty muszę przedłożyć i do kiedy? 

 

Dodam że o nową pracę starałam się dwa lata i nie wyobrażam sobie poddać się w takim momencie

Co radzicie? Bardzo proszę o pomoc, jestem w kropce ;(